سلامت کارکنان پس از همه گیری در حال حاضر یک مسئله مهم برای کارفرمایان است


سلامت کارکنان در همه جا تیتر اول روزنامه ها است. پس از یک سال و نیم وحشیانه ، کارفرمایان آثار بحران بهداشت جهانی را بر نیروی کار خود مشاهده کرده و احساس می کنند. و نتایج خوب نیست.

کارفرمایان می دانند که تأثیرات سلامت روان تا حد زیادی پیش خواهد رفت. پس از واکسیناسیون ، مشکلات روانی از بین نمی روند. و به محض بازگشت به کار ، مشکلات روحی روانی از بین نمی روندساندرا کوهن، شریک در شرکت مشاوره عملکرد مرسراخیراً CNN گفت

با بازگشت شرکت ها به دفتر ، مدیران میزان بالاتری از افسردگی و اضطراب را در بین کارکنان ، سرخوردگی بین دفاتر و سطوح نگران کننده فرسودگی شغلی را گزارش می دهند.

بر اساس گزارش موسسه استرس آمریکا ، بیش از نیمی از 550 میلیون روز کاری که سالانه به دلیل غیبت در آمریکا از دست می رود مربوط به استرس است. تخمین زده می شود که این غیبت های غیرمنتظره بیش از 600 دلار برای هر کارگر در سال برای شرکت ها هزینه دارد.

کاهش سلامت کارکنان همچنین یک مشکل فوری دیگر برای کارفرمایان ایجاد کرده است: گردش مالی زیاد.

مطابق با گزارش مشارکت و نگهداری موسسه نیروی کار 2021، بیش از نیمی از نیروی کار کشور در سال 2021 به دنبال کار جدید خواهند بود.

برخی از این موارد ناشی از مسائل مربوط به سلامت کارکنان است ، اما برخی دیگر نیز به این دلیل است که کارکنان خواهان انعطاف پذیری هستند و از کار در مکانهایی که قدر آنها را نمی دانند یا حمایت نمی کنند خودداری می کنند. در این گزارش آمده است که این افزایش برای کارفرمایان به یک فرآیند استرس زا و پرهزینه تبدیل شده است زیرا آنها نحوه استخدام ، آموزش و حفظ استعدادهای جدید برای تکمیل صدها موقعیت شغلی جدید را تعیین می کنند.

می توان از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کرد و اینکه آیا این افراد می مانند یا می روند واقعاً بستگی به نحوه واکنش رهبری دارد. (هیچ چیز ارزشمندی نیست ، مدیران همچنین سطوح بالاتری از استرس و فرسودگی شغلی را گزارش می کنند.)

با این حال ، دهه ما در صنعت سلامتی شرکت ها یک چیز را کاملاً واضح نشان می دهد: اگر شرکت ها روی سلامت کارکنان خود سرمایه گذاری نکنند ، نتیجه یک محل کار پر از افراد غمگین ، استرس زده ، حواس پرت و بیمار خواهد بود.

همکاران در نزدیکی میزهای خود در یک دفتر مدرن مدرن صحبت می کنند

چگونه سلامتی می تواند به تغییر فرهنگ شرکت شما کمک کند

کارکنانی که وضعیت خوبی ندارند ، نمی توانند تمام تلاش خود را انجام دهند.

ما از تجربه و تحقیقات می دانیم که سلامت کارکنان ضعیف است افزایش فروش یا کاهش نگهداری کارکنان، بیشتر غیبت و حضوری، و گاهی حتی احساسات منفی برند!

برنامه های سلامتی شرکتی به منظور ترویج شیوه زندگی سالمتر در محل کار شما و جلوگیری از مشکلات سلامتی که بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد طراحی شده اند. برنامه هایی که بر سبک زندگی سالم تمرکز می کنند ، در معکوس کردن فرهنگ منفی و ناسالم بسیار مثر هستند.

مزایای وسوسه انگیز سلامتی همچنین می تواند به شما در استخدام افراد مناسب و کاهش گردش مالی کمک کند. مطالعات نشان داده است که کارمندانی که برای مزایای سلامتی شرکت خود ثبت نام می کنند ، میزان رضایت شغلی بالاتری نسبت به افرادی که این کار را انجام نمی دهند ، دارند و احتمال دارد 2 برابر بیشتر شرکت شما را به عنوان مکانی عالی برای کار توصیه کنند.

ترویج فرهنگ سلامتی همچنین می تواند باعث ایجاد خلاقیت و نوآوری در کارکنان شود!

