Allulose: آنچه باید بدانید


آلولوز چیست؟

آلولوز یک قند کمیاب است که به طور طبیعی در میوه هایی مانند انجیر و کشمش وجود دارد. آنتونی دی مارینو ، متخصص تغذیه ثبت شده در کلینیک کلیولند می گوید: “این شیرینی حدود 70 درصد به اندازه قند شیرین است.” “بنابراین کمی کمتر از قند معمولی شیرین است.”

شکر اساسی (ساکارز نامیده می شود) محبوب ترین شکل شیرین کننده است. اما انواع زیادی از قندها وجود دارند که در غذاها یافت می شوند یا به آنها اضافه می شوند. قندهای ساده ای به نام مونوساکاریدها وجود دارند که حاوی یک مولکول قند واحد هستند. اینها شامل گلوکز ، فروکتوز ، گالاکتوز ، ریبوز و زایلوز هستند. و سپس دی ساکاریدها وجود دارند ، که دو مولکول قند به هم متصل هستند ، مانند ساکارز ، لاکتوز و مالتوز.

آلولوز یک مونوساکارید است. کالری آن 90 درصد کمتر از ساکارز است که تقریباً بدون کالری است. محققان به تازگی راه هایی برای تولید آلولوس در مقیاس بزرگتر پیدا کرده اند که می تواند به آن در آینده تبدیل به یک شیرین کننده محبوب شود.

آیا آلولوس سالم است؟

FDA بیان می کند که آلولوس “به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود” (GRAS).

دی مارینو می گوید: “اساسا ، آنها می دانند که مقادیر کم در صورت مصرف آن به مردم آسیب نمی رساند.” وی افزود: “آنچه من به بیماران خود توصیه می کنم این است که از هر چیزی که استفاده می کنید ، چه از قند طبیعی و چه از شیرین کننده های مصنوعی استفاده کنید ، از بهترین قضاوت خود استفاده کرده و از آن در مقادیر کم در حد اعتدال استفاده کنید. زیرا ما نمی خواهیم بیش از حد به آنها تکیه کنیم. “

اگر این توصیه ها را دنبال کنید ، آلولوز می تواند جایگزین خوبی برای قند معمولی باشد.

“نکته جالب این است که توسط بدن متابولیزه نمی شود. توسط روده کوچک جذب می شود ، اما در واقع دفع می شود. بنابراین هیچ یک از کالری های بدن شما جذب یا ذخیره نمی شوند. ” “با تحقیقات محدودی که انجام شده است ، مشخص شده است که [allulose] هیچ تاثیری بر قند خون یا پاسخ انسولین ندارد. “

ادامه

آیا آلولوس عوارض جانبی دارد؟

اکثر افرادی که به مقدار متوسط ​​آلولوس می خورند متوجه هیچ مشکل بزرگی نخواهند شد. اما توجه به این نکته ضروری است که هرکسی تحمل متفاوتی نسبت به شیرین کننده های مصنوعی دارد. دی مارینو می گوید: “یک عارضه جانبی که اغلب افراد مشاهده می کنند ، شکایات گوارشی است ، مانند گاز یا گاز یا مشکلات توالت رفتن.”

به همین دلیل ، بهتر است ابتدا مقادیر کمی آلولوس را به غذای خود اضافه کنید.

دی مارینو می گوید: “این بیشتر یک آزمایش و خطا است که دریابید محدودیت شما چقدر است.” “اما اگر آن را به مقدار کم در طول روز یا فقط در طول هفته بخورید ، نباید عوارض جانبی داشته باشید.”

چه کسی باید از آلولوز استفاده کند؟

اگر به دنبال کاهش میزان قند یا کل کالری مصرف شده هستید ، آللوز می تواند جایگزین خوبی باشد. می توانید از آن برای تهیه محصولات پخته ، دسرهای یخ زده یا نوشیدنی مورد علاقه خود استفاده کنید.

از آنجا که قند شیرین بسیار کم است ، افرادی که از رژیم غذایی کتوژنیک یا “کتو” استفاده می کنند ، رژیم غذایی خود را به طور گسترده تری آغاز کرده اند. افرادی که رژیم کتو دارند کربوهیدرات بسیار کمی مصرف می کنند. Allulose مقدار زیادی ندارد ، بنابراین یک انتخاب عالی برای آبنبات های دوستدار کتو است.

آلولوز همچنین بر قند خون یا سطح انسولین شما تأثیر نمی گذارد. بنابراین این یک جایگزین عالی برای افرادی است که شرایط خاصی مانند دیابت دارند.

وی افزود: “دو گروه از افرادی که فکر می کنم این برای آنها مفیدتر خواهد بود افراد مبتلا به دیابت هستند ، به ویژه کسانی که سعی می کنند قند خون خود را کاهش دهند. و افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند و در تلاش هستند تا کالری خود را ذخیره کنند ، “دی مارینو می گوید.

چه کسی نباید آللوز بخورد؟

اگر به شیرین کننده های مصنوعی یا جایگزین حساسیت دارید ، باید از آلولوز اجتناب کنید. با این حال ، حساسیت به این شیرین کننده ها چندان شایع نیست.

کارشناسان هنوز در حال بررسی این هستند که مصرف مداوم شیرین کننده های مصنوعی یا جایگزین چگونه بر افراد تأثیر می گذارد.

“بحث بر سر این است [experts] می گویند اینها گاهی اوقات می توانند باعث سرطان شوند. البته ، مطالعاتی که به نتیجه رسید بیشتر مطالعات حیوانی بود. ” “اما اگر در خانواده خود سرطان دارید یا تحت درمان هستید ، سعی کنید مراقب میزان آن باشید” [alternative sweetener] شما استفاده میکنید. زیرا ما نمی خواهیم خطر ابتلا به سرطان بیشتر را افزایش دهیم. “

مهمتر از همه ، دی مارینو رژیم غذایی متعادل را پیشنهاد می کند.

“سعی کنید غذاهای کامل و با کیفیت بالا که حداقل فرآوری شده و قند کمتری دارند بخورید. دی مارینو می گوید ، از این جایگزین ها و این الکلهای قندی به میزان کم و متعادل استفاده کنید.

منابع

منابع:

آنتونی دی مارینو ، متخصص تغذیه ، مرکز کلینیک کلیولند برای تغذیه انسانی.

بینش غذایی: “آللوز چیست؟: نوع دیگری از شیرین کننده های کم کالری.”


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.