UT Southwestern Pioneers PULSAR-Integrated Radiation Therapy با ایمونوتراپی برای بهبود کنترل تومور


خبر – DALLAS – 20 آگوست 2021 – هوش مصنوعی ، همراه با افزایش 71 میلیون دلاری خدمات انکولوژی اشعه ، به پزشکان سرطان در مرکز پزشکی UT Southwestern این امکان را می دهد تا یک استراتژی درمانی جدید PULSAR ایجاد کنند که درمان تومور را در مقایسه با روزهای معمولی بهبود می بخشد. درمان.

پرتودرمانی تطبیقی ​​استریوتاکتیکی فوق العاده شکسته یا PULSAR – که در آن توضیح داده شده است مجله بین المللی تابش انکولوژی ، زیست شناسی ، فیزیکبا استفاده از درمان α-PD-L1 در طول یا پس از تابش و قرار دادن بخشها به فاصله 10 روز به جای بخشهای سنتی روزانه ، به کنترل بهتر تومور دست یافت.

در الگوی PULSAR ، بیماران تنها چند “ضربه” با دوز بزرگ دریافت می کنند که با دقت مبتکرانه و با کنترل تصویر در فواصل حداقل یک هفته ، شاید حتی ماه ها تحویل داده می شود. این “درمانهای تقسیم شده” یک فاصله اساسی از درمانهای پرتودرمانی معمولی و طولانی است که شش تا نه هفته طول می کشد. آنها سمیت کمتری دارند و پس از تصویربرداری از دستگاه های جدید نشان می دهد که شکل ، اندازه ، موقعیت و واکنش تومور تغییر کرده است ، به انکولوژیست ها زمان می دهند تا درمان را تنظیم کنند.

روبرت تیمرمن ، دکتر ، استاد انکولوژی و جراحی مغز و اعصاب و عضو هارولد ، می گوید: “ما به طور غیرمنتظره ای در این آزمایشات دریافتیم که تقسیم زمانی بین دوزهای بزرگ و متمرکز پرتودرمانی پیش بینی می کند که آیا یک کلاس خاص از داروهای ایمونوتراپی موثر خواهد بود یا خیر.” C. مرکز جامع سرطان سیمونز در UT Southwestern. “اگر آنها 10 روز فاصله داشته باشند ، درمان دارویی کمک زیادی به این مدل می کند. اگر 1 تا 4 روز باشد ، کمکی نمی کند. اما بسیاری از آزمایشات بالینی” که در حال حاضر با استفاده از اشعه و ایمونوتراپی انجام می شود. برنامه های تابش هر روز یا هر روز در میان – شاید زمان اشتباه باشد. “

پارادایم PULSAR وعده مراقبت از سرطان شخصی را با اجازه دادن به زمان بیشتر برای ارزیابی تغییرات برای تعدیلات معنی دار در حرفه فردی بیماران ، برآورده می کند. به جای گذراندن یک پرتودرمانی مستقل و روزانه بدون وقفه ، PULSAR می تواند به گونه ای تنظیم شود که بتواند بهتر در جراحی و درمان دارویی ادغام شود.

دکتر می گوید: “به لطف هوش مصنوعی ، تیم می تواند درمان سرطان را در 30 دقیقه به جای 5 تا 7 روز معمول برنامه ریزی کند.” تیمرمن ، نایب رئیس و مدیر پزشکی رادیولوژی انکولوژی ، که دارای کرسی ممتاز Effie Marie Cain در تحقیقات سرطان درمانی است. تجهیزات و دانش زیر یک سقف باید زمینه جدیدی را در مبارزه با سرطان ایجاد کند. »

پروژه PULSAR توسط دانشکده هایی در بخشهای سرطان شناسی ، ایمونولوژی ، آسیب شناسی و جراحی عصبی و همچنین اعضای موسسه مغز پیتر اودونل جونیور و مرکز سرطان سیمونز در UT Southwestern انجام می شود – یکی از 51 مورد تعیین شده جامع مراکز سرطان در ایالات متحده توسط موسسه ملی سرطان ، عضو شبکه 30 نفره ملی جامع سرطان که برنامه سرطان در 25 کشور برتر در سراسر کشور قرار دارد US News & World Reportبه

UTSW Radiation Oncology پیشگام PULSAR در توسعه 71000 متر مربع خدمات انکولوژی تشعشعی با هفت دستگاه جدید است که از تومورها تصویر برداری کرده و آنها را با اشعه درمان می کند.