آیا برای تغییر آماده هستی؟ در اینجا پنج کاری که می توانید برای بهبود سلامت کارکنان و حفظ استعداد برتر خود انجام دهید آورده شده است:

1 مزایای سلامتی را ارائه دهید که باعث پیوند می شود

کارکنان مزایای سلامتی را دوست دارند! اگر سعی می کنید ضمن ارتقای فرهنگ شرکت خود بر بهبود سلامت کارکنان خود تمرکز کنید ، به دنبال برنامه های پویا و جذاب باشید.

برنامه هایی که مردم می سازند انجام دادن چیزی م learningثرتر از یادگیری منفعلانه یا صحبت در مورد سلامتی است. یک پیشنهاد را در نظر بگیرید مشوق های سلامتی تشویق کارکنان به انجام فعالیت های سالم مانند ورزش ، مراجعه به پزشک یا واکسیناسیون.

نکته حرفه ای: هنگام ارزیابی برنامه های سلامتی یا ارائه دهندگان خدمات ، از میزان مشارکت سالانه و میزان مشارکت ماهانه مکرر سوال کنید!

2 علائم هشدار دهنده را بشناسید

برای مدیران مهم است بدانند احساس اضطراب یا افسردگی به چه معناست تا بتوانند بهترین کارمند را به سمت منابعی که می تواند به آنها کمک کند راهنمایی کنند. افرادی که دارای گزارش مستقیم هستند باید آموزش ببینند تا علائم استرس یا سلامت ضعیف را در کارکنان تشخیص دهند و همچنین باید یاد بگیرند که با حساسیت و اختیار پاسخ دهند.

نشانه هایی که باید مراقب آنها باشید شامل تغییرات قابل توجهی در رفتار ، شخصیت ، خلق و خو ، بهره وری یا تعهد است. وقتی کسی با مشکل روبرو می شود ، ممکن است متوجه غیبت بیشتر ، رفتار پرتنش یا تحریک آمیز یا مشکل در تمرکز شوید.

راه دیگر برای تشخیص مشکلات احتمالی این است که نظرسنجی از کارکنان نمونه هایی را می توانید در بررسی های نبض IncentFit بیابید.

3. از رفتارهای پرخطر مطلع شوید

استرس همه گیر نحوه مصرف الکل را تغییر داده است ، به ویژه در میان زنان و مادران جوان. همچنین مصرف مواد مخدر افزایش یافته است ، به طوری که تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی در سال 2020 افزایش یافته است.

در حالی که اثرات این تغییرات سالهاست به طور کامل درک نشده است ، اکنون زمان آن است که به کارکنان خود در مورد خطرات سوء مصرف الکل و مواد مخدر آموزش دهید. به دنبال برنامه های آموزشی ، کارگاه ها یا محتوای بهداشتی تعاملی باشید که به کارمندان کمک می کند تا درباره شیوه زندگی خود انتقاد کنند.

چهارم به آنها وقت اضافی بدهید

برخی از کارفرمایان با فشار دادن مکث برای چند روز … یا یک هفته کامل به زمان پاسخ داده اند. مارک های بزرگ مانند Bumble ، Hootsuite ، Mozilla و LinkedIn سیاست های PTO اضافی را اعلام کرده اند و برخی حتی موقتاً فعالیت خود را در سراسر شرکت متوقف کرده اند.

یکی از کارکنان ذکر شده در واشنگتن پست وی گفت: “داشتن یک روز تعطیل در زمانی که کل شرکت رایگان است چیزی است که به من آرامش می دهد. احساس گناه نمی کنم جمع نمی شود من احساس نمی کنم که ایمیل را رها کرده ام. ”

در حالی که انجام برخی تعهدات برای برخی از شرکت ها دشوار است ، ارائه زمان اضافی برای استراحت و استراحت می تواند بر سلامت و شادی کلی کارکنان تأثیر مثبت داشته باشد.

5. اجرای برنامه حمایت از کارکنان

برنامه کمک به کارکنان (EAP) یک مزیت کارمندی است که به کارکنان با مشکلات شخصی یا مربوط به کار که می تواند بر عملکرد شغلی ، سلامت و سلامت روانی و احساسی آنها تأثیر بگذارد ، کمک می کند.

EAP ها به طور کلی ارزیابی های بهداشتی و محرمانه سلامت روان ، مشاوره کوتاه مدت ، ارجاع و خدمات مراقبت های بعد از کارکنان را ارائه می دهند.

کار برای بهبودی از همه گیری تازه آغاز شده است. اما کارفرمایانی که با همدلی رهبری می کنند و سلامتی را در اولویت قرار می دهند ، “به حالت عادی برمی گردند” و سریع ترین حالت را خواهند داشت.


ما اینجاییم تا کمک کنیم. IncentFit متخصص در مزایای سلامتی کارکنان با سطح تعهد بالا است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود سلامت کارکنان هر روز با تیم ما صحبت کنید.