مردم هائیتی پس از وقوع زلزله به کامیون های کمک رسانی حمله می کنند و غذا را سرقت می کنند


هائیتی ها روز جمعه پس از زلزله 7.2 ریشتری با کامیون های پر از لوازم ، مواد غذایی و سایر ملزومات سرقت کردند.

این زلزله در جنوب غربی کشور بیش از 2200 کشته و 12000 زخمی برجا گذاشت.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس ، بسیاری از مردم هائیتی که در شهر بندری لس کایز به کامیون های امدادرسان غرق شدند ، گفتند پس از زلزله شنبه گذشته بی خانمان بودند.

سوفونی نوما ، که به گفته سرویس خبری ، مقابل مرکز کمک های بین المللی در کمپ پرین مجاور منتظر بود ، گفت: “من از دیروز اینجا هستم و نمی توانم کاری انجام دهم.” “من افراد دیگری را منتظر دارم تا با چیزی برگردم.”

ژان میشل صبا ، یکی از مقامات آژانس حفاظت مدنی هائیتی ، گفت که یک عکاس AP افراد را دید که از کامیونی که در محوطه صلیب سرخ پارک کرده بود تشک های خواب کف سرقت کردند ، در حالی که دیگران غذا را سرقت کردند. یک عکاس دیگر شاهد گروهی از مردان بود که در شهر کوچک وی تره کیسه های بزرگی را از یک کامیون کانتینر نیمه باز بیرون می کشیدند.

ساکنان وای تره ، هائیتی در 20 آگوست 2021 یک کیسه برنج اهدایی را در نزدیکی کامیونی که دارای وسایل امدادی بود ، می گیرند.
ساکنان وای تره ، هائیتی ، در 20 آگوست 2021 ، یک کیسه برنج اهدایی را در نزدیکی یک کامیون که دارای وسایل امدادی بود ، دراز می کنند.
عکس AP / فرناندو لانو
دختری با بسته ای که موفق به دریافت آن شد ، وقتی در 20 اوت 2021 در وای تره ، هائیتی توسط ساکنان مورد سبقت قرار گرفت ، از کیف خارج شد.
دختری با بسته ای که موفق به دریافت آن شد ، وقتی در 20 اوت 2021 در وای تره ، هائیتی توسط ساکنان مورد سبقت قرار گرفت ، از کیف خارج شد.
AP

برخی از کامیون های غارت شده متعلق به سازمان غذا برای فقرا در ایالات متحده بود. کامیون ها جعبه های آب ، برنج و لوبیا حمل کرده بودند.

مقامات دولتی گفتند که این زمین لرزه به جاده ها و پل ها آسیب رساند و توزیع مواد غذایی و تجهیزات پزشکی اضطراری را کند کرد.

از روز چهارشنبه ، بیش از 300 نفر همچنان ناپدید هستند ، رئیس دفاع غیرنظامی استان جنوبی ، که شامل شهر لس کایز نیز می شود.