کنگره رسیدگی به کنترل دخانیات FDA را آغاز کرد


نویسنده: استیون رینبرگ
خبرنگار روز سلامت

چهارشنبه ، 3 اکتبر (HealthDay News) – در حالی که جلسه کنگره در مورد این موضوع روز چهارشنبه ادامه دارد ، رئیس سازمان غذا و داروی ایالات متحده بار دیگر مخالفت خود را با لایحه پیشنهادی برای ارائه نظارت بر دخانیات به این سازمان اعلام کرد.

از قانون پیشگیری از دخانیات خانواده و قانون دخانیات دکتر. Andrew C. van Eschenbach در بیانیه ای که برای شرکت کنندگان در جلسه صادر کرد ، گفت: “این لایحه می تواند نقش بهداشت عمومی FDA را تضعیف کند.”

FDA می گوید: “آژانس وظیفه دارد کالاهایی را که سلامت عمومی را ارتقا می دهند ، تنظیم کند ، اما در لایحه جدید این مدل باید در مورد محصولات دخانی مورد استفاده قرار گیرد ، هنگامی که از آنها برای ایجاد بیماری به جای ارتقاء سلامتی استفاده می شود.” پس به اطلاع ما می رسد

در واقع ، “ما نگران هستیم که مردم باور کنند که محصولات تأیید شده توسط آژانس بی خطر هستند و در واقع افراد را ترغیب می کند به جای سیگار کشیدن کمتر سیگار بکشند.”

فون اسکنباخ ابراز نگرانی کرد که آژانس پول یا منابع لازم برای استخدام “مرکز دخانیات” جدید برای کارگران ماهر را ندارد.

جلسه چهارشنبه در Capitol Hill بحث طولانی مدت سیگار کشیدن را بر سر این موضوع که آیا سازمان غذا و داروی ایالات متحده باید دخانیات را تنظیم کند یا خیر ، برطرف کرده است.

طرفین این موضوع در حال بحث درباره این هستند که آیا این لایحه بر مصرف دخانیات تأثیر می گذارد ، که مسئول کشتن حدود 43،000،000 آمریکایی در سال است یا حدود یک نفر از هر 5 نفر.

در مجموع ، 200 حامی در صف حمایت از قوانین مورد بررسی در جلسه هستند ، از جمله نماینده جان دینگل ، (D-Mich.) ، رئیس کمیته فرعی بهداشت ، و کمیته انرژی و بازرگانی مجلس ، که این امر را سازماندهی می کند. جلسه هفته

به گفته متیو ال مایرز ، رئیس کمپین غیرانتفاعی برای کودکان بدون دخانیات ، این لایحه از 55 سناتور و بیش از 500 گروه حامی عمومی حمایت می کند.

مایرز گفت: “استماع گام بعدی لایحه ای است که در حال افزایش و حمایت دو حزبی است.”

یکی از شگفت انگیزترین حامیان این لایحه: فیلیپ موریس از ایالات متحده ، بزرگترین تولیدکننده دخانیات در این کشور ، که نیمی از بازار سیگار آمریکا را در دست دارد ، پرفروش ترین برند کشور ، از جمله مارلبورو.

این شرکت گفت که از این قانون به عنوان راهی برای تحقق هدف مقررات FDA که در گزارش اخیر موسسه پزشکی آمریکا (IOM) خواسته شده بود ، حمایت می کند.

هاوارد ویلارد ، معاون اجرایی مسئولیت شرکتی در فیلیپ موریس ایالات متحده ، در بیانیه ای آماده گفت: “این لوایح چارچوبی برای مقررات جامع FDA در مورد محصولات دخانی فراهم می کند و راه حل های اساسی سیاست برای بسیاری از مسائل پیچیده مربوط به محصولات دخانی ارائه می دهد.” “مقررات FDA ، که در کنگره معرفی شد ، م effectiveثرترین راه برای مقابله با نهاد اضطراب پزشکی خواهد بود.”

