با وجود اطمینان ، پلیس شهرستان سافولک تا حد زیادی سفید پوست باقی مانده است


علیرغم اطمینان مقامات شهرستان سافولک مبنی بر اینکه گام های “تاریخی” برای تنوع بخشیدن به نیروی پلیس سفید پوستان شهرستان لانگ آیلند برداشته می شود ، داده های استخدامی پلیس نشان می دهد که تغییرات کمی در زمینه جذب نیرو و ارتقاء وجود دارد.

تجزیه و تحلیل اسناد به دست آمده از طریق درخواست آزادی اطلاعات نشان می دهد که اداره پلیس شهرستان سافولک تنها پس از ورود به فارغ التحصیل ارشد کالج ، مجموعاً پنج افسر غیر سفیدپوست را به این بخش اضافه کرد ، تا حدی به دلیل بازنشستگی در بین سایر افسران رنگین پوست. نتیجه این است که در استانی که یک سوم ساکنان آن می گویند نمی دانند ، تعداد مأموران پلیس این کار را فقط 16 درصد اعلام کرده اند که از ابتدای سال کمتر از 1 درصد بوده است.

همین امر در مورد ارتقای افسران در حرفه آنها نیز صدق می کند. مقامات ولسوالی قبلاً از ارائه اطلاعات دموگرافیک در مورد ارتقاء در اداره پلیس خودداری کرده بودند ، اما سوابق استخدامی نشان می دهد که این موارد نیز عقب افتاده است. تعداد افراد رنگین پوست در حرفه هایی که بالاتر از افسران پلیس درجه یک هستند تنها 0.2 درصد افزایش یافته است ، این بدان معناست که 89 درصد از افسران درجه بالاتر سفیدپوست هستند.

“متنوع ترین”

نتایج بدست آمده کاملاً با روشی که مقامات منتخب به طور علنی پیشرفت خود را در تنوع بخشیدن به نیروی انتظامی شهرستان اعلام می کنند ، در تضاد است.

در اوایل سال جاری ، استیو بلون ، مدیر اجرایی شهرستان سافولک ، بیرون از یک سالن ورزشی مجزا از اجتماع پر از دانش آموزان کالج پلیس شهر برنتوود ایستاد و در جدیدترین کلاس سربازان قسم یاد کرد و با افتخار اعلام کرد که 28 درصد از آنها زن یا سیاه پوست هستند.

بلون در مصاحبه با کادرها می گوید: “م effectiveثرترین راه برای بهبود و بهبود خود این است که مطمئن شویم بخش منعکس کننده تنوع جوامعی است که ما به آنها خدمت می کنیم.”

هفته ها بعد ، او کلاس جدیدی از کارآگاهان را معرفی کرد که او را “متنوع ترین” در تاریخ استان توصیف کرد. و ماه گذشته او در مورد ارتقاء شخصیت اول رنگین به درجه رئیس بوق زد و گفت که بر روی تنوع بخش “تمرکز لیزری” دارد.

این امر پس از تجدید نظر در روند ارتقاء بخش در سال 2019 رخ می دهد ، که در برخی موارد مستلزم اطلاع کلیه مقامات داخلی در مورد فرصت های ارتقاء است.

اما گروهبان کارآگاه جفری واکر ، که همچنین به عنوان رئیس نگهبانان – برادری سافولک برای پلیس سیاهپوست – اداره را متهم به طرفداری و استفاده از محاکمه ناعادلانه می کند که به گفته وی ، افزایش رنگ پوست برای افراد رنگین پوست را دشوارتر می کند. به

واکر می گوید: “وقتی از کار ناامید می شوید ، وقتی فکر می کنید فرصت هایی به شما ارائه نشده است ، خیلی راحت می توانید دوباره خود را به چالش نکشید.” فکر می کنم این چیزی بود که پلیس باید روی آن کار می کرد. “

واکر در مصاحبه ای که با حضور استوارت کامرون ، سرپرست پلیس استان سافولک و داون شوب ، سخنگوی این اداره انجام شد ، گفت که طی چندین سال بارها نگرانی هایی را در مورد روند ارتقاء مقامات منتخب ، از جمله بلون و سپس ابراز داشته است. تیم سینی ، کمیسر پلیس ، اما تا زمانی که کامرون در ماه آوریل این سمت را بر عهده نگرفت ، هیچ اقدامی برای حل این مشکل انجام نشد.

“شما باید از دولت بپرسید که آنها با این مکالمات چه کردند. واکر گفت ، آنچه من می خواهم روی آن تمرکز کنم این است که ما به محاکمه عادلانه احتیاج داریم. “

شوب بلافاصله مصاحبه را متوقف کرد.

او گفت: “من فکر نمی کنم ما باید مکالمه ای داشته باشیم که او با مدیران دیگری که اینجا نیستند ، داشته است.”

هارت هنوز ایمیل و پیام های تلفنی را که درخواست نظر کرده است برنگشته است.

استخدام و بازنشستگی

به گفته کمیسر پلیس Risco Mention-Lewis ، تلاش برای تنوع بخشیدن به اداره پلیس Suffolk همچنین با گروه دائمی کوچکی از نامزدهای غیر سفیدپوست که در آزمون ورودی آکادمی پلیس شرکت کرده اند و گردش بازنشستگی ثابت است.

