10 نکته ای که باید در مورد زایمان در آب بدانید


زایمان در آب بسیار جادویی به نظر می رسد مگر اینکه از آب بترسید. حقیقت این است که زایمان در آب می تواند درد را تسکین داده و آرامش بیشتری را برای مادر و نوزاد به ارمغان آورد. اگرچه چند نکته وجود دارد که ممکن است بخواهید بدانید.

از دانیل ، نویسنده مشارکت کننده

محبوبیت تولد در آب در ایالات متحده ، به ویژه کالیفرنیا ، رو به افزایش است. بسیاری از افراد مشهور به طور عمومی زایمان در خانه و آب را انتخاب می کنند ، که این موضوع را کمی رایج تر می کند. در حالی که تعدادی از بیمارستانها به زنان اجازه می دهند در وان حمام کار کنند ، اما معمولاً به دلایل بهداشتی و به خاطر راحتی و نگرانی پزشک اجازه زایمان در آب را نمی دهند. عرصه اصلی تولد آب در ایالات متحده در خانه است. اگرچه ACOG دریافته است که آنها با زایمان در آب هیچ خطری برای سلامتی ندارند ، اما اکثر بیمارستان ها هنوز اجازه نمی دهند و اکثر دانشمندان در مورد آن تحقیق نمی کنند.

تجربه ی من

من دو نوزاد در خانه به دنیا آوردم و به دلیل زایمان در آب بودم ، اما فقط یک زایمان در آب داشتم. به طور کلی ، من آب را آرامش بخش و آرام بخش دیدم ، به طوری که هنگام درد راحت تر می توانم حرکت کنم تا در خشکی. همچنین احساس می کردم این مکان من است ، قلمرو من ، جایی که باید به طور آشکار و ایمن قفل شوم. من احساس می کنم که آب در هر دو تولد به زایمان کمک می کند و انتقال به آب برای نوزاد من بسیار ملایم تر از تولد زمینی است.

