شرایط برای بانداژ بدن – دکتر وب سایت رسمی محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

تست ترکیب بدن یا تست ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند اندام هایی در بدن بسیار کارآمد است. دستگاه ترکیبی پنوماتیک با استفاده از ضربه های الکتریکی کار می کند و در برابر جریانات الکتریکی در بافت بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب ، می توانید تصویر کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل بدن: (Tanita BC-418 Body Analyzer) BC-418

متر ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. متر سنج ترکیب بدن Tanita 418-BC ، بر اساس تکانه های الکتریکی ، درصد و میزان توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی جدا شده از دست چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، ماهیچه ایده آل را محاسبه می کند. و میزان چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاه برای اندازه گیری امپدانس بدن (مقاومت الکتریکی) جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را ارسال می کند. بنابراین ، کاربران همیشه باید از این دستگاه با پای برهنه استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن متفاوت است ، توجه به نکات مهم قبل از آزمایش به منظور تأیید نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. عدم رعایت این نکات می تواند منجر به انحراف جزئی در نتایج آزمایش شود:

• به منظور اجتناب از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید هیچ فعالیت بدنی سنگینی را قبل از اندازه گیری انجام دهید و باید در طول فعالیت به اندازه کافی استراحت کنید. زیرا تمرینات سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید در هر زمان یکسان باشند (به عنوان مثال قبل از رفتن به توالت و تست) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی اندازه گیری

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی اجتناب کنند زیرا تجمع مایعات در بدن آنها نتایج کاذب خواهد داد.
همچنین مطمئن شوید که کف پای شما تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانعی برای جریانهای سبک عمل کند.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش چیزی نخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایع می تواند باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام اندازه گیری ترکیب بدنه ، از فرستنده ای مانند ب) یک تلفن همراه ، زیرا این می تواند بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.