Pfizer داده های واکسن COVID را برای کودکان 5 تا 11 ساله به FDA ارائه می دهد


این شرکت سه شنبه اعلام کرد که Pfizer داده های اولیه مطالعه را به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارائه داده است تا واکسن COVID-19 خود را در کودکان 5 تا 11 ساله تأیید کند.

این تولیدکننده دارو در بیانیه ای اعلام کرد که در هفته های آینده درخواست رسمی برای تنظیم وضعیت اضطراری به تنظیم کننده های ایالات متحده ارائه می دهد.

این واکسن قبلاً برای استفاده در موارد اضطراری در افراد 12 تا 15 سال تأیید شده است و برای افراد بالای 16 سال کاملاً تأیید شده است.

واکسن فایزر حدود یک ماه پس از درخواست شرکت برای کودکان 12 تا 15 ساله تأیید شد.

این بدان معناست که کودکان کوچکتر ، 5 تا 11 ساله ، می توانند واکسیناسیون را از پایان ماه اکتبر در صورت رعایت برنامه مشابه شروع کنند.

Pfizer هفته گذشته اعلام کرد که واکسن آن ، که با شریک آلمانی BioNTech در حال توسعه بود ، در کودکان 5 تا 11 ساله بی خطر و م effectiveثر است.

Pfizer در حال آزمایش واکسن در کودکان 2 تا 5 سال و در کودکان 6 ماه تا 2 سال است
JEFF KOWALSKY / AFP از طریق گتی ایماژ

به گفته این شرکت ، واکسن در مطالعات بالینی باعث ایجاد واکنش ایمنی قوی در کودکان خردسال شد.

فایزر گفت که 2،268 کودک شرکت کننده در این مطالعه دو دوز واکسن را با فاصله 21 روز دریافت کردند و نتایج آنتی بادی آنها در مقایسه با نوجوانان در مطالعه قبلی قابل مقایسه بود.

دوز بسیار کمتری به کودکان خردسال داده شد – حدود یک سوم مقدار مورد استفاده برای نوجوانان و بزرگسالان.

فایزر گفت که از 2،268 کودک شرکت کننده در این مطالعه که دو دوز واکسن را با فاصله 21 روز دریافت کرده بودند ، نتایج آنتی بادی های مشابه با نوجوانان با واکسن معمولی COVID-19 قابل مقایسه بود.
فایزر گفت که از 2،268 کودک شرکت کننده در این مطالعه که دو دوز واکسن را با فاصله 21 روز دریافت کرده بودند ، نتایج آنتی بادی های مشابه با نوجوانان با واکسن معمولی COVID-19 قابل مقایسه بود.
PATRICK T. FALLON / AFP از طریق گتی ایماژ

عوارض جانبی واکسن ، از جمله درد بازو ، تب یا درد ، به طور کلی مشابه مواردی بود که در یک مطالعه روی 16 تا 25 سال مشاهده شد.

Pfizer واکسن را در کودکان 2 تا 5 سال و در کودکان 6 ماه تا 2 سال آزمایش می کند.

واکسن Moderna هنوز برای استفاده در نوجوانان در ایالات متحده تأیید نشده است.

با سیم های پستی