کارشناس روتگرز در مورد یادگیری اجتماعی و عاطفی بحث می کند


در آستانه سال تحصیلی جدید ، موریس الیاس ، استاد روانشناسی و مدیر آزمایشگاه رشد اجتماعی- احساسی و شخصیتی روتگرز ، در مورد یادگیری اجتماعی و عاطفی و ادغام آن در مدرسه در دسترس خواهد بود.

الیاس یک پیشگام در این زمینه و یکی از اعضای بنیانگذار آموزش اجتماعی-احساسی نیوجرسی (SEL4NJ) است.

یادگیری اجتماعی و احساسی چیست (سلول)؟

SEL فرایندی است که از طریق آن کودکان و بزرگسالان دانش ، نگرشها و مهارتهای لازم برای درک و مدیریت احساسات ، تعیین و دستیابی به اهداف مثبت ، احساس و نشان دادن همدلی با دیگران برای ایجاد و حفظ روابط مثبت و تصمیم گیری مسئولانه را بدست می آورند و به طور م applyثر به کار می گیرند. همچنین به فرهنگ و آب و هوای مدرسه و شیوه ای که مدارس باعث ایجاد شخصیت مثبت در دانش آموزان می شود ، مربوط می شود.

وقتی مدارس برای شروع در ماه سپتامبر آماده می شوند ، چه می بینیم؟ چرا در مورد یادگیری اجتماعی-عاطفی سردرگمی وجود دارد؟

بسیاری از مدارس قصد دارند از SEL برای غلبه بر چالش ها و استفاده بهینه از فرصت های سال جدید استفاده کنند. مناطق مدرسه ای در نیوجرسی و سراسر کشور منابع و پشتیبانی بی سابقه ای برای SEL دریافت خواهند کرد. با این حال ، برای اکثر والدین و برخی از مربیان ، مشخص نیست که SEL چیست. اعتراض به استفاده از یادگیری اجتماعی-عاطفی بر اساس اطلاعات غلط در مورد تمرکز آن در برخی از ایالت ها مطرح شده است. کارولینای جنوبی دارای قانونی بود که تدریس SEL را ممنوع می کرد و نگرانی های مربوطه در نیومکزیکو ، فلوریدا ، تگزاس و ویرجینیا وجود داشت. علاوه بر این ، یک سوء تفاهم اصلی تلاش برای پیوند SEL با نظریه نژاد بحرانی (CRT) است. علیرغم فشارهایی که بر سلامت روان در طول همه گیری وجود دارد ، شیوه های SEL در بسیاری از مناطق مدرسه وجود ندارد.

چرا SEL باید در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از زندگی دانشگاهی باشد؟

وقتی دانش آموزان در مدارسی شرکت می کنند که SEL در آنها قویاً حضور دارد ، به احتمال زیاد از مدرسه لذت می برند ، احساس پذیرش کمتر و فراگیری توسط همکلاسی های خود می کنند و به احتمال زیاد از نظر تحصیلی بهتر هستند. جای تعجب نیست که آنها شانس بیشتری برای فارغ التحصیلی از دانشگاه و پیشرفت شغلی خود دارند. SEL این کار را به تنهایی انجام نمی دهد – این بستگی به این دارد که مدرسه دارای شرایط مثبت ، استقبال ، پذیرش ، احترام ، عادلانه و حمایتی برای همه دانش آموزان باشد ، شخصیت مثبت ایجاد کند و مهارت های SEL را با کمک بهترین شیوه ها ارتقا دهد. SEL زمانی بهترین کار را می کند که همه ، از جمله کارکنان مدرسه ، والدین و سرپرستان و دانش آموزان ، در طراحی ، پیاده سازی و ادغام SEL در تمام جنبه های زندگی مدرسه مشارکت داشته باشند.