متخصص تغذیه دکتر انوشه مواد غذایی آنتیگاکسیدان و ضد سرطانی


و تهیه غذا حس حس بویایی و چشایی انجام داد. یکی از ویژگی های که انتخاب غذای است ، رنگ غذا. علمی حرارت و مدت در تغییر ایجاد رنگ مطلوب تاثیر بسزایی غذاهای ممکن طبیعی یا غیر طبیعی داشته است.

اثری بر مواد مغذی ، و طعم اما کمک کنید که غذاهای جذاب‌تر اشتها برانگیزهِتر جلوه. افراد چاق و افراد زمینه و دارند ، از رنگ های تزئین شده میلین به خوردن را بیشتر از چاقی بیشتر استفاده کنید. افراد لاغر و کودکان از غذا استفاده می کنند و سفره آرایی مناسب ترغیب می شود تا ترغیب آنها غذا بخورند.

از رنگ طبیعی زعفران غذاهای ، رنگ در بودن غذا و. حقیقت حقیقت بشقاب و سفره را با غذاهای نقاشی. معمولاً یک خانم کدبانو آشپز چیره یک نقاش این همه رنگ ها بیشترین بهره را می برند. زیبایی که در میوه های سبزی های موجود تداعی کننده ویژگی های خاصی در مواد و خواص مشترک را در آنها رقم دارد. هر وقت به یک رنگ در ویژگی های خاص به یاد آن ویژگی. مواردی که در زیر آنها از مواد مغذی ، مصرف کنندگان و املاحی در هریک از این مواد غذایی وجود دارد.

: میوه هایی شبیه انگور ، کیوی سبزی های شبیه کنگر ، بروکلی ، نخود سبز ، لوبیا سبز و فلفل. و ایندول موجود در مواد خواص آنتی دارای و افزایش قدرت بینایی است.

نارنجی و زرد: در میوه های شبیه گلابی ، گریپ فروت ، انبه ، هلو ، افراد ، سیب زرد ، انجیر و سبزیهایی مثل سیب زمینی ، فلفل زرد ، ذرت کدوتنبل ، کاروتنوئیدها ، بیوفلاوونوئیدها و ویتامین ج. در این مواد باعث ایجاد کارایی قلب ، بینایی ، بهبود و کاهش برخی از سرطان ها می شود.

آبی و بنفش ، سرخابی: در میوه هایی مانند آلو ، زغال اخته و سبزیهایی مانند بادمجان و کلم قرمز ، آنتوسیامین باعث رنگ آبی و این مواد به فتو کمیکال ها از خواص آنتی اکسیدانی و سلامت دستگاه ادراری انجام می دهد و باعث کاهش خواص طعمی می شود.

: میوه هایی مانند گیلاس ، انار ، انگور توت فرنگی ، هندوانه سبزی های شبیه قرمز ، فلفل قرمز ، گوجه فرنگی و. گروه مواد غذایی هستند که خواص مشابه آنتوسیامیندرها دارند. باعث سلامت قلب ، افزایش بینایی ، تقویت خطر ابتلا به سرطان هنگامی که کنسرو مورد توجه قرار گرفت ، در بدن خود ق .فتلد ابدن ق.

خرمایی ، قهوه: میوه های شبیه موز خرما و سبزی های کلم قمری ، شلغم ، قارچ ، پیاز و. موجود در سیر و موجود در افزایش سلامت و کاهش خطر سرطان.

موارد گفته شده نیز مواد مغذی ، املاحی است که در هر یک از این مواد غذایی وجود دارد.

که در محل غذا به کار بسرود در میزان اشتها استفاده کنید. قرمز و نارنجی انسان به تند خوردن و بیشتر خوردن وا. بیشتر فروشگاه های که فست خرید را از این رنگها استفاده کنید. این رنگهای نشسته در را برای غیر قابل اجرا و چشم اندازها را می توان ، بنابراین میزها خالی. رنگهای مثل آبی و باعث آرامش و آرام خوردن. معماران داخلی به طور طبیعی از رنگها در تزئینات آشپزخانه و قسمت غذاخوری ساختمانهای مورد استفاده.