یادآوری دست نویس ژاکوب رییس از گذشته تلخ شهر نیویورک


شعر اما لازاروس “کولوس جدید” ، که روی تابلوی مفرغی در مجسمه آزادی چسبانده شده است ، شامل این سطور معروف است: “به من خستگی ، تنگدستی ، توده های درهم و برهم شما را که آرزوی تنفس آزاد را دارند ، و زباله های بدبخت را که در حال جمع شدن هستید به من بدهید. ساحل این شعر برای اولین بار در سال 1883 منتشر شد. هفت سال بعد یاکوب آگوست رییس کتاب خود را منتشر کرد نیمه دیگر چگونه زندگی می کند: تحصیل در اجاره های نیویورکبه در اینجا پیش نویس نسخه خطی کتاب جدل آمیز رییس (که اکنون در بخش نیویورک از نمایشگاه پولونسکی گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک قابل مشاهده است) نشان داده شده است.

یک صفحه از پیش نویس نسخه خطی کتاب رییس.

فلش

یک صفحه از پیش نویس نسخه خطی کتاب رییس.

با احترام از NYPL

واقعیت این است که وقتی “توده ها” به نیویورک رسیدند ، اغلب خود را در ساختمانهای آپارتمانی وحشتناک و شلوغ و غیر بهداشتی می دیدند. کتاب رییس ، چاپ شده در 1890 ، یک اثر پیشگام در اسناد عکاسی است که به تدریج توسعه شهر ما را شکل داد. نویسنده لوسی سانته (لوک سانته سابق) تماس گرفت نیمه دیگر چگونه زندگی می کند “یکی از آن کتابهای غیرمعمول که تاریخ را تغییر داد و زندگی میلیون ها نفر را تحت تأثیر مستقیم قرار داد.”

یعقوب رییس روزنامه نگار ، نویسنده ، مصلح اجتماعی و عکاس شد ، اما وقتی در 1870 از دانمارک به ایالات متحده آمد ، خود یک مهاجر فقیر بود. پس از تلاش برای راههای مختلف برای امرار معاش ، رییس به عنوان خبرنگار توسط این سازمان استخدام شد جایگاه بزرگ نیویورک در سال 1877 وظیفه داشت دفتر پلیس محلی و محله های فقیرنشین اطراف را پوشش دهد. رییس در کار خود به عنوان گزارشگر پلیس با شرایط اسفبار زندگی روبرو شد که در اجاره خانه های شهر رایج است. وحشت هایی که رییس با آن روبرو شد ، او را تشویق کرد تا کار مادام العمر خود را به عنوان قهرمان اصلاحات سیاست عمومی برای بهبود کیفیت زندگی در شهرها انجام دهد.

یک کفاشی در خیابان لادلو در محل انبار ذغال سنگ خود برای شب شنبه ، ج.  1889-90.

یک کفاشی در خیابان لادلو در محل انبار ذغال سنگ خود برای شب شنبه ، ج. 1889-90.

فلش

یک کفاشی در خیابان لادلو در محل انبار ذغال سنگ خود برای شب شنبه ، ج. 1889-90.

جیکوب رییس / اورت / شاترستوک

رییس در ادامه مقاله ، کتاب ها ، عکس ها و سخنرانی های عمومی ، بدبختی فقرا در محله های یهودی نشین شهر را به تصویر کشید. میراث استفاده از رییس از عکاسی را می توان در آثار لوئیس هاین و جسی تربکس بیلز مشاهده کرد ، که کارهای اولیه عکاسی آنها بدی های کار کودکان را کشف کرد. تأثیر او را می توان در کار عکاسانی که در دوران افسردگی توسط اداره امنیت مزرعه به کار گرفته شده اند ، از جمله دوروتا لانگ ، واکر ایوانز و بن شاهن ، مشاهده کرد.

اما تغییر واقعی به آرامی رخ داد. این نمایشگاه علاوه بر نسخه خطی کتاب رییس از سال 1890 ، دارای یک عکس است – یکی از بیش از هزار عکس که توسط اداره مسکن نیویورک گردآوری شده است – که نشان می دهد “یکی از کثیف ترین و غیربهداشتی ترین” توصیف شده است. اتاقهایی که تا به حال از آپارتمان اجاره ای پیدا شده اند “به عنوان بخش خانه توصیف شده است.” این چاپ نقره ای ژلاتینی از سال 1909 از مجموعه تهیه شده است. چاپهای عکاسی اداره اجاره خانه نیویورک در شرایط و مشکلات خانه اجاره ای در سالهای 1902-1922به دپارتمان خانه اجاره ای سعی کرد یک گزارش جامع از هر ساختمان آپارتمانی در شهر نیویورک داشته باشد – تا سال 1902 تعداد آنها بیش از 80،000 بود.

تصویر یکی از کثیف ترین اجاره ها

رابرت کاتو / NYPL

عکسهای این کمیته ، یادآور تصاویر دلخراش خود رییس از اواخر دهه 1880 و 1890 ، هنوز هم این قدرت را دارد که ما را تکان دهد. این عکس یک کودک کوچک را نشان می دهد که در پس زمینه تصویر در حال خم شدن است ، که در اثر سرعت شاتر پایین دوربین ، در میان بهم ریختگی و کثیفی اتاق تار شده است.

ادامه خواندن: یکی از چشمگیرترین عکسهای اجاره آپارتمانهای قرن بیستم نیویورک در قرن بیستم

سانته به این موضوع فکر می کند نیمه دیگر چگونه زندگی می کند اثری با اهمیت تاریخی بزرگ ، اما او همچنین آن را “الگویی برای کارهای زیادی که باید انجام شود” می داند. به دور از استراحت به عنوان مصنوع گذشته ، این سرزنش و تحریک نسل های آینده است. »خوب است به یاد داشته باشید که برخی از نیویورکی ها هنوز در پناهگاه های بسیار فقیرانه زندگی می کنند. ماه گذشته ، پس از طوفان ایدا ، سخنگوی بخش ساختمان شهر دریافت که پنج مورد از شش ملکی که در طوفان کشته شدند ، آپارتمانهای زیرزمین و زیرزمین غیرقانونی بودند.


این داستان آخرین قسمت همکاری ما با NYPL در اطراف است نمایشگاه پولونسکی گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک، که موارد 4000 سال از مجموعه های تحقیقاتی کتابخانه را نشان می دهد – ما هر روز در ماه سپتامبر یک مورد مربوط به NYC را منتشر می کنیم و می توانید همه آن را مشاهده کنید در gothamist.com/treasuresبه نمایشگاه Treasures اکنون در ساختمان Stephen A. Schwarzman در خیابان پنجم و خیابان 42 باز است. بلیط های فصلی رایگان اکنون در اینجا موجود استبه