اعتراض مردم پس از کنار گذاشتن مواد غذایی تازه فروشنده خیابان برانکس در خیابان


در تعطیلات آخر هفته ، مردم محلی در اطراف یک فروشنده خیابانی در برانکس تجمع کردند ، زیرا NYPD و اداره بهداشت محصولات میوه و محصولات تازه فروشنده را توقیف و دور انداختند.

این حادثه ، که در فیلم های زیر ضبط شده است ، نشان می دهد که مقامات شهری غذای فروشنده 36 ساله دیانا هرناندز کروز را در 23 سپتامبر در کامیون زباله در گوشه ای از White Plains Road و Pelham Parkway در برانکس پرتاب می کنند. هرناندز کروز توسط NYPD و نمایندگان وزارت حفاظت از مصرف کنندگان و کارگران (DCWP) با وی تماس گرفت که برای وی تخلف فروش غیر مجاز صادر کرد. (DCWP ادعا می کند که وی غرفه را قبل از پی بردن به تخلف ترک کرده است ، در حالی که هرناندز کروز می گوید همانطور که در برخی از ویدئوها دیده می شود ، در آنجا ماند.)

سپس NYPD برای دفع مواد غذایی با اداره بهداشت (DSNY) تماس گرفت. بر اساس قانون محلی 171 سال 2017 ، مقامات باید با حسن نیت سعی کنند غذای مصادره شده را اهدا کنند ، اما توصیه می شود که نماینده ای از وزارت بهداشت برای اطمینان از سالم بودن غذا حضور داشته باشد.

یکی از مقامات یکی از مقامات درگیر گفت “زنجیره نگهداری مواد غذایی قابل تأیید نیست” ، که منجر به پرتاب مواد غذایی به پشت کامیون زباله شد.

اما در وسط دور ریختن غذا ، DSNY و NYPD از این طرح منصرف شدند و تحت فشار مردم محلی منطقه را ترک کردند.

کارینا کافمن گوتیرز ، دستیار مدیر فروشنده خیابانی می گوید: “به دلیل واکنش جامعه در حمایت از دیانا هنگامی که DSNY / NYPD پالت های هندوانه ، پاپایا و سایر میوه ها را دور انداخت ، مأموران اجرایی در نهایت تحت فشار قرار گرفتند تا کشور را ترک کنند.” Gothamist گفت که پروژه ای در مرکز عدالت شهری انجام شده است. “دایانا به عنوان تشکر از حامیانی که در کنار او بودند ، تصمیم گرفت بقیه میوه ها و سبزیجات را به همسایگان خود هدیه دهد. در حالی که DSNY میوه ها را دور می انداخت ، دیانا مطمئن شد که حداقل به به جای دور انداختن آن. “

جاشوا گودمن ، سخنگوی DSNY ، به Gothamist گفت که این ویدئو “تکه ای از یک وضعیت ناخوشایند را نشان می دهد که در آن مواد رها شده باید برای امنیت جامعه و حفظ محله های ایمن ، تمیز و سالم دور ریخته شود.”

سخنگوی DCWP اذعان کرد که در برخورد با این وضعیت بین سه سازمان اشتباه شده است.

ابیگیل لوتنز ، سخنگوی DCWP ، می گوید: “نتایج اجرای این دستگاه های فروش اتوماتیک با دستورالعمل های شهر مطابقت ندارد.” “DCWP و سازمانهای خواهر آن ، که در صورت نیاز به تشنج کمک می کنند ، با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که این نوع زباله ها دیگر تکرار نمی شود.”

تجمع به نمایندگی از هرناندز کروز روز یکشنبه در برانکس برگزار شد و هم به ضایعات مواد غذایی و هم به رفتار ناعادلانه یک شرکت به اصطلاح کوچک در این محله اعتراض شد.

“من پنج سال اینجا در گرما ، در برف کار می کنم تا از فرزندانم حمایت کنم. من یک مادر مجرد هستم. هرناندز کروز از طریق مترجم در تجمع گفت: “این بسیار ناعادلانه بود.” “من اینجا بودم ، به آنها گفتم غذا را دور نریزید ، اما آنها به هر حال این کار را کردند.

تجمع مردم در برانکس روز یکشنبه

فلش

تجمع مردم در برانکس روز یکشنبه

کودک آدریان

پروژه فروشندگان خیابانی دریافت که با چندین دهه محدودیت تعداد مجوزها و مجوزهای صادر شده به فروشندگان ، “ورود غیرقانونی به صنعت تقریبا غیرممکن است و عملاً هزاران مالک مشاغل کوچک از جمله دیانا را مجبور به کار بدون مجوز می کند. اگرچه نه به دلیل عدم تلاش. “آنها می گویند که هرناندز کروز قبلاً تلاش کرده بود برای مجوز فروشنده مواد غذایی تلفن همراه درخواست دهد ، اما این امر رد شد.

این شهر تعداد مجوزهای فروش را به 853 مورد محدود کرده است و لیست انتظار برای درخواست مجوز در حال حاضر بسته است.

محمد عطیه ، مدیر اجرایی پروژه فروشندگان خیابانی ، از مقامات می خواهد تا قانونی را برای قانونی شدن دستفروشان تصویب کنند ، که به کاهش موانع ورود به این صنعت کمک می کند.

“آنچه روز پنجشنبه اتفاق افتاد نمونه ای از شکست شهر در سطوح مختلف است. شهر چندین دهه دستفروشان خیابانی را رها کرد و امروز نیز آنها را ناامید می کند. ” “با بهبودی شهر از همه گیری ، ما باید به جای جرم انگاری و توقیف کالاهای آنها ، به طور جدی برای کمک به کوچکترین مشاغل خود اقدام کنیم.”

در اوایل سال جاری ، شورای شهر لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن حدود 4000 مجوز اضافی در بسته های حدود 400 تایی در دهه آینده از سال 2022 صادر می شود.

شهردار بیل دی بلاسیو در کنفرانس مطبوعاتی صبح امروز خود از نحوه رسیدگی به وضعیت هرناندز کروز ناامید شد.

“این دقیقاً راه اشتباه بود [to handle this]دی بلاسیو گفت: “من واقعاً از این بابت ناراحت هستم.” “این نباید اتفاق می افتاد ، من هیچ کس و هیچ مرجعی را سرزنش نمی کنم ، من فکر می کنم این یک کار کلاسیک در بوروکراسی هایی است که ارتباط برقرار نمی کنند و از عقل سلیم استفاده نمی کنند. ما غذاهای بسیار خوب و با کیفیت خوب داریم ، بیایید به یک سرپناه بی خانمان یا انباری که می توان از آنها استفاده کرد. البته ما هرگز نباید آن را دور بیندازیم. “