آیا آموکسی سیلین آنتی بیوتیک است؟ – We Care Pharmacy Amoxicillin ، آنتی بیوتیک


آموکسی سیلین

آموکسی سیلین برای درمان انواع مختلف عفونت های باکتریایی استفاده می شود. این دارو یک آنتی بیوتیک از نوع پنی سیلین است. با توقف رشد باکتری ها عمل می کند.

این آنتی بیوتیک فقط عفونت های باکتریایی را درمان می کند. برای عفونت های ویروسی (مانند سرماخوردگی معمولی ، آنفولانزا) کار نمی کند. استفاده بی مورد یا سوء استفاده از آنتی بیوتیک می تواند اثر آن را کمتر کند. آموکسی سیلین همچنین با سایر داروها برای درمان زخم معده / روده ناشی از باکتری H. pylori و جلوگیری از بازگشت زخم ها استفاده می شود.

آموکسی سیلین عمومی

نام عمومی آموکسی سیلین آموکسیل است

نام تجاری آموکسی سیلین

نام تجاری نامها: آموکسیل ، تریموکس ، موکسیلین ، Apo-Amoxi. کلاس (های) مواد مخدر

نام تجاری آموکسی سیلین

چندین نام تجاری برای داروهای حاوی آموکسی سیلین موجود است

آموکسی سیلین استفاده شده

این دارو را با یا بدون غذا طبق دستور پزشک ، معمولاً هر 8 یا 12 ساعت مصرف کنید. دوز مصرفی بستگی به سلامتی شما و پاسخ به درمان دارد.

در حین استفاده از این دارو مایعات فراوان بنوشید مگر اینکه پزشک شما چیز دیگری را به شما بگوید. برای بهترین اثر ، این آنتی بیوتیک را در فواصل منظم مصرف کنید. این دارو را هر روز به طور همزمان مصرف کنید تا بتوانید آن را به خاطر بسپارید.

مصرف این دارو را تا زمان استفاده از مقدار کامل تجویز شده ادامه دهید ، حتی اگر علائم پس از چند روز برطرف شود. قطع سریع داروها می تواند باعث رشد باکتری ها شود که می تواند منجر به بازگشت عفونت شود.

نام عمومی Augmentin

آموکسی سیلین / کلاوولانات پتاسیم نام عمومی Augmentin است.

تبلیغات Augmentin

این قرص ها حاوی آموکسی سیلین کلاولانات هستند و برای موارد زیر استفاده می شوند:

 • عفونت مجاری ادراری
 • عفونت های پوست و ساختار پوست
 • سینوزیت
 • اوتیت میانی باکتریایی حاد
 • عفونت های دستگاه تنفسی تحتانی

عوارض جانبی Augmentin

برخی از عوارض جانبی اصلی Augmentin: واکنش های حساسیتی پوستی ، اسهال. تب ، درد مفاصل ، زرد شدن پوست ، اشک ریزش و خونریزی آسان ، خونریزی شدید قاعدگی ، تغییر رنگ دندان ، حالت تهوع یا استفراغ ، درد عضلات یا مفاصل ، خواب آلودگی ، ضربان قلب نامنظم

Augmentin برای عفونت های دندانی

Augmentin یک آنتی بیوتیک بسیار م againstثر در برابر انواع خاصی از باکتری ها است که باعث عفونت دندان می شوند. فقط باید به توصیه دندانپزشک استفاده شود.

استفاده شده از Augmentin

شما می توانید Augmentin را با یا بدون غذا مصرف کنید. با این حال ، برای جلوگیری از ناراحتی معده ، بهتر است این دارو را در ابتدای غذا یا صبحانه مصرف کنید.

Augmentin برای عفونت گوش

Augmentin (آموکسی سیلین / کلاولانات) یک آنتی بیوتیک ترکیبی است که برای درمان عفونت های باکتریایی از جمله عفونت گوش ، عفونت مجاری ادراری ، برونشیت ، ذات الریه ، سینوزیت و عفونت های پوستی استفاده می شود.