در سال 2016 ، نسبت دانش آموزان غیر سفیدپوست تنها 10، بود ، بر اساس یک دعوی تبعیض آمیز که وزارتخانه در نهایت حل و فصل کرد. اما مونتی لوئیس معتقد است تغییرات اخیر او در استخدام آوریل گذشته منجر به تنوع بیشتر در کلاس های دانشجویی شد.

مونته لوئیس می گوید: “چند سال طول کشید تا بفهمم چگونه افراد رنگین پوست را به خدمت بگیرم تا افراد رنگارنگ در تعداد بیشتری وارد شوند.” “مدتی طول کشید تا تبلیغات را درک کنم.”

اما ، به گفته وی ، این موفقیت ، چه از نظر استخدام و چه از نظر ارتقاء ، با تعداد افسران رنگی که از این بخش خارج می شوند ، مطابقت ندارد.

مونته لوئیس گفت: “سیاه پوستان ، سفیدپوستان ، لاتین ، زنان – مردم در حال بازنشستگی هستند.”

اگرچه این اداره در سال گذشته یازده فرد رنگی را ارتقا داد ، اما هفت مقام غیر سفیدپوست در همان دوره از آنجا رفتند.

در شهرستان سافولک ، ارتقاء درجه ، گروهبانی و ناخدا فقط بر اساس نمره یک افسر در امتحانات خدمات عمومی است. سایر رتبه ها مانند کارآگاه ، بازرس ، رئیس و سایر موقعیت های مطلوب براساس توصیه ها و مصاحبه با سرپرستان است.

در ماه ژوئیه ، افسران پلیس تحقیقات داخلی را اعلام کردند که نشان داد دو افسر هنگام مصاحبه با سایر کارکنان بخش ارتقاء سوالات خود را از قبل به اشتراک گذاشته اند. در ادامه ، بخش گفت که از نیروی انتظامی خارج برای کمک به انجام مصاحبه ها استفاده خواهد کرد. از آن زمان ، یک کارآگاه لاتین شکایت کرد و ادعا کرد که او به دلیل نژاد خود از دست رفته است.

“ما اولین نسل از آپارتاید هستیم.” مونتی لوئیس گفت. “ما بقایای آن را می بینیم ، اما سخت تلاش می کنیم تا آن را تغییر دهیم.”

“یک باشگاه بزرگ”

نگرانی ها در مورد گزینه های محدود برای افسران رنگی در سافولک به سال های قبل برمی گردد. در سال 2013 ، قانونگذار آن زمان شهرستان دواین به کمیسیر پلیس نامه نوشت تا از کلاس تبلیغاتی تقریباً سفیدپوستان در آن سال شکایت کند. او بار دیگر در سال 2017 نامه نوشت و از کمیسر خواست تا به طور منظم با نگهبانان ملاقات کند ، که به نظر او می تواند در مورد مسائل مربوط به پرسنل مشاوره دهد.

مقامات بلون می گویند که از تنوع این بخش راضی نیستند و برای بهبود آن تلاش کرده اند. با وجود رسوایی کلاهبرداری و شکایت واکر از روند ترفیع ناعادلانه ، آنها تا حد زیادی روند خدمات دولتی را به دلیل جلوگیری از ورود نامزدهای رنگین به صفوف پلیس متهم می کنند.

ونسا برد استریتر ، معاون کمیسر منطقه ، گفت: “بله ، ممکن است موانعی بر سر راه باشد.” “یکی از این موانع خدمات عمومی ، رهبری بود. اما من فکر می کنم که ما در حال حاضر برتری خوبی داریم. “

برد استریتر همچنین اشاره می کند که برای موقعیت هایی که قرارهای اختیاری در نیروی پلیس مجاز است ، این درجه ها کمتر سفید هستند – اگرچه هنوز جمعیت سافولک را تا حد زیادی منعکس نمی کنند.

راندولف مک لاگلین ، وکیل حقوق مدنی و استاد دانشگاه پیس ، می گوید اگر مقامات منطقه ای به درخواست های قبلی گاردین مبنی بر تنوع بیشتر روش های استخدام و ارتقاء توجه نکرده اند ، به این دلیل است که دستور برادرانه اختیار تغییر بخش را ندارد.

مک لاگلین گفت: “شما باشگاهی به اندازه کافی بزرگ ندارید.” “تنها باشگاهی که وزارت به آن احترام می گذارد ، حکم و دستور یک قاضی ، یک قاضی فدرال است.”

نهادهای مجری قانون در هر دو شهرستان سافولک و ناسائو در مجاورت خود بیش از 35 سال تحت فرمان فدرال فعالیت می کنند. مک لاگلین استدلال می کند که اینها برای تغییر بخش ها کار نکرده اند و به فشارهای خارجی بیشتری نیاز است. او مقامات را تشویق به شکایت می کند.

مک لاگلین گفت: “راستش ، من فکر می کنم این فقط یک موضوع زمان است.” “این یک دعوی حقوقی است که منتظر تشکیل پرونده است.”