کاهش وزن: کیفیت بر کمیت

آیا وقتی “تحقیق” با آنچه شما در طول مدت گفته اید مطابقت دارد ، آیا آن را دوست ندارید؟ من قطعا انجام می دهم. اگر هریک از مقاله های من را بخوانید ، می دانید که من مدتهاست می گویم کیفیت سوختی که به بدن خود اضافه می کنید مهمترین عامل برای سلامتی و همچنین کاهش وزن موفق است. غذای ناخواسته فقط همین است – آشغال! شما نمی توانید شکر یا آب در مخزن بنزین ماشین خود قرار دهید. با این حال ، افراد زیادی معادل آن را در بدن خود قرار می دهند و انتظار دارند که سالم باشند یا وزن کم کنند.

تحقیقات جدید در مورد اثربخشی رژیم های کم کربوهیدرات و کم چرب نشان داده است که این رژیم ها به کیفیت غذاهای خورده شده بستگی دارد. در حالی که من قطعاً به رژیم کم کربوهیدرات تمایل دارم ، این مطالعه رژیم های کم کربوهیدرات و پر کربوهیدرات 37000 بزرگسال بالای 20 سال را مقایسه کرد. هنگام مقایسه آنها از نظر طول عمر ، تفاوت چندانی پیدا نکردند – تا زمانی که کیفیت کربوهیدرات ها را مقایسه کردند. کیفیت تفاوت زیادی در میزان مرگ و میر ایجاد کرد.

افرادی که از رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا کم چربی پیروی می کردند اما غذاهای بی کیفیت مصرف می کردند ، در واقع میزان مرگ زودرس بالاتری داشتند. این عقل سلیم است و باید نسیم باشد! این تحقیق نشان می دهد که همه مزایای رژیم کم کربوهیدرات یا کم چربی به کیفیت و منابع غذایی درشت مغذی ها بستگی دارد.

بنابراین ، هر برنامه غذایی یا رژیم غذایی که انتخاب می کنید باید دارای تعریف واضحی از کیفیت و منبع درشت مغذی ها باشد. من قبلاً آن را گفته ام – شما می توانید گیاهخواری کنید و فکر کنید سالم تر است ، اما اگر همه محصولات اصلاح شده ژنتیکی و غلات تصفیه شده را بخورید ، بیشتر از آنکه فایده داشته باشید ، آسیب خواهید دید. اگر رژیم کتوژنیک را انتخاب می کنید اما از محصولات حیوانی معمولی و غذاهای حاوی چربی های ناسالم استفاده می کنید ، به خودتان کمک نمی کنید.

رژیم غذایی بستگی به مواد مغذی دارد. هدف باید این باشد که غذاهای باکیفیت را انتخاب کنید که مواد مغذی ضروری بدن شما را تأمین می کند و می شناسد. دقیقاً به همین دلیل است که بسیاری از افراد دارای اضافه وزن در واقع دچار سوء تغذیه هستند! آنها شکم خود را پر می کنند ، اما در سطح سلولی برای مواد مغذی ضروری گرسنگی می کشند.

همه چیز به آنچه من همیشه تبلیغ می کنم برمی گردد – انتخاب خود را از بین غذاهای باکیفیت و کامل ، با یک ماده سازگار با آرایش خاص خود انتخاب کنید ، و شما نمی توانید سلامتی و رفاه بیشتری را تجربه نکنید.

آیا تعجب می کنید که بدانید کیفیت غذا مهمترین قطعه پازل کاهش وزن است؟