Bose QuietComfort 45 بررسی: خوشایند آشنا


هدفون Bose Noise Canceling 700 ، که در سال 2019 عرضه شد ، یک جفت هدفون عالی برای حذف نویز است. اینها تلاشی از سوی Bose ، سونی و دیگر رقبا هستند تا با طراحی زیبا و شیک و حذف نویز فعال تر ، عملکرد بهتری از خود نشان دهند. اما برای برخی از وفادارترین طرفداران این شرکت ، آنها بسیار دورتر از آن چیزی هستند که از هدفون Bose انتظار داشتند. NCH ​​700 از نظر وزنی راحت دارای محدوده QuietComfort نیست ، به طور آزاردهنده ای نمی توان آنها را به راحتی حمل کرد و به طور کلی ، به نظر می رسد که Bose تلاش های غیر ضروری را برای تعمیر چیزی که خراب نشده است انجام داد.

اما با هدفونهای جدید نویز QuietComfort 45 329 دلاری نمی توان چرخ را اختراع کرد. این بار ، Bose به فرمول منجر به این موفقیت با QuietComfort 35 و 35 II بسیار نزدیک شده است. این مدل به یک وسیله ضروری برای مقابله با سر و صدای شهر یا آرام شدن تردد قطار تبدیل شده است و می توانید آن را در هر پرواز مشاهده کنید. QC45 دیگر هدفون اصلی Bose محسوب نمی شود ، اما با افزودن مواردی مانند USB-C ، بهبود ANC و عمر باتری طولانی تر ، دقیقاً همان چیزی است که برخی منتظر آن بودند.

با QC45 ها ، Bose از سبک پر زرق و برق “مدرن” هدفون 700 که نویز را حذف می کند ، دور می شود و به حالت قبلی باز می گردد. سربند فولادی که به طور یکپارچه به میله های فلزی ادامه می دهد و هنگام تنظیم تناسب حرکت بسیار نرم تری را انجام می دهد ، از بین رفته است. اکنون ما به زیبایی پلاستیکی QuietComfort برمی گردیم ، که به طرز شگفت انگیزی با دوام است (به لطف لولا های فلزی در نقاط محوری) و تکان خوردن آشنا هنگام باز شدن گوشها نیز بازنگشته است.

کنترل های صفحه لمسی swipey در NCH 700s نیز سابقه دارند. Bose در اصل فقط دکمه های فیزیکی QC35 II را کپی و چسبانده است: در قسمت زیر گوش راست سمت راست کنترل های مخصوص صدا و یک دکمه چند منظوره برای کنترل آهنگ و فراخوانی دستیار صوتی وجود دارد. در سمت چپ یک دکمه قرار دارد که بین ANC و حالت “آگاه” Bose (شفافیت) جابجا می شود. مورد اخیر ویژگی است که QC35 ها نداشتند.

هدفون QuietComfort 45 بسیار شبیه به مدل های قبلی خود است.

ظاهر و ظاهر QC45s و QC 35 II بسیار شبیه به هم هستند. تنها نکته ای که هدفون های جدید را از مدل های قدیمی متمایز می کند ، پورت USB-C در قسمت زیرین گوش راست است. نکته ظریف تر این است که لوگوی Bose دیگر برجسته نیست ، فقط روی فنجان های گوش مهر شده است. در غیر این صورت ، تشخیص آنها با چشم دشوار است. هدفون های جدید کمی بیشتر وزن دارند (8.5 اونس در مقایسه با 8.3) ، اما این تفاوتی نیست که من هنگام پوشیدن آنها متوجه شده ام.

در سمت چپ هدفون سونی WH-1000XM4 ، در سمت راست Bose QC45.

QC45 ها که با نسخه های قبلی خود وفادار هستند ، بسیار راحت هستند. من آنها را به مدت سه تا پنج ساعت بدون هیچگونه احساس درد و ناراحتی در سرم پوشیدم. نیروی گیره بسیار ملایم است بنابراین شما احساس نمی کنید که آنها به طرف گنبد شما فشار می آورند – حتی اگر شما مانند من با یک سر بزرگ هستید. به گفته بوز ، برخی از “چین و چروک ها” از بین رفته و فاصله بین اجزا کاهش یافته است ، اما مهمتر از همه ، هیچ یک از این تغییرات کوچک تأثیر منفی بر راحتی نداشته است.

Bose بهینه سازی های جزئی را برای لنت گوش و نوار سر ایجاد کرده است.