وی گفت که دلیل اصلی حمایت فیلیپ موریس ، جنگجوی قدیمی ضد سیگار ، استانتون A. Glantz – مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو است. خیر حمایت از لایحه جدید

گلانتز گفت: “من در مورد این لایحه شک دارم ، زیرا اساساً به نفع فیلیپ موریس است.” “من فکر می کنم FDA باید کنترل دخانیات را داشته باشد ، اما نه بر اساس شرایطی که فیلیپ موریس نوشته است. من فکر می کنم افرادی که از این لایحه حمایت می کنند می توانند پشیمان شوند.”

سایر شرکت های دخانیات با این لایحه مخالفت کرده اند.

جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات Reynolds American Inc. ، که مارک آن شامل سیگارهای شتر است ، گفت بیل فیلیپ موریس تا حدی با محدود کردن تبلیغات از سهم بازار محافظت می کند.

سینگلتون می گوید: “اگر ارتباط با افراد سیگاری را سخت کنید و نیمی از بازار را در اختیار داشته باشید ، سهم بازار در نتیجه بسته می شود.” “اگر نزدیک به 50 درصد هستید [like Philip Morris]، خیلی خوب است. بیل فیلیپ موریس یک مزیت رقابتی ارائه می دهد. “

سینگلتون همچنین نگران این است که FDA چگونه باید محصولات دخانیات و مواد شیمیایی آنها را قانونی کند. وی گفت: “این جزئیات روشن نیست و باید مورد بررسی قرار گیرد.”

یک لایحه مشابه در مجلس نمایندگان و سنا به FDA همان حقوقی را در مورد دخانیات می دهد که در پزشکی ، تجهیزات پزشکی و بسیاری از غذاها وجود دارد. این لایحه به آژانس هایی که در سال های اخیر مورد حمله قرار گرفته اند اجازه می دهد تا صنعت داروسازی را کنترل کرده و سطح قیر ، نیکوتین و سایر مواد مضر سیگار و دود را کنترل کنند. این دود حاوی بیش از 4000 ماده شیمیایی است که تصور می شود بیش از 40 مورد از آنها باعث سرطان می شود.

این لایحه تبلیغات دخانیات و تولیدکنندگان دخانیات را از ادعای دروغین یا استفاده از کلماتی مانند “سبک” و “تار کم” برای توصیف محصولات منع می کند. آنها فروش سیگار به افراد زیر سن قانونی را ممنوع کرده و برچسب هشدار بسته را تقویت خواهند کرد.

نسخه سنا این لایحه به بسته های سیگار نیاز دارد تا دارای هشدار تصویری باشند که خطرات سیگار کشیدن را برای سلامتی نشان می دهد.

در هر صورت ، قبض ها نیازی به تأیید FDA برای محصولات دخانی موجود در بازار ندارند – فقط محصولات جدید برای فروش آنها به مصرف کنندگان نیاز به تأیید FDA دارند. علاوه بر این ، FDA دارای سن قانونی برای خرید سیگار یا فروش سیگار است که در آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

به گفته M Cass Wheeler ، مدیرعامل انجمن قلب آمریکا ، این جلسه به خودی خود خبر خوبی است.

ویلر در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر کرد ، گفت: “ما نمی توانیم به صنعت دخانیات اجازه دهیم محصولات خود را بازرسی کند. این بدان معناست که کلید خانه های گرگهای بزرگ بد را به سه خوک کوچک می دهیم.” با توجه به اینکه بیش از 400 آمریکایی هر روز بر اثر بیماری های قلبی به دلیل سیگار می میرند ، نمی توانیم یک دقیقه را در اختیار اداره غذا و دارو برای تنظیم صنعت دخانی بگذاریم. “

منبع: Stanton A. Glantz ، Ph.D. ، مدیر ، مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات ، دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ؛ متیو L. مایرز ، رئیس جمهور ، کمپین کودکان بدون دخانیات ، واشنگتن ، دی سی. جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات ، Reynolds American Inc. 3 اکتبر 200 ، بیانیه ، انجمن قلب آمریکا ؛ 3 اکتبر 200 ، بیانیه Andrew C. Von Schenbach ، کمیسر ، اداره غذا و داروی ایالات متحده

حق چاپ © 2007 ScoutNews ، LLC. همه حقوق محفوظ است.