دوومیدانی کنیا به تلاش های جهانی برای مقابله با تغییرات آب و هوا می پیوندد


به عنوان نشانه ای از تعهد خود در مبارزه با تغییرات آب و هوایی ، دوومیدانی کنیا امروز اولین فدراسیون ملی دوومیدانی است که به عنوان امضا کننده تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (UNCC) به دوومیدانی جهانی پیوست. چارچوب اقدام ورزشی برای آب و هوا، ابتکاری که از سازمان های ورزشی می خواهد تا میزان انتشار CO2 خود را مطابق توافقنامه پاریس کاهش دهند.

این اعلامیه از سوی فدراسیون ملی دو و میدانی تنها 10 روز پس از انتشار آخرین گزارش هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) صورت می گیرد ، که به این نتیجه می رسد که برخی از اثرات گرمایش زمین در حال حاضر اجتناب ناپذیر است و هشدار می دهد که در صورت تلاش ، اثرات به طور چشمگیری بدتر خواهد شد. برای جلوگیری از شکست گرمایش اضافی

این گزارش ، که دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش آن را “کد قرمز برای بشریت” نامید ، همچنین تأیید کرد که حوادث مخرب شدیدی که ما در حال حاضر شاهد آن هستیم ، مانند رکوردشکنی گرما ، سیل ، طوفان ، آتش سوزی جنگل ها و خشکسالی ، توسط انسان تشدید می شود. -تغییر آب و هوا

جکسون تووی ، رئیس دوومیدانی کنیا گفت: “گزارش IPCC هفته گذشته یادآور زنده آنچه در خطر بود بود.”

“ما در حال حاضر آثار مخرب تغییرات آب و هوایی در کنیا و دیگر مناطق آفریقا را مشاهده می کنیم. همه ما نقش مهمی را ایفا می کنیم و زمان انجام وظیفه ما اکنون است. “

بر اساس این گزارش ، کنیا ، که در حال حاضر میزبان مسابقات جهانی دو و میدانی زیر 20 سال در نایروبی است ، و سایر مناطق شمال شرقی آفریقا می تواند انتظار داشته باشد که دمای سطح زمین از میانگین جهانی بالاتر برود ، موج گرمای دریا بیشتر و سطح آب دریا بالاتر از حد متوسط ​​افزایش یابد.

تووی خاطرنشان کرد که کنیا دارای سنت غنی از کار برای محیط زیست است.

وانگاری ماتای ​​کنیایی ، بنیانگذار جنبش کمربند سبز ، که در کاشت بیش از 30 میلیون درخت کمک کرده است ، اولین زن آفریقایی بود که در سال 2004 جایزه صلح نوبل را به دلیل مشارکت در توسعه پایدار ، دموکراسی و صلح دریافت کرد.

کنیا پلاستیک های یکبار مصرف را در سال 2017 ممنوع کرد و یکی از اولین افرادی بود که طرح Clean Seas را امضا کرد.

سباستین کو ، رئیس دوومیدانی جهان گفت: “ما امسال بارها و بارها مشاهده کردیم که چگونه تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر ورزش و ورزشکاران ما تأثیر می گذارد.” “در محاکمات المپیک ایالات متحده در اورگان ، جایی که موج گرما با دمای رکورد چندین جلسه صبح را به تعویق انداخت.

در ساپورو ، جایی که گرما باعث شد ماراتن زنان شروع شود. در توکیو ، جایی که دمای مسیر بین جلسات به 41 (سانتیگراد) رسید.

و همه اینها علاوه بر آتش سوزی مرگبار جنگل ، سیل و طوفان که در نقاط مختلف جهان رخ می دهد. “

کو ادامه داد: “در حالی که علم نشان داده است که برخی از اثرات برگشت ناپذیر هستند ،” همچنین نشان داده است که ما هنوز می توانیم از بدترین بحران آب و هوا جلوگیری کنیم.

اما ما به عنوان رهبران ورزش باید در حال حاضر اقدام کنیم. ما باید از اهرمهایی که داریم برای آینده پایدارتر استفاده کنیم. بنابراین من بسیار مفتخرم که رئیس جمهور توویی و دوومیدانی کنیا ، که به طور سنتی یکی از موفق ترین انجمن های عضو ما بود ، به اصول مندرج در چارچوب پایبند بوده اند. “

به مناسبت این مناسبت ، Coe باتومی از آلومینیوم بازیافتی به Tuwei تقدیم کرد تا تعهد Athletics Kenya به این چارچوب را برجسته کند.