اما جنبه های دیگر سخت افزار نیز از یک فرمول شناخته شده پیروی می کنند.

جدا از تضاد طراحی فیزیکی ، QC45s و Noise Canceling Headphones 700 نیز به گونه ای متفاوت به حذف نویز می پردازند. با هدفون های گران تر ، Bose به شما کنترل دقیقی بر میزان ANC اعمال شده می دهد ، بنابراین می توانید سطح مورد نظر خود را دقیقاً تنظیم کنید. اما با جفت جدیدتر فقط دو گزینه دارید: “آرام” حالت استاندارد ANC است و “آگاه” یک عملکرد شفافیت است که نویز محیط را وارد می کند. بوز با استفاده از دستورات صوتی به شما اطلاع می دهد که در چه وضعیتی هستید ، و صدای “آرام” سرگرم کننده به نظر می رسد ، مانند این که به شما می گویند سکوت کنید.

به طرز عجیبی ، حداقل در حال حاضر ، راهی برای خاموش کردن نویز و شفافیت وجود ندارد. شما باید یکی یا دیگری را انتخاب کنید ، بنابراین قادر نخواهید بود QC45 ها را در حالت راحت تری بشنوید که فقط به جداسازی نویز منفعل طبیعی آنها وابسته است. این بسیار عجیب به نظر می رسد ، بنابراین امیدوارم Bose یک گزینه ساده “ANC off” را اضافه کند.

هیچ راهی برای خاموش کردن ANC وجود ندارد مگر اینکه حالت Aware را فعال کنید.

این حذف نویز افزایش اثربخشی آن نسبت به QC35 IIs است و تقریباً با هدفون های حذف نویز 700 ، WH-1000XM4s از سونی و Apple AirPods Max برابر است. همه این هدفون ها در حال آرامش بخشیدن به محیط شما عالی عمل می کنند. و شما را با موسیقی ، پادکست ، فیلم یا هر چیز دیگری که از آنها استفاده می کنید در یک حباب خصوصی قرار دهید.

و هنگامی که حالت هوشیار Bose را فعال می کنید ، طوری طراحی شده است که شما را با یک ناهنجاری ناگهانی سر و صدای بیرونی غرق نمی کند. این شرکت می گوید صدایی متعادل دارد که به شما اجازه می دهد محیط اطراف خود را بشنوید بدون اینکه چیزی را از ملودی های خود دور کنید. من از این نیت قدردانی می کنم – و ترکیب خوب کار می کند – اما این منطقه دیگری است که اگر مردم سطح نویز محیط را تنظیم کنند ، خوب است. و هدفون لغو سر و صدا 700 نیز به شما پیشنهاد می دهد ، اما این یکی نیست. سر و صدای باد بسیار محسوس است و در حالت Aware می تواند آزاردهنده باشد ، اما با فعال کردن ANC بسیار بهتر مدیریت می شود.

QC45 ها را می توان برای جابجایی در جیب جمع کرد تا بتوان ذخیره سازی بهتری را انجام داد.

Bose همچنین تصمیم گرفته است از سایر ویژگی های خوب مانند توقف خودکار هنگام برداشتن هدفون صرف نظر کند. و به نظر نمی رسد که شرکت علاقه ای به ترفند سونی “صحبت با چت” داشته باشد ، جایی که هدفون وقتی تشخیص می دهد که شما در حال صحبت هستید ، موقتا صدا را متوقف می کند.

من می توانم بدون آنها کار کنم ، اما شکست های دیگر بیشتر مرا آزار می دهد. هنوز نمی توانید از QC45 هنگام اتصال و شارژ استفاده کنید. و شارژ تنها زمانی اتفاق می افتد که کابل USB-C را وصل کنید. Bose از صدا در این اتصال پشتیبانی نمی کند ، که برای هدفون هایی که بیش از 300 دلار هزینه دارند ناامید کننده است. هنوز جک استاندارد 2.5 میلیمتری Bose برای گوش دادن سیمی با کابل 2.5 تا 3.5 میلی متری موجود است. تا زمانی که باتری خالی نباشد ، ANC نیز در حالت سیمی کار می کند. شما می توانید گوش دادن را حتی زمانی که باتری خالی است ادامه دهید – اما بدون مهار نویز و کیفیت صدای بسیار ضعیف تر ، زیرا AQ EQ از Bose بدون قدرت کار نمی کند.