دستگاههای جدید پرتودرمانی تطبیقی ​​در فرمت Radiation Oncology عبارتند از:

  • دو دستگاه Varian Ethos که سی تی اسکن و هوش مصنوعی را با پرتودرمانی ترکیب می کند.
  • دو دستگاه Elekta Unity که تصویربرداری MRI و پرتودرمانی را ترکیب می کنند.
  • دو دستگاه Varian Halcyon که شامل تصویربرداری CT پرتو مخروط با پرتودرمانی است.
  • RefleXion که تصویربرداری PET را با پرتودرمانی ترکیب می کند.

متخصصان هوش مصنوعی از Radiation Oncology و گروه بیوانفورماتیک Lyda Hill الگوریتم های یادگیری ماشینی را توسعه دادند ، در حالی که متخصصان انکولوژی تشعشعی از قابلیت های ترکیبی و تصویربرداری دستگاه ها استفاده می کنند تا درمان ها را تا حد ممکن دقیق ، تومورها را هدف قرار داده و از بافت سالم محافظت کنند.

تبادل تخصص و داده ها با سایر موسسات دانشگاهی ، از جمله بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، برنامه ریزی شده است.

نتایج

دکتر. تیمرمن و همکارانش دریافتند که اشعه PULSAR می تواند مزایای ایمنی درمانی سیستمیک را افزایش دهد ، حتی در شرایطی که ایمونوتراپی به تنهایی م effectiveثر نباشد.

آنها یکی از رایج ترین کلاسهای ایمونوتراپی ، مهارکننده بازرسی PD-L1 را به همراه تابش PULSAR آزمایش کردند ، که در این ترکیب مانند واکسیناسیون علیه تومورهای کاشته شده عمل می کند. این تیم دریافتند که تقسیم دو پالس تشعشع طی 10 روز در ترکیب با داروی بازرسی بسیار م thanثرتر از برنامه معمول تابش روزانه است که معمولاً در کلینیک های پرتودرمانی استفاده می شود.

در الگوی PULSAR ، بیماران فقط چند “ضربه” با دوز بزرگ دریافت می کنند که با دقت و کنترل دقیق تصویر در فواصل حداقل یک هفته ، شاید حتی ماه ها تحویل داده می شود. این “درمانهای تقسیم شده” یک فاصله اساسی از درمانهای پرتودرمانی معمولی و طولانی است که شش تا نه هفته طول می کشد. آنها سمیت کمتری دارند و پس از تصویربرداری از دستگاه های جدید نشان می دهد که شکل ، اندازه ، موقعیت و واکنش تومور تغییر کرده است ، به انکولوژیست ها زمان می دهند تا درمان را تنظیم کنند.

از طریق مرکز پزشکی UT Southwestern

UT Southwestern ، یکی از برجسته ترین مراکز پزشکی دانشگاهی در کشور ، تحقیقات بیولوژیکی پزشکی پیشگامانه را با مراقبت و آموزش بالینی استثنایی ترکیب می کند. هیئت علمی این موسسه شش جایزه نوبل را از آن خود کرده است و شامل 25 عضو از آکادمی ملی علوم ، 16 عضو از آکادمی ملی پزشکی و 13 محقق از موسسه پزشکی هوارد هیوز است. دانشکده تمام وقت با بیش از 2800 کارمند مسئول پیشرفت های پیشگامانه پزشکی است و متعهد به پزشکان جنوب غربی است.