Augmentin برای عفونت های ادراری

Augmentin برای درمان عفونت های مجاری ادراری از FDA تأیید شده است. به گفته انجمن بیماری های عفونی آمریکا ، Augmentin یک آنتی بیوتیک انتخاب اول برای UTI ها نیست. هنگامی که از داروهای دیگر مانند تری متوپریم-سولفامتوکسازول نمی توان استفاده کرد ، باید از آن استفاده شود

اثرات جانبی

 1. ممکن است حالت تهوع ، استفراغ یا اسهال ایجاد شود. در صورت ادامه یا بدتر شدن هر یک از این عوارض جانبی ، فوراً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
 2. به خاطر داشته باشید که پزشک شما این دارو را تجویز کرده است زیرا معتقد است مزایای آن برای شما بیشتر از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی را تجربه نمی کنند.
 3. استفاده طولانی مدت یا مکرر از این دارو ممکن است منجر به برفک دهان یا عفونت جدید قارچی واژن (عفونت قارچی دهان یا واژن) شود. در صورت مشاهده لکه های سفید در دهان ، تغییر در ترشحات واژن یا علائم جدید دیگر ، با پزشک خود تماس بگیرید.
 4. در صورت داشتن هر یک از موارد نادر اما جدی ادرار تیره ، تهوع یا استفراغ مداوم ، درد معده / شکم ، زردی چشم یا پوست ، کمی کبودی یا خونریزی ، گلودرد مداوم یا تب.
 5. این دارو به ندرت می تواند بیماری شدید روده (اسهال مرتبط با کلستریدیوم دیفیسیل) را به دلیل نوعی باکتری مقاوم ایجاد کند. این وضعیت می تواند در طول درمان یا چند هفته تا چند ماه پس از قطع درمان رخ دهد. اگر علائم زیر را دارید از محصولات اسهال یا مسکن های مخدر استفاده نکنید ، زیرا این محصولات می توانند آنها را بدتر کنند. در صورت ابتلا به این بیماری فوراً به پزشک خود اطلاع دهید: اسهال مداوم ، درد / گرفتگی معده یا معده ، خون / مخاط در مدفوع.
 6. واکنش آلرژیک بسیار شدید به این دارو نادر است. با این حال ، در صورت مشاهده علائم یک واکنش آلرژیک شدید ، از جمله بثورات ، خارش / تورم (به ویژه صورت / زبان / گلو) ، سرگیجه شدید ، مشکل در تنفس ، فوراً از پزشک کمک بگیرید.
 7. آموکسی سیلین اغلب می تواند باعث بثورات خفیفی شود که معمولاً شدید نیست. با این حال ، ممکن است نتوانید بین بثورات پوستی نادر که می تواند نشانه واکنش آلرژیک شدید باشد تفاوت قائل شوید. بنابراین در صورت بروز بثورات بلافاصله از پزشک کمک بگیرید.

موارد احتیاط

 1. قبل از مصرف آموکسی سیلین ، در صورت حساسیت به آن ، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. یا بر روی آنتی بیوتیک های پنی سیلین یا سفالوسپورین ؛ یا اگر آلرژی دیگری دارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعال باشد که می تواند واکنش های آلرژیک یا مشکلات دیگر ایجاد کند. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.
 2. قبل از استفاده از این دارو ، پزشک یا داروساز خود را در مورد سابقه پزشکی خود ، به ویژه در مورد: بیماری کلیوی ، نوعی عفونت ویروسی (مونونوکلئوز عفونی) مطلع کنید.
 3. آموکسی سیلین می تواند از عملکرد واکسن های زنده باکتریایی (مانند واکسن تیفوئید) نیز جلوگیری کند. در حین استفاده از این دارو واکسیناسیون نشوید مگر اینکه پزشک به شما دستور دهد.
 4. قبل از عمل جراحی ، پزشک یا دندانپزشک خود را در مورد همه محصولاتی که استفاده می کنید (از جمله داروهای تجویزی ، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) مطلع کنید.
 5. در دوران بارداری ، این دارو فقط در مواقع ضروری مورد استفاده قرار می گیرد. خطرات و مزایا را با پزشک خود در میان بگذارید.
 6. آموکسی سیلین در شیر مادر ترشح می شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