خیلی خوب بود که برخی از گزینه های EQ را در برنامه Bose Music ببینید.

وقتی از EQ صحبت می کنیم ، Bose به شما اجازه نمی دهد آن را در QuietComfort 45s تنظیم کنید ، اما این کار را می کنید می توان با توجه به قیمت QC45 ، هیچ بهانه ای وجود ندارد که تنظیمات EQ را به این هدفون اضافه نکنید. وقتی این دوز بسیار گران هستند ، این ویژگی بسیار مهم است که بتوانید به عنوان یک تمایز دهنده قرار بگیرید. سرکوب سر و صدا قابل تنظیم برای متمایز کردن NCH 700 از دیگران کافی است. Bose به من می گوید هیچ برنامه فوری برای به روز رسانی سیستم عامل یا ویژگی های جدید آینده برای QC45s وجود ندارد.

به سختی می توانید هدفون راحت تری پیدا کنید.

و سپس صدا وجود دارد ، که به گفته شرکت ، در QuietComfort 35 IIs ذره ای تغییر نکرده است – حداقل نه عمدا. وجود دارد برخی از اندازه گیری های اولیه مهندسی بوز تنظیم را کمی تمیز کرد ، اما آنها بسیار بسیار نزدیک به گوش من هستند و آنهایی که من هر دو هدفون را نشان دادم ، نشان می دهد. و این نتیجه خوبی برای من است. اگر در هدفون Bose ثبات وجود دارد ، این است که آنها قابل توجه هستند شنیدنیبه بیس در مقایسه با 1000XM4 های سونی خفه شده است ، و بالاترین حالت به همان ترتیب آرام است و هرگز خیلی تیز نیست.

Bose به USB-C تغییر کرده است.

این هدفون به رنگ مشکی یا “سفید دودی” موجود است.

این دکمه بین حالت ANC و شفافیت تغییر حالت می دهد.

دکمه های تنظیم صدا و چند منظوره بسیار شبیه به کنترل های QC35 IIs است.

اینها هدفون هایی نیستند که گوش های شما را با جزئیات جذاب یا یک صداگذاری پیچیده پر کنند ، اما مگر اینکه نیازی به تقویت صدای باس داشته باشید ، در واقع هیچ چیز در مورد کیفیت صدا به عنوان قاطعانه نامیده نمی شود. Bose همچنان از دو نقطه برای دو اتصال همزمان پشتیبانی می کند ، و QC45s اکنون دارای بلوتوث 5.1 برای برد بیشتر و عملکرد قوی تر است. در مورد کدک ها ، آنها به وضعیت موجود SBC و AAC پایبند هستند و گزینه های پیشرفته مانند aptX Adaptive یا LDAC را کنار می گذارند.

کیفیت صدا ممکن است تا حد زیادی بدون تغییر باشد ، اما Bose دارد عملکرد میکروفون را بهبود بخشید. در حال حاضر چهارمین میکروفون خارجی وجود دارد که از ضبط صدا پشتیبانی می کند و Bose می گوید که یک الگوریتم حذف نویز ، نویز پس زمینه را برای تماس های واضح تر از آنچه در QC35 II امکان پذیر است ، فیلتر می کند. همه می گویند من به وضوح عبور کردم و هنگام تماس یا چت با QC45s از طریق Zoom هیچ چیز مبهم به نظر نمی رسید. عمر باتری هدفون های جدید نیز از 20 تا 24 ساعت بسیار کم شده است. می توان آنها را در 2.5 ساعت به طور کامل شارژ کرد و در صورت چسبندگی اگر باتری کم باشد ، 15 دقیقه شارژ باید سه ساعت به شما گوش دهد.

سایر ویژگی های پشتیبانی شده شامل صوت چند نقطه ای و همزمان با نوارهای صوتی Bose است.

QuietComfort 45s در بهترین حالت خود Bose است. آنها حرکت بزرگی نیستند و آنقدر به آنچه قبلاً آمده است پایبند هستند و به راحتی می توان آنها را کمتر از هدفونهای حذف نویز 700 بلندپروازانه دانست. بوز جذابیت های زیادی را به پایه محکم خود افزوده است. و شما فقط هدفون راحت تری برای حذف نویز پیدا نخواهید کرد. فقط امیدوارم این شرکت با چند به روزرسانی سیستم عامل در ماه های آینده به پتانسیل کامل خود برسد.

عکاسی توسط کریس ولش / The Verge