کتوز خوش خیم: در رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای کاهش وزن از این امر آگاه باشید

کتوز خوش خیم شرایطی است که توسط رژیم کم کربوهیدرات ایجاد می شود ، که در آن بدن به جای استفاده از کربوهیدرات ، که معمولاً در ابتدا به عنوان ماده ای به نام گلیکوژن در ماهیچه ها ذخیره می شود ، چربی را به عنوان منبع اصلی سوخت می سوزاند. این بیماری به عنوان کتوز خوش خیم شناخته می شود زیرا یک وضعیت ایمن و سالم است ، نه یک کتوز در بیماران دیابتی که خوش خیم نیست.

وقتی بدن چربی می سوزاند ، محصول جانبی به نام کتون تولید می کند. کتون ها از طریق ادرار و ریه ها از بدن دفع می شوند. کتون ها به همین دلیل یکی از بهترین عوارض جانبی رژیم اتکینز این است که می تواند بوی نفس افراد را کمی عجیب کند – کتونها بوی شیرینی دارند ، تقریباً مانند قطره های گلابی ، که گاهی اوقات در تنفس قابل توجه است (es بوی مشمئز کننده مانند “بوی بد دهان” رایج است ، اما می تواند قوی باشد – آدامس بدون قند یا دهانشویه قوی نعناع به طور کلی آن را می پوشاند).

برای اینکه رژیم کم کربوهیدرات کار کند ، باید سطحی از کتوز خوش خیم وجود داشته باشد زیرا نشان می دهد بدن در حال تخلیه چربی است. معمولاً در سه روز اول رژیم کم کربوهیدرات ایجاد می شود ، زیرا در این مرحله بدن از ذخایر گلیکوژن باقی مانده استفاده کرده و به جای آن به سوزاندن چربی روی آورده است.

آزمایش وجود کتون ها بهترین راه برای بررسی این است که آیا رژیم اتکینز (یا رژیم غذایی کم کربوهیدرات دیگر) م workingثر است و تا چه اندازه از کتوز رنج می برید.

چوب های تست کتوز ، که اغلب Ketostix نیز نامیده می شوند ، در اکثر داروخانه ها موجود است. آنها معمولاً برای بیماران دیابتی برای بررسی نوع غیر خوش خیم کتوز که ممکن است همراه با وضعیت آنها باشد استفاده می شوند. اگر از رژیم غذایی کم کربوهیدرات استفاده می کنید ، یک بسته چوب تست بخرید تا ببینید چه موقع در کتوز هستید و میزان کتوز چقدر بد است می تواند کمک بزرگی باشد. خرید چوب ها ارزان است و معمولاً در بسته های 120 تایی عرضه می شود. شما می توانید Ketostix را بدون نسخه خریداری کنید.

برای آزمایش کتون ها ، کافی است یکی از چوب های تست (شبیه آزمایش بارداری) را بمالید. اگر کتوز وجود نداشته باشد ، هیچ اتفاقی نمی افتد ، اما در صورت وجود ، چوب طیف وسیعی از رنگ ها را دریافت می کند ، از صورتی کم رنگ ، که نشان دهنده آثار کتون است ، تا بنفش بسیار تیره ، که نشان دهنده کتوز عمیق است. بر روی جعبه Ketostix یک جدول وجود دارد که رنگ های مختلف و میزان کتون را نشان می دهد (با این حال ، توجه داشته باشید که بسته بندی برای بیماران دیابتی طراحی شده است – زیرا کتوز شما خوش خیم است ، هر چه رژیم غذایی شما بهتر تیره تر باشد) است).

می توانید با آزمایش در زمان های مختلف آزمایش کنید. متوجه خواهید شد که چوب چوب ها بعد از ورزش بسیار تیره تر می شوند زیرا در حین ورزش چربی سوزانده شده و کتون تولید شده است.