قانون جدید برای محدود کردن مواد شیمیایی سمی برای همیشه می تواند به تأمین آب دره هادسون کمک کند


قانونگذاران ماه گذشته گام بزرگی برای مهار مواد شیمیایی سمی که آب شهرها و شهرهای سراسر آمریکا را آلوده کرده اند ، برداشتند. در صورت تصویب در سنای آمریکا ، این لایحه جدید قوانین فدرال را تنظیم می کند که “مواد شیمیایی دائمی” را در هوا و آب آشامیدنی تنظیم می کند. این قانون می تواند بودجه حیاتی و عملیات پاکسازی را برای جوامع دره هادسون مانند شهر نیوبورگ به ارمغان آورد.

در 21 جولای ، مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن دو ماده شیمیایی پایدار – پرفلوروکتانوئیک اسید (PFOA) و پرفلوروکتان سولفونات (PFOS) – به عنوان “مواد خطرناک” تعیین می شود و استاندارد ملی مورد انتظار برای آب آشامیدنی را تعیین می کند.

این ترکیبات بهترین مطالعه در مورد گروهی از هزاران PFAS است که مختص مواد پرفلوروآلکیل و پلی فلوئوروآلکیل است. به طور غیررسمی به عنوان “برای همیشه شیمیایی” شناخته می شود زیرا در محیط تجزیه نمی شود ، PFAS ممکن است سالها طول بکشد تا بدن انسان را ترک کند. آنها آنقدر رایج هستند که اکثر آمریکایی ها مقداری PFAS در خون خود دارند.

آب نیوبورگ در سال 2016 با افزایش سطح PFAS آلوده شد. بعداً مواد شیمیایی در فوم آتش حاوی PFAS در پایگاه گارد ملی استوارت هوایی مجاور یافت شد. تورنس هاروی ، شهردار نیوبورگ گفت: “این گامی در جهت درست است.”

سال گذشته ، ایالت نیویورک حداکثر میزان آلاینده را 10 قسمت در تریلیون برای PFOA و PFOS در آب آشامیدنی تعیین کرد. در سال 2016 ، مخزن دریاچه شهر با 170 قسمت در تریلیون PFAS آزمایش شد – بیش از دو برابر سطح توصیه های بهداشتی آژانس حفاظت از محیط زیست. ماه ها بعد ، آزمایش خون نشان داد که ساکنان نیوبورگ تقریباً چهار برابر PFOS خون عمومی خود در خون خود داشتند.

انسان از طریق غذا ، گرد و غبار ، آب آشامیدنی و محصولات حاوی آنها در معرض PFAS قرار می گیرد. آنها را می توان در همه چیز از آرایش و نخ دندان تا فرش و کاغذ تا جعبه های مخصوص یافت. و آنها را با انواع خاصی از سرطان مرتبط کرده است.

هنگامی که قانون اقدام PFAS سال 2021 به اجرا در می آید ، این سازمان به EPA قدرت می دهد تا دستور اصلاح محل های آلوده را تحت قانون جامع واکنش ، جبران و مسئولیت محیط زیست صادر کند. این لایحه بر اساس قانون هوای پاک ، PFOA و PFOS را به عنوان آلاینده های خطرناک هوا طبقه بندی می کند و به EPA پنج سال فرصت می دهد تا در مورد تنظیم سایر مواد شیمیایی PFAS تصمیم گیری کند.

EPA همچنین تصمیم می گیرد که آیا PFAS تحت قانون آب تمیز به عنوان یک آلاینده سمی طبقه بندی می شود یا خیر. در این مورد ، آلاینده های صنعتی که PFAS را در آبهای خاصی تخلیه می کنند ممکن است با جریمه و مجازات سنگینی روبرو شوند.

شهردار با اشاره به جریانی که PFAS را از پایگاه نیروی هوایی به مخزن آب آشامیدنی شهر در دریاچه واشنگتن منتقل می کرد ، گفت: “این دقیقاً به این شکل وارد بدن ما در شهر نیوبورگ شد.”

به دلیل مقاومت در برابر حرارت ، نفت و آب ، مواد شیمیایی PFAS در ساختمان سازی ، هوافضا ، صنایع و صنایع دیگر ارزش زیادی دارند. دکتر می گوید: “مدت زیادی طول می کشد تا تجزیه شده و از بدن ما پاک شود.” ارین بل ، اپیدمیولوژیست محیط زیست در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلبانی. “این به شیمی و شکل هر ماده شیمیایی مربوط می شود.”

او در مورد پیوند فوق العاده قوی کربن-فلورین در مولکول های PFAS صحبت کرد. وی گفت: “شکستن اوراق قرضه بسیار دشوار است.” و PFOA و PFOS می توانند نیمه عمر دو تا بیش از 20 سال در انسان داشته باشند. بل می گوید: “آنچه آنها را برای تولید و صنعت خوب می کند ، آنها را برای محیط زیست و بدن ما بد می کند ، به این معنا که تجزیه آنها مدت زمان زیادی طول می کشد.”

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، قرار گرفتن در معرض PFAS با مشکلات جدی سلامتی مرتبط است: کلسترول بالا ، آسیب کبدی ، کاهش پاسخ واکسیناسیون ، وزن کم هنگام تولد ، سرطان کلیه و سرطان بیضه. بل گفت: “آنها می توانند بر سیستم ایمنی تأثیر بگذارند ، و مطالعات همچنین نشان می دهد که PFAS می تواند بر عملکرد تیروئید تأثیر بگذارد.

بل بخشی از تیمی از دانشمندان است که با CDC در یک مطالعه اپیدمیولوژیک کار می کنند تا نتایج سلامت در جوامع در معرض PFAS را بررسی کند. انتظار می رود صدها نفر از ساکنان نیوبورگ در آن شرکت کنند. به گفته بل ، نتایج اولیه مطالعه تا پایان سال آینده پیش بینی می شود.

هاروی امیدوار است پاکسازی کامل پایگاه نیروی هوایی انجام شود. وی گفت: “من از دولت فدرال می خواهم که منبع این آلاینده را به طور کامل از بین ببرد ، دریاچه ما را پاکسازی کند ، این مواد شیمیایی را ممنوع کرده و برای کسانی که با آنها تماس گرفته ایم جبران خسارت و جبران خسارت کند.”

این لایحه سالانه 200 میلیون دلار به تاسیسات آب دولتی تا سال 2026 کمک می کند و یک برنامه کمک مالی اعطا می کند که جوامع محروم مانند نیوبورگ را که در آنها بیش از یک چهارم مردم در فقر زندگی می کنند ، در اولویت قرار می دهد.

اما نمی تواند سالها قرار گرفتن در معرض PFAS را لغو کند. کارلوس ناوارو از شهر نیوبورگ ، که شک دارد هیچ گاه از نوشیدن آب شهر راحت باشد ، می گوید: “من نگران آب هستم.”

دولت بایدن متعهد است که پس از تصویب کنگره قوانین محدود کننده PFAS را تأیید کند. کمیته محیط زیست و فواید عامه مجلس سنا این لایحه را پس از بازگشت اعضا از تعطیلات تابستانی در ماه سپتامبر بررسی می کند.