7 افسانه درباره سونوگرافی – همکاران بهداشت زنان KCWists’s Health Associates


7 افسانه درباره سونوگرافی

28 ژوئن 2021

سونوگرافی برای دوران بارداری در دوران بارداری انقلابی است. سونوگرافی از شناسایی برخی نقص های مادرزادی و شرایط پزشکی قبل از تولد نوزاد ، تا یادگیری جنسیت فرزند شما و موارد دیگر ، بخش بسیار مهمی از بارداری است.

بنابراین چرا مردم اینقدر نگران انجام سونوگرافی خود هستند؟

با وجود استفاده های متداول از سونوگرافی ، هنوز برخی از افسانه های رایج وجود دارد که ما می خواهیم در اینجا آنها را از بین ببریم.

سونوگرافی برای نوزاد مضر است.

نه هنوز هر کدام شواهدی وجود دارد که سونوگرافی برای نوزادان مضر است. با این حال ، به طور کلی ، این یک تمرین نسبتاً جدید است ، بنابراین همیشه این احتمال وجود دارد که بعداً چیز دیگری را دریابیم. سونوگرافی یک آزمایش کامل انتخابی است. بنابراین اگر نگران عوارض طولانی مدت هستید ، می توانید تعداد سونوگرافی هایی که در دوران بارداری انجام می دهید را به حداقل برسانید یا از آن اجتناب کنید.

در سونوگرافی از اشعه استفاده می شود.

این مطلقا درست نیست. اشعه ایکس از تشعشع استفاده می کند ، اما در سونوگرافی از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود که به اطراف پرش کرده و تصویری از ساختارهای داخلی بدن “ترسیم” می کند. در مورد شما ، ساختار مورد بررسی رحم شما و نوزاد شما است!

تکنسین سونوگرافی می تواند نتایج آن روز را با من در میان بگذارد.

در اکثر موارد ، نتایج سونوگرافی شما نیاز به تأیید بیشتر دارد و بسته به تعداد اسکن هایی که قبل از اسکن باید بخوانید ، ممکن است مدتی طول بکشد. با این وجود وجود دارد هستند پزشک می تواند بلافاصله موارد خاصی را به شما بگوید ، مانند جنسیت نوزاد در هفته 15.

با سونوگرافی ، می توانید 100٪ از جنسیت نوزاد خود مطمئن باشید.

آمار دقیق متفاوت است ، اما حتی پس از 20 هفته ، دقت سونوگرافی برای تعیین جنسیت نوزاد در حدود 97 است. این بدان معناست که از 100 مجموعه فرزندپروری ، 3 ست دارای سونوگرافی نادرست در مورد جنسیت فرزند خود هستند. دقت آزمایش تا حد زیادی به موقعیت نوزاد در رحم بستگی دارد که گاهی اوقات دید نوزاد را مبهم می کند.

سونوگرافی سه بعدی از امواج صوتی قوی تری نسبت به سونوگرافی دو بعدی استفاده می کند.

همانطور که پیداست ، سونوگرافی سه بعدی فرکانس دو بعدی دارد اما برای ایجاد نمای سه بعدی تصاویر بیشتری می گیرد.

سونوگرافی سه بعدی جنسیت نوزاد را دقیق تر از سونوگرافی دو بعدی نشان می دهد.

به نظر می رسد این به دلیل تعداد بیشتر عکس های استفاده شده است ، اما از آنجا که عملاً از همان فناوری استفاده می شود ، آمار جنسیت ثابت است. اگر تکنسین به خوبی قرائت نکند یا اگر شما جزو 3٪ ذکر شده در بالا باشید ، موقعیت نوزاد شما مقصر است.

سونوگرافی تهاجمی نیست.

در حالی که سونوگرافی شکمی غیر تهاجمی است ، در برخی موارد پزشک شما ممکن است بخواهد یک سونوگرافی واژینال انجام دهد تا نوزاد را از موقعیت دیگری بهتر ببیند. این نیز برای بررسی اتساع دهانه رحم در صورت زایمان زودرس و موارد دیگر استفاده می شود. در این مورد ، از سونوگرافی به سبک عصا استفاده می شود که به داخل کانال واژن شما کشیده می شود.

سونوگرافی واژینال حدود 30 دقیقه طول می کشد ، و در حالی که ممکن است ناراحتی بسیار کمی را تجربه کنید ، معمولاً باعث درد نمی شود.

اگر می خواهید در مورد سونوگرافی بیشتر بدانید یا در مورد بارداری خود س questionsالی دارید ، لطفاً با ما تماس بگیرید مخاطب همکاران بهداشت زنان برای یک نفر قرار ملاقات ، مشاوره و موارد دیگربه