دیابت نوع 2 و کاهش وزن – تفاوت رژیم های کتو و پالئو

چاقی با سیگار کشیدن به عنوان اصلی ترین عامل قابل پیشگیری مرگ در رقابت است. یکی از دلایل افزایش چشمگیر خطر ابتلا به دیابت است که اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین آیا شما علاقه مند به ایجاد یک برنامه تغذیه جدید هستید که نه تنها به کاهش وزن شما کمک کند بلکه قند خون شما را نیز بهتر کنترل کند؟ به احتمال زیاد شما به دنبال بهترین گزینه های موجود هستید. دو مورد که ممکن است در این روزها با آن روبرو شوید رژیم کتوژنیک و رژیم غذایی سرخپوشان است. بسیاری از مردم در واقع بین اینها گیج می شوند زیرا تمایل به شباهت دارند بنابراین تشخیص بین آنها دشوار است.

بیایید مقایسه کنیم تا بتوانید ببینید کدام برای شما مناسب است …

منابع کربوهیدرات ها اجازه دهید ابتدا در مورد منابع کربوهیدرات ها صحبت کنیم زیرا این دو رژیم غذایی در اینجا بسیار متفاوت هستند …

  • با برنامه رژیم غذایی سرخپوشان ، منابع کربوهیدرات شما میوه تازه به همراه سیب زمینی شیرین خواهد بود. با هم ، می توانید به سرعت 100 گرم یا بیشتر کربوهیدرات را بین این دو غذا مصرف کنید.

  • رژیم کتو ، از طرف دیگر ، سبزیجات برگ دار تنها منبع کربوهیدرات شما هستند ، و حتی آنها نیز محدود هستند.

بنابراین یکی از مهمترین تفاوت های رژیم کتوژنیک و رژیم غذایی سرخپوشان این است که رژیم کتوژنیک کمبود کربوهیدرات دارد در حالی که سرخپوش چنین نیست. در صورت تمایل می توانید رژیم غذایی Paleo را بسیار کم کربوهیدرات کنید ، اما به طور پیش فرض انجام نمی شود. انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب غذا وجود دارد.

کالری شمارش کنید. بعد به شمارش کالری می رسیم. این نیز مکانی است که در آن دو رژیم غذایی به طور قابل توجهی متفاوت است.

با رژیم کتو شما کالری و ماکروها را بسیار محاسبه خواهید کرد. باید به اهداف خاصی برسید …

  • مصرف 30٪ پروتئین کل ،

  • 5 درصد کربوهیدرات مصرفی و

  • 65 درصد مصرف چربی رژیم غذایی

اگر در دستیابی به این اهداف شکست بخورید ، وارد “حالت کتوزیس” نخواهید شد که هدف اصلی این برنامه رژیم غذایی است.

با رژیم پالئو هیچ قانون سختی برای این کار وجود ندارد در صورت تمایل می توانید کالری ها را حساب کنید ، اما مجبور نیستید. بدیهی است ، اگر تا حدی کالری ها را زیر نظر داشته باشید ، نتایج کاهش چربی شما بهتر خواهد بود ، زیرا کالری تعیین می کند که آیا شما چربی بدن خود را در حال افزایش یا کاهش می دهید ، اما لازم نیست.

در دسترس بودن سوخت قطار این ما را به نقطه بعدی ما – در دسترس بودن سوخت – می رساند. برای اینکه بتوانید به شدت ورزش کنید ، در برنامه غذایی خود به کربوهیدرات نیاز دارید. اگر غذاهایی با کربوهیدرات بالا نخورید ، نمی توانید سوخت دریافت کنید – این بدان معناست رژیم کتو از تمرینات شدید پشتیبانی نمی کند. به همین دلیل ، رژیم کتو برای اکثر مردم مطلوب نخواهد بود. ورزش بخش مهمی از سالم ماندن است ، بنابراین توصیه می شود ورزش کنید و از رژیم غذایی که ورزش را محدود می کند پیروی نکنید.

به طور طبیعی ، می توانید از رژیم کتوژنیک هدف دار یا رژیم کتوژنیک دوره ای استفاده کنید ، هر دوی این موارد منجر به این واقعیت می شود که در برخی موارد کربوهیدرات ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید …

  • این رژیم کتوژنیک هدفمند قبل از شروع تمرینات ورزشی ، کربوهیدرات مصرف کنید

  • این رژیم کتوژنیک چرخه ای شما را تشویق می کند که در آخر هفته مقدار بیشتری کربوهیدرات نسبت به آنچه که باید در طول هفته داشته باشید مصرف کنید.

اگر هریک از این گزینه ها را دنبال کنید ، می توانید هر کربوهیدرات را انتخاب کنید. لزوماً نباید فقط سیب زمینی شیرین یا میوه باشد.

بین این دو رویکرد تفاوتهای اساسی وجود دارد …

  • این رژیم کتوژنیک بیشتر بر ردیابی ماکروها تمرکز می کند و در نظر گرفته شده است که به کاهش چربی کمک کند

  • این رژیم پالئو تمرکز بیشتری بر روی انتخاب غذای خوب و سلامتی دارد و امیدوار است در نتیجه کاهش وزن رخ دهد.