10 نکته ای که باید در مورد زایمان در آب بدانید

 1. مدفوع و خون در آب وجود خواهد داشت. بله ، این بخشی از هر تولدی است که ترجیح می دهیم نادیده بگیریم. اما برای مادر و نوزاد کاملاً بی خطر است.
 2. آب نه تنها باعث تسکین درد و گریز خوب از نیروی جاذبه در حین زایمان می شود ، بلکه در هنگام تغییر موقعیت ، آزادی حرکت را نیز ارائه می دهد. اکثر زنان این امر را در طول زایمان بسیار مفید می دانند.
 3. زایمان در آب یک انتقال ملایم برای نوزاد از کیسه آب به دنیای هوا است.
 4. شما می دانید چه موقع بچه را زنده نگه دارید اگر تصمیم گرفتید فوراً این کار را نکنید به نظر می رسد که نوزادان به طور طبیعی تشخیص می دهند که از رحم خارج شده اند ، خواه فضای وسیع جدید ، آب سردتر یا چیز دیگری باشد. اکثر مادران نوزادان خود را در چند روز اول پس از تولد به آرامی قایق می زنند زیرا از گرانش برای عادت به زندگی خارج از رحم پر از آب استفاده می کنند. هنگامی که نوزاد در آب متولد می شود ، همین کار را انجام می دهد و این زمان خوبی است تا کودک را به آرامی به سطح برسانیم. با این حال ، شما نمی خواهید نوزاد بیش از یک یا دو دقیقه زیر آب باشد.
 5. مقداری آمادگی لازم دارد. از شریک تولد خود بخواهید قبل از به دنیا آمدن بچه وان را پر و خالی کند و وان را از قبل باد کنید. شما به منبع آب گرم ، شلنگ و آداپتور برای سینک ظرفشویی که از آن پر می کنید (و ضرر نمی کنید!) نیاز دارید. یک دماسنج آب بخرید تا تیم تحویل شما بتواند دمای آب را برای شما و نوزاد شما گرم نگه دارد. یک مشت حوله را در نزدیکی استخر زایمان نگه دارید و هنگام بیرون آمدن از حمام استفاده کنید. پوشاندن کف با حوله یا برزنت می تواند کف را خشک تر و لغزنده تر نگه دارد.
  جنبه مهم ارتفاع استخر استبه شما آن را آنقدر عمیق می خواهید که هنگام زانو زدن شکم خود را بپوشاند ، اما نه آنقدر کم / زیاد که نتوانید به راحتی از آن بالا بروید. ممکن است اجابت مزاج ضروری باشد ، بنابراین قبل از آن امتحان کنید.
  با در نظر گرفتن این موضوع ، در مورد وان ها چند انتخاب دارید. از ماما بپرسید آیا وان اجاره ای دارد و اگر نه ، می توانید در محافل زایمان بپرسید. هزینه وان حمام که بهداشتی را رعایت می کند حدود 40 دلار هزینه دارد. قیمت وان جدید به طور کلی حدود 115 دلار و بالاتر برای سایزهای بزرگتر یا لوکس تر است. در هنگام زایمان ، شما می خواهید یک قابلمه بزرگ که دائماً روی اجاق گاز گرم می شود ، آب گرم و تازه را با شما عوض کند. در حالی که یک وان تولد معتبر خوب است ، من برای یک ساعت زایمان آبی خود از استخر کودکان (کوچک هستم) استفاده کردم. خوشحالم که 100 دلار برای من صرفه جویی کرد ، اما هیچ وقت نمی دانید چقدر طول می کشد تا زایمان کند ، درسته؟
 6. بله ، ایمن است ؛ اما برخی خطرات در آن دخیل هستند، از جمله کودک و کمی افزایش احتمال شکستن بند ناف. با این حال ، مطمئن شوید که برای کاهش این خطرات یک ارائه دهنده با تجربه در دست دارید.
 7. زایمان در آب می تواند زایمان را تسریع کند ، اما می تواند آن را نیز کند کند. برای من ، وان تولد یک تغییر بود. اگر به استراحت یا تغییر نیاز داشتم ، می توانم برای تغییر مناظر به آب بروم. معمولاً آب به زن آرامش می دهد و او را آرام می کند. این می تواند به شما کمک کند تا سر خود را پاک کنید و به زایمان اجازه دهید پیشرفت کند ، اما در صورت نیاز می تواند سرعت آن را نیز کند کند. برخی از بیمارستان ها به زن اجازه نمی دهند تا زمانی که تا حدی دیلاتاسیون داشته باشد وارد آب شود.
 8. آب باعث افزایش جریان خون در رحم شما می شود ، انقباضات به شما کمک می کند بهره وری بیشتری داشته باشید!
 9. آ زایمان در آب می تواند اشک ریزش را کاهش دهد با آرام کردن پرینه در هنگام زایمان.
 10. هیچ تضمینی وجود ندارد که شما در آب متولد شوید. من از گفتن این متنفرم ، اما بهتر است بدانید که انعطاف پذیری یک ضرورت است قبل از اینکه امیدهای خود را برآورده کنید تعدیل کردن در مورد روش تولد تولد غیرقابل پیش بینی است! اگر آماده شوید و همه چیز طبق برنامه پیش برود ، زایمان زیبای خود را در آب خواهید داشت. با این حال ، ممکن است با عوارضی روبرو شوید که زایمان در آب را غیرممکن می کند یا نمی خواهید. هر اتفاقی بیفتد خوب است
عکس توسط ملیسا هاروات

صرف نظر از تصمیم تولد شما ، اطمینان حاصل کنید که یک تیم زایمان و یک ارائه دهنده برای پشتیبانی از نیازهای خود دارید. شما محافظ سلامت خود ، فرزند و تولد خود هستید و به خواسته های خود بلند و افتخار می کنید. زایمان در آب واقعا یک روش فوق العاده برای بچه دار شدن است.

از زایمان در آب چه آموختید؟

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. سوالات خود را با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت به جای ترس پاسخ دهید.