به گفته منتقدان ، حد مجاز آرسنیک در برنج نوزادان ارائه می شود


FDA اخیراً تصمیم نهایی خود را در مورد حد مجاز آرسنیک در نوزادان صادر کرد. این خبر روز چهارشنبه اعلام شد ، زمانی که آژانس میزان آرسنیک موجود در برنج نوزادان را به 100 قسمت در میلیارد محدود کرد. این امر در مورد همه نوع برنج نوزاد صدق می کند. ارگانیک-مرسوم ، قرمز و قهوه ای تولید می شود.

این اقدام با واکنش های متفاوتی از سوی سازمان های مصرف کننده روبرو شد. گزارش های متعددی که به تجزیه و تحلیل محتوای ماده سنگین در برنج نوزاد می پردازد ، از این مرز استقبال کرد.

منتقدان می گویند آخرین به روزرسانی در مورد میزان مجاز آرسنیک در برنج نوزاد یک واگذاری است

اما آنها می خواستند FDA در این مورد سختگیرانه عمل کند. آنها گفتند که وظیفه اخلاقی این است که تعداد فلزات سنگین وارد سیستم گوارش نوزادان را به حداقل برسانیم.

والدین می توانند کارهای زیادی برای به حداقل رساندن تماس فرزندان خود با فلزات سنگین ناشی از غذا انجام دهند. با این حال ، باید احساس کنید که دولت مسائل بهداشت عمومی را در اولویت اول قرار داده است.

FDA باید اطمینان حاصل کند که مقدار فلزات سنگین در سری نوزادان اسمی است.

نوزادان سالم آینده روشن یک همکاری گسترده بین سازمان های غیر انتفاعی و دانشگاهیان است. هدف این سرمایه گذاری مشترک به حداقل رساندن تماس نوزادان با مواد مضر موجود در غذا در طول 1000 روز رشد آنها است. این گروه همچنین دریافتند که حرکت به اندازه کافی بزرگ نیست. تعیین مقدار مجاز مجاز برای فلزات سنگین در غذای کودک قابل ستایش است. حتی در آن زمان ، 100ppb برای نوزادان بسیار زیاد است. غذاهای نوزاد نباید حاوی فلزات سنگین باشند.

Healthy Babies Bright Futures در سال 2019 مطالعه ای را انجام داد. او 168 غذای کودک را از شرکت های مشهور آزمایش کرد. 73 درصد آنها آرسنیک داشتند. 95 درصد از بازی جلوتر بودند. در 75 درصد آنها کادمیوم وجود داشت. عطارد در آنجا 32 درصد بود. یک چهارم همه غذاها حاوی هر چهار فلز سنگین معمولی بودند.

نتایج با مطالعه قبلی FDA در مورد این موضوع مطابقت داشت. 39 نوع شیرخشک نوزاد مورد آزمایش قرار گرفت. نتایج نیز تقریباً یکسان بود.

طبق گزارش The Healthy Babies Bright Futures ، سری برنج نوزادان ، اقلام غذای لذیذ و سایر تنقلات برنج سمی ترین مواد موجود در بازار بودند.

وضعیت تأسف بار این است که این غذاها محبوب ترین غذاها برای نوزادان هستند. آرسنیک آلی سمی ترین فلز از هر چهار فلز سنگین است. و این غذاها به مقدار زیاد حاوی آن هستند.

حتی در مقادیر کم ، فلزات سنگین بر ضریب هوشی کودک تأثیر منفی می گذارد. وضعیت با هر وعده غذایی یا میان وعده ای که کودک می خورد بدتر می شود.

آرسنیک با شما چه می کند؟

آرسنیک در همه جا وجود دارد. آب ، خاک و هوا. شکل شیمیایی (معدنی) آن خطرناک ترین است. متخصصان این ماده را با ضایعات پوستی ، سرطان ، قند خون بالا و بیماری های قلبی مرتبط می دانند. بیش از حد ، حتی بر رشد مغز نوزاد تأثیر می گذارد.

برنج در آب کشت می شود. و آرسنیک معدنی را به مقدار زیاد جذب می کند. بنابراین حاوی این ماده در غلیظ ترین شکل است.

برنج قهوه ای و وحشی ، بعد FDA ، شروران اصلی هستند. با برنج سفید ، لایه خارجی هنگام آسیاب کردن برداشته می شود. این فرآیند میزان آرسنیک موجود در آن را کاهش می دهد.

تغییر به برنج ارگانیک نیز کمکی نمی کند. آنها همچنین حاوی مقادیر ناامن آرسنیک هستند. طبق یک مطالعه ، یک شیر خشک ارگانیک حاوی شش برابر بیشتر از مقدار توصیه شده در حال حاضر آرسنیک بود.

کارشناسان مشاهده می کنند که نوزادان مستعد اثرات خطرناک آرسنیک هستند. رژیم غذایی شما فاقد تنوع برای از بین بردن آلاینده ها است. اما خبرهای خوبی در راه است. روندهای فعلی نشان می دهد که سطح آرسنیک این روزها در حال کاهش است. آژانس ها به تولید کنندگان توصیه می کنند هنگام خرید برنج احتیاط زیادی کنند. مطمئن شوید آرسنیک کمی دارد. آنها همچنین توصیه می کنند که والدین باید مقدار برنج را در رژیم غذایی نوزاد خود به حداقل برسانند.