5 راه برای کاهش خطر عوارض دیابت

دیابت نوع 2 یک بیماری مزمن است که در آن بدن با مقاومت به انسولین دست و پنجه نرم می کند. این بدان معناست که سلول های بدن در برابر انسولینی که لوزالمعده شما ترشح می کند مقاوم هستند و قند (گلوکز) نمی تواند برای دریافت انرژی وارد سلول های شما شود. در نتیجه ، سطح قند خون شما بالا می ماند. اگر دیابت نوع 2 درمان نشود ، عوارضی ایجاد می شود. این عوارض شامل بیماری قلبی ، بیماری کلیوی ، آسیب عصبی و آسیب چشم است.

مانند هر بیماری دیگری ، عوامل خطر قابل تغییر و غیرقابل کنترل وجود دارد. این موارد عواملی را که بر خطر بیماری و عوارض مرتبط با آن تأثیر می گذارد ، توصیف می کند. برخی را می توانید کنترل کنید و برخی دیگر نمی توانید.

عوامل خطر غیرقابل تغییر:

â- سابقه خانوادگی

– سن

– قومیت

â- وضعیت اقتصادی-اجتماعی

عوامل خطر قابل تغییر:

â- رژیم غذایی و تغذیه

– فعالیت بدنی

â- سطح قند خون ضعیف کنترل می شود

– فشار خون بالا

â- کلسترول بالا

.- سیگار کشیدن

انتخاب شیوه زندگی تأثیر زیادی بر دیابت نوع 2 و عوارض آن دارد. با هر لقمه و هر قدم ، می توانید کمی به سلامتی نزدیک شوید! در زیر 5 راه برای کاهش خطر عوارض ناشی از دیابت آورده شده است.

5 راه برای کاهش خطر عوارض دیابت:

1. غذاهای مغذی خود را متعادل کنید و یاد بگیرید که بدن شما در یک وعده چقدر کربوهیدرات می تواند پردازش کند. هیچ برنامه غذایی برای دیابت وجود ندارد. بسیار مهم است که رژیم غذایی شما متناسب با شما باشد.

2. فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. از کوچک شروع کنید و بر هدف خود بنشینید. ورزش به کاهش مقاومت به انسولین و افزایش حساسیت به انسولین کمک می کند تا درهای سلول شما باز شود و قند را بپذیرد.

3. طبق دستور دارو مصرف کنید. برای یادآوری مصرف داروهای خود در زمان مقرر ، یادآوری هایی را روی تلفن خود تنظیم کنید.

4. سیگار را ترک کنید. اگر سیگار می کشید ، با پزشک خود در مورد بهترین روش ترک آن مشورت کنید.

5. قند خون خود را آزمایش کنید. با بررسی قند خون خود ، می توانید ببینید چه چیزی م workingثر است و چه چیزی در برنامه مراقبت از دیابت شما وجود ندارد. این داده ها را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با تیم مراقبت از دیابت خود کار کنید تا تنظیماتی را انجام دهید.

6. با یک متخصص تغذیه ثبت شده (RDN) ملاقات کنید که همچنین یک مربی معتبر دیابت (CDE) است تا به شما کمک کند در مورد مدیریت دیابت خودتان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  1. یک RDN ، که همچنین متخصص مراقبت و آموزش دیابت است ، به شما کمک می کند تا دیابت خود را تحت کنترل درآورید.

با دیابت می توانید زندگی طولانی و سالمی داشته باشید. شما می توانید شیوه زندگی خود را تغییر دهید تا خطر عوارض را کاهش دهید