فعل و انفعالات

در صورت مصرف همزمان سایر داروها یا محصولات گیاهی ، ممکن است تأثیر برخی داروها تغییر کند. این می تواند خطر عوارض جانبی جدی شما را افزایش دهد یا از عملکرد صحیح داروهای شما جلوگیری کند. این تداخلات دارویی ممکن است اما همیشه رخ نمی دهد. پزشک یا داروساز شما اغلب می تواند از تعاملات دارویی با تغییر نحوه مصرف داروها یا نظارت دقیق بر آنها جلوگیری کند یا آنها را درمان کند.

برای کمک به پزشک و داروساز خود برای دریافت بهترین مراقبت ممکن ، حتماً قبل از شروع درمان با این محصول ، پزشک و داروساز خود را در مورد همه محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای تجویزی ، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) مطلع کنید. در حالی که از این محصول استفاده می کنید ، بدون تأیید پزشک ، مصرف داروهای دیگر را که مصرف می کنید ، شروع ، متوقف یا تغییر ندهید.

یکی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشد متوترکسات است.

اگرچه بعید است که اکثر آنتی بیوتیک ها بر پیشگیری از بارداری هورمونی مانند قرص ، تکه ها یا حلقه ها تأثیر بگذارند ، اما برخی آنتی بیوتیک ها (مانند ریفامپین ، ریفابوتین) می توانند تأثیر آنها را کاهش دهند. این می تواند منجر به بارداری شود. اگر از داروهای ضد بارداری هورمونی استفاده می کنید ، از پزشک یا داروساز خود برای اطلاعات بیشتر سوال کنید.

آموکسی سیلین می تواند با برخی محصولات آزمایش ادرار دیابتی (نوع سولفات مس) نتایج مثبت کاذب ایجاد کند. این دارو همچنین می تواند بر نتایج برخی آزمایشات آزمایشگاهی تأثیر بگذارد. اطمینان حاصل کنید که کارکنان آزمایشگاه و پزشکان شما می دانند که از این دارو استفاده می کنید.

مصرف بیش از حد

در صورت مصرف بیش از حد و علائم شدید مانند غش یا مشکل در تنفس ، با پزشک تماس بگیرید یا به پزشک مراجعه کنید. علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل استفراغ شدید ، اسهال مداوم ، کاهش شدید حجم ادرار یا تشنج باشد.

ملاحظات

این دارو را با شخص دیگر به اشتراک نگذارید. این دارو فقط برای وضعیت فعلی شما تجویز شده است. بعداً برای عفونت دیگری از آن استفاده نکنید مگر اینکه توسط پزشک دستور داده شود. در این مورد ، ممکن است به داروی دیگری نیاز باشد.

با درمان طولانی مدت ، آزمایشات آزمایشگاهی و / یا پزشکی (مانند عملکرد کلیه و کبد ، شمارش کامل خون) ممکن است در فواصل منظم برای نظارت بر پیشرفت شما یا بررسی عوارض جانبی انجام شود. برای جزئیات بیشتر با دکتر خود مشورت کنید.

دوز فراموش شده

در صورت فراموش کردن یک دوز ، به محض یادآوری از آن استفاده کنید. اگر به دوز بعدی شما نزدیک است ، دوز فراموش شده را کنار گذاشته و برنامه دوز معمول خود را از سر بگیرید. برای جبران ، دوز را دو برابر نکنید.

ذخیره سازی

مطابق با برچسب محصول ، در دمای اتاق نگهداری شود ، از نور و رطوبت محافظت شود. مارک های مختلف این دارو شرایط ذخیره سازی متفاوتی دارند. دستورالعمل های نحوه ذخیره نام تجاری خود را می توانید روی بسته بندی محصول بیابید یا از داروساز خود بپرسید. همه داروها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.