مشخصات گیاهی: حوض زرد – مادر جایگزین مدرن


دریابید که چرا Yellow Dock در طبیعت شناسی شما ضروری است. مخصوصا وقتی باردار هستید!

از دانیل ، نویسنده مشارکت کننده

در حدود هفته بیست و دوم بارداری دوم ، من خسته شدم ، دچار درد و ضعف عضلانی شدم و دچار سبکی سر شدم. من سطح آهن خود را چک کردم – پایین اما در این مرحله از بارداری طبیعی است. چه خبر بود

من هموگلوبین پایینی داشتم ، یک مشکل رایج زمانی که حجم خون تقریباً دو برابر این علامت بارداری می شود. من یک مشت مکمل افزایش آهن را امتحان کرده بودم و هیچ کدام به خوبی جواب نداد. سپس مادر شوهرم پیشنهاد داد از Yellow Dock استفاده کنید ، چیزی که او در هر بارداری از آن استفاده می کرد. من تقریباً بلافاصله احیا شدمو از آن زمان به بعد دیگر به مادران دیگر پیشنهاد می کنم که وقتی اوج خون در وسط بارداری رخ می دهد ، آن را در دست داشته باشند. این یک تغییر دهنده بازی است.

خوشبختانه ، این علف هرز را می توان در سراسر باغ من یافت و ریشه زرد رنگ آن برای تهیه مقوی خود من به راحتی در دسترس است. این چیزی است که شما باید در کابینت طب طبیعی خود نیز داشته باشید.

حوض زرد چیست؟

بارانداز زرد ، نام علمی Rumex Crispus ، حوض فرفری ، حوض پهن برگ یا خاکشیر نیز نامیده می شود. ریشه ها به صورت دارویی مورد استفاده قرار می گیرند ، در حالی که برگ ها و ساقه ها مصرف می شوند. بومی اروپا ، به عنوان یک علف هرز در سراسر آمریکای شمالی رشد می کند. سرخپوستان از این گیاه برای التهاب ، یبوست و التیام زخم های باز.

حوض زرد روی ساقه های بلند و سبز رنگی که دارای برگهای سبز پهن و برگدار ، گلهای جوانه کوچک و دانه ای سبز تا زرد و البته ریشه زرد مشخص آن (در واقع ریزوم) رشد می کند.

بارانداز زرد به عنوان یک درمان

اسکله زرد قرن ها است که به عنوان داروی چاره نامیده می شود و برای درمان بیماری های زیر استفاده می شود:

 1. کم خونی کم خونی ناشی از سطح پایین آهن خون یا جذب ضعیف است. بارانداز زرد جذب آهن و تعداد گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و در نتیجه علائم کم خونی را کاهش می دهد.
 2. تصفیه خون.
 3. سم زدایی کبد. داک یک ماده تلخ است که صفرا را در کبد تحریک می کند تا سموم و هورمون های ناخواسته را حذف کند.
 4. عدم تعادل هورمونی. داک به دلیل حرکت لنف مشهور است و به طور گسترده ای برای کمک به مشکلات هورمونی ، عدم تعادل و PMS استفاده می شود.
 5. آرتروز.
 6. آ آنتی اکسیدان قوی که با استرس اکسیداتیو مبارزه می کند.
 7. التیام زخم (به صورت پاکت نامه). بومیان از پاکت بارانداز زرد برای درمان بثورات ، پیچک سمی ، اگزما و لکه های پیری استفاده می کردند.
 8. ملین یکی از محبوب ترین کاربردهای داک ، اثرات ملین آن است ، تا حدی به دلیل توانایی شگفت انگیز آن در پاکسازی خون و کبد. همچنین اسید معده و آنزیم ها را افزایش می دهد تا به هضم غذا کمک کند. گلیکوزیدهای موجود در ریشه باعث تحریک حرکت روده می شود.
 9. به PMS و دردهای قاعدگی کمک می کند.
 10. پیشگیری از دیابت
 11. درمان گلو درد و سرفه
 12. داروهای ضد انعقاد خون
 13. عفونت های باکتریایی و بیماری های مقاربتی را درمان می کند. حتی از آن برای درمان بیماری اسکوربوت استفاده می شود.
 14. درد و تورم ناشی از التهاب. به لطف آنتی اکسیدان های Yellow Dock و محتوای بالای مواد معدنی ، می تواند درد و تورم ناشی از التهاب را تسکین دهد.

نحوه استفاده از بارانداز زرد

داک زرد نباید خام خورده شود ؛ ریشه باید جوشانده شود. از ریشه در تنتور ، کپسول یا چای استفاده کنید. معمولاً تنتورها قوی ترین هستند و پس از آن کپسول های گیاهی خشک یا تزریق استفاده می شود. چای ضعیف ترین شکل است ، اما مکانی عالی برای شروع رژیم گیاهی جدید است.

موارد منع مصرف

همیشه قبل از امتحان Yellow Dock با پزشک خود مشورت کنید ، به خصوص اگر باردار هستید یا در حال شیردهی هستید. اکثر ماماها معتقدند که استفاده از مقدار کمی از Yellow Dock در دوران بارداری بی خطر است.

دستور العمل تلخ بارانداز زرد

به راحتی می توانید خود را در خانه تلخ کنید. تلخ تنتورهای گیاهی هستند که دارای خواص قوی برای کمک به هضم با افزایش اسید معده ، دفع صفرا و عملکرد کبد هستند.

عناصر
– 1 لیوان نیم لیوان سنگ تراش
– 1 فنجان ودکا ارگانیک (40 اثبات)
– 1/3 فنجان ریشه حوض زرد خشک شده

دستورالعمل ها
ریشه ها را در لیوان بگذارید و با ودکا بپوشانید. درب شیشه ای را ببندید و به آرامی تکان دهید. آن را در گوشه تاریک و آرام آشپزخانه خود قرار دهید. اجازه دهید ریشه به مدت 6 هفته – 4 ماه رشد کند. در نهایت ، ریشه ها را صاف کرده و بقیه ودکای ریخته شده را داخل بطری قرار دهید (در کاسه ماسون خوب است). یک جرعه 30 دقیقه قبل از غذا میل کنید تا به هضم غذا کمک کند.

همچنین می توانید داک زرد خود را در دستور العمل سنتی آبجو ریشه امتحان کنید. آبجوهای ریشه ای نوشیدنی های لاکتوفرمینه بودند که حاوی ریشه های گیاهی محلی بودند.

بارانداز زرد یکی از مغذی ترین گیاهانی است که در دست دارید – و احتمالاً آن را به وفور در باغ خود دارید!

آیا از Yellow Dock استفاده کرده اید؟

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. به سوالات خود به جای ترس ، با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت پاسخ دهید.