84c1f9de f406 8bbd cad7 42ceb1368a5c

دوومیدانی جهانی اوایل امسال به چارچوب روز زمین پیوست و به همراه بیش از 200 انجمن بین المللی دیگر ، لیگ ها ، باشگاه ها و سازمان دهندگان رویداد ، متعهد شدند که اقدامات مشترکی را برای حفظ گرمایش جهانی تا 1.5 درجه سانتی گراد انجام دهند. پاریس در جریان کنفرانس آب و هوا COP 21 2015.

تصویب این چارچوب بر رویکرد وسیعتر نهاد حاکمیت جهانی تأکید کرد استراتژی پایداری دو و میدانی جهان، نقشه راه ده ساله ارائه شده در آوریل 2020 ، اهداف آن شامل انتقال به بی طرفی CO2 در همه شرکت ها و رویدادها تا سال 2030 است.

سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته است که کاهش CO2 جهانی مورد نیاز برای دستیابی به اهداف مورد توافق در پاریس – یک اقتصاد خالص بدون انتشار تا سال 2050 – تنها توسط دولت ها امکان پذیر نیست.

برای برآوردن مقیاس این چالش بزرگ ، اقدام در همه بخشها ، از جمله ورزش مورد نیاز است.

با دستیابی جهانی به میلیاردها دلار از طرفداران و نیروی الهام بخش منحصر به فرد ، این ورزش به خوبی در پیشبرد حفاظت از آب و هوا در سطح جهانی قرار دارد.

با بیش از 1.4 میلیارد نفر که به طور منظم در سراسر جهان دویده اند ، این امر به ویژه در مورد دو و میدانی صادق است.

در پاسخ به گزارش IPCC ، تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در بیانیه ای گفت:

تا زمانی که کاهش سریع ، پایدار و وسیع انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از تغییرات آب و هوایی از جمله CO2 ، متان و سایر موارد وجود نداشته باشد ، هدف توافقنامه پاریس از گرم شدن کره زمین تا 1.5 درجه سانتیگراد در مقایسه با سطوح قبل از صنعتی شدن محدود می شود. دست نیافتنی

این آخرین ارزیابی علمی هشداری جدی علیه رفاه جامعه بشری و همه زندگی بر روی زمین است. این شواهد است که تلاش ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در چند دهه گذشته کاملاً ناکافی بوده است. “

از طریق چارچوب اقدام ورزشی برای آب و هوا

چارچوب اقدام ورزشی برای آب و هوا دو هدف کلی دارد: دستیابی به راهی روشن برای جامعه جهانی ورزش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی از طریق تعهدات و مشارکت در کنگره با استانداردهای تأیید شده ، و استفاده از ورزش به عنوان یک ابزار متحد برای افزایش آگاهی از آب و هوا و ترویج اقدام شهروندان جهانی

با امضاء ، امضا کنندگان متعهد می شوند به پنج اصل اصلی متعهد شوند:

• تلاشهای سیستمیک برای تشویق مسئولیت بیشتر زیست محیطی.

کاهش اثرات کلی آب و هوا.

• آموزش برای حفاظت از آب و هوا.

• ترویج مصرف پایدار و مسئولانه. و

• حمایت از حفاظت از آب و هوا از طریق ارتباطات.

از سازمان های ورزشی دعوت می شود بدون توجه به وضعیت فعلی تلاش های زیست محیطی خود ثبت نام کرده و با سایر امضاکنندگان برای یافتن و برجسته کردن راه حل ها همکاری کنند.

تعهد به چارچوب مستلزم شواهدی از پیشرفت مداوم است ، به این معنی که شرکت ها باید اهداف خود را تعیین کنند ، رد پای کربن خود را اندازه گیری کرده و برای کاهش و جبران انتشارات باقی مانده اقدام کنند.

چارچوب اقدام ورزشی برای آب و هوا در سال 2018 در کاتوویسه لهستان راه اندازی شد. بیش از 200 انجمن چتر ، لیگ ، باشگاه ، تیم و سازمان رسانه ای ثبت نام کرده اند.

World Athletics همه انجمن های عضو ، سازمان دهندگان رویداد و سایر ذینفعان را تشویق می کند تا در مورد چارچوب بیشتر بیاموزند و به اصول آن پایبند باشند.

دوومیدانی جهانی تمام راهنمایی ها و کمک های لازم را برای انجمن های عضو خود به منظور اطمینان از مشارکت مثبت ورزش ما در چارچوب ارائه می دهد.