سردبیر ناظر سابق نیویورک که عفو ترامپ را دریافت کرده است ، به اتهامات جدید تعقیب و گریز دستگیر شده است


یکی از سردبیران سابق روزنامه نیویورک آبزرور خود را به اتهام جاسوسی از همسر سابقش در کمتر از یک سال پس از عفو توسط رئیس جمهور ترامپ به اتهامات سایبری ، تحت پیگرد مجدد قرار می دهد.

کن کورسون ، یکی از همکاران قدیمی جارد کوشنر و رودی جولیانی ، بعدازظهر چهارشنبه به اتهامات دولتی بازداشت شد. به گفته دادستانی منهتن ، کورسون برای نظارت بر فشارهای کلیدی وی و دسترسی به حساب های شخصی وی ، نرم افزار جاسوسی را در رایانه همسرش نصب کرد و سپس مکالمات خصوصی فیس بوک خود را پخش کرد.

منهتن DA Cy Vance در بیانیه ای گفت: “همانطور که در شکایت ادعا شده است ، آقای کورسون کمپین جنایت سایبری ، دستکاری و سوء استفاده را از محل خود در نیویورک آبزرورر آغاز کرد.” “ما نمی خواهیم عفو رئیس جمهور را به عنوان بلیط رایگان برای افراد خوب در نیویورک بپذیریم.”

این دو اتهام – استراق سمع و سرقت رایانه – هر یک منجر به حداکثر چهار سال زندان می شود.

این رفتار ادعایی برای اولین بار در تحقیقات FBI که در سال 2018 آغاز شد پس از آنکه ترامپ کورسون را به عنوان گزینه احتمالی برای بنیاد ملی علوم انسانی معرفی کرد ، افشا شد. در طی یک بررسی معمول پیشینه ، بازرسان فدرال ادعاهای مربوط به رفتار “شیطانی” و “دیوانه کننده” ویراستار Observer را کشف کردند.

وی متهم به آزار و اذیت پنج فرد مختلف از جمله همسر سابقش و پزشک کوه سینا شد که او را مسئول طلاق خود می دانست. دادستان ها گفتند که کورسون حساب های رسانه های اجتماعی را هک کرده و از نام مستعار – از جمله “ادی ترن” و “جایدن واگنر” – برای شکایت دروغین به کارفرمایان قربانیان خود استفاده کرده است.

کورسون این اتهامات را رد می کند. در 20 و 21 ژانویه ، آخرین روز ریاست جمهوری ترامپ ، کورسون عفو ​​ریاست جمهوری را دریافت کرد. مدت کوتاهی پس از آن ، زنان بیشتری ادعاهای آزار جنسی علیه کورسون را مطرح کردند. او همچنین این ادعاها را رد کرده است.

کورسون پیش از این به عنوان سخنران برای جولیانی فعالیت می کرد. در سال 2013 ، وی توسط جارد کوشنر به عنوان رئیس نیویورک آبزرور نامگذاری شد ، جایی که او بر تغییر روزنامه به راست نظارت کرد و سعی کرد به دشمنان ترامپ تهمت بزند. کورسون در حین پوشش خبری روزنامه در مورد رقابت ریاست جمهوری 2016 ، به خانواده ترامپ نزدیک بود و در یک مقطع برای کاندیدا سخنرانی کرد.

دخالت او در کمپین ترامپ باعث از بین رفتن چندین خبرنگار Observer شد و کورسون سرانجام در سال 2017 استعفا داد. او بعداً در صنعت امنیت سایبری کار کرد.

وکیل کورسون درخواست اظهار نظر نکرد.