کتون های برون زا چیست؟ نحوه دریافت مکمل های کتون

شما نمی توانید آن را انکار کنید. کتونهای برونزا داغترین محصول موجود در بازار هستند ، مخصوصاً برای افرادی که به کتوز و رژیمهای کتوژنیک علاقه دارند. آنها به طور کلی اشکال مختلفی دارند و بیشتر برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال ، کاهش علائم کتوز ، سوزاندن چربی ، بهبود عملکرد بدنی یا عملکرد ذهنی از موارد خاصی از کتون ها است.

مکمل های کتون برون زا چیست؟

مکمل های کتون اغلب به عنوان کتون های برون زا شناخته می شوند ، به این معنی که آنها خارج از بدن شما ساخته می شوند. برخلاف کتون ها ، بدن شما هنگامی که کربوهیدرات ها محدود هستند و شما در حالت کتوز هستید ، تولید می کند. به طور کلی آنها در آزمایشگاه ساخته می شوند و سپس در قالب مکمل های غذایی ساخته می شوند. بدن شما در طول رژیم کتوژنیک 3 کتون تولید می کند: استواستات ، استون و بتا هیدروکسی بوتیرات (BHB).

 • کتون موجود در کتون برون زا BHB است. این به این دلیل است که بدن شما از این ماده بسیار کارآمد استفاده می کند.

 • آنها به عنوان سوخت برای میتوکندری های تولید کننده انرژی در سلول های بدن شما شناخته می شوند. آنها منبع سوخت جایگزین گلوکز هستند.

 • آنها به دلیل وزن و ساختار مولکولی کوچک ترکیبات آسانی هستند.

چرا مکمل هایی با کتون های برون زا مصرف کنیم؟

مواقعی وجود دارد که مصرف مکمل کاملاً کتوژنیک واقع بینانه و مطلوب نیست. پیروی از او برای بسیاری از افراد بسیار دشوار و محدود کننده است. افرادی هستند که در رژیم کتوژنیک کامل احساس انرژی نمی کنند ، بنابراین از مکمل کتون برون زا به عنوان راهی هدفمند برای دریافت مزایای کتوز در وعده های غذایی خود استفاده خواهند کرد. با فرض اینکه شما یک ورزشکار هستید که کربوهیدرات ها را برای عملکرد می خواهید ، پس به طور کامل از کتوز سود نمی برید زیرا از آن پر نیستید. بنابراین شما در طول ورزش به کربوهیدرات نیاز دارید ، اما ممکن است بخواهید که کتون ها تمرینات طولانی مدت شما را تقویت کنند. این جایی است که مکمل کتون برونزا مفید است.

مزایای مکمل کتون اگزوژن

مکمل های غذایی برای انتقال به حالت کتوز و ورود به حالت ناشتا کمک بزرگی هستند. این جایی است که آنها به طور کلی بسیار مفید هستند. آنها به شما کمک می کنند تا هر زمان که بخواهید به کتوز بازگردید تا چند روز منتظر نمانید. آنها بین وعده های غذایی برای یک ضربه سریع کتون یا قبل از تمرین برای دریافت انرژی بیشتر مصرف می شوند. مصرف مکمل های کتون یا پیروی از رژیم کتو به معنای دریافت مزایای متعدد در زندگی شما است ، از جمله:

 • بهبود عملکرد شناختی

 • کاهش وزن سریعتر و گرسنگی کمتر

 • تمرکز ذهنی بالا

 • تنظیم قند خون

 • التهاب کمتر

 • کاهش خطر هر بیماری

مکمل های کتون به 3 دسته تقسیم می شوند که عموماً برای مصرف در دسترس هستند:

 1. نمک کتون

 2. استر کتون

 3. روغن کتون