ممنوعیت سقط جنین می سی سی پی زنان و خانواده ها را در معرض خطر قرار می دهد


اخبار – واشنگتن (29 سپتامبر 2021) – بر اساس یک گزارش بهداشت عمومی مورخ ژانویه ، اسامی پاسخ دهندگان سازمان بهداشت زنان دابز در مقابل جکسون ، جلسه دادگاه در تاریخ 1 دسامبر 2021 تعیین شده است. این نامه توسط انجمن بهداشت عمومی آمریکا ، موسسه گاتماخر ، مرکز سیاست ایالات متحده و 547 رئیس ، سرپرست بخش ، دانشمندان برجسته دانشگاهی و متخصصان بهداشت عمومی در سراسر کشور امضا شده است.

در نامه آمیکوس ، دانشمندان استدلال می کنند که ممنوعیت سقط جنین در می سی سی پی – که هیچ استثنائی برای تجاوز جنسی یا محارم قائل نمی شود – خلاف قوانین اساسی است و خطرات سلامتی عمومی را که برای زنان و خانواده های آنها ایجاد می کند نادیده می گیرد. ماموران سازمانی و فردی با هم جمع شدند تا از دیوان عالی بخواهند قانون می سی سی پی را مغایر با قانون اساسی رد کند.

لین گلدمن ، رئیس دانشکده بهداشت عمومی م Instituteسسه میلکن دانشگاه جورج واشنگتن می گوید: “من به عنوان یک متخصص اطفال ، پیامدهای منفی سلامتی و رفاه ناشی از انجام حاملگی های ناخواسته و ناخواسته را در زنان مشاهده کرده ام.” “ممنوعیت می سی سی پی و موارد مشابه بر زنان جوان ، زنان رنگین پوست و جوامعی که در حال حاضر با مرگ و میر بالای مادران ، زایمان زودرس و سایر مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم می کنند ، تأثیر می گذارد. آنها تجاوز غیرقانونی به حقوق اساسی زنان ، حریم خصوصی آنها و توانایی آنها در همکاری با متخصصان بهداشت و درمان برای تصمیم گیری درست برای سلامتی خود و خانواده خود هستند. “

در نامه ، گلدمن و دوستانش اشاره می کنند که 14 ایالت با محدود کننده ترین قوانین سقط جنین در کشور ، از جمله می سی سی پی ، کمترین سرمایه گذاری را در سیاست ها و برنامه هایی برای بهبود سلامت زنان و کودکان انجام می دهند. آنها همچنین به مطالعه صندوق مشترک المنافع در مورد سلامت جمعیت اشاره می کنند که می سی سی پی را در رتبه آخر کشور با نمره ای که مرگ و میر نوزادان ، مرگ های قابل پیشگیری و سایر اقدامات مربوط به سلامت کودکان را اندازه گیری می کند ، قرار می دهد.

آمیچی از دیوان عالی کشور می خواهد تا حکم دادگاه بدوی را مبنی بر مغایر بودن قانون می سی سی پی تایید کند. آنها همچنین استدلال می کنند که شواهد عینی تا حد زیادی نشان می دهد که دسترسی به سقط جنین یک ابزار ضروری در ارتقاء سلامت و کاهش تهدیدات بهداشتی برای زنان و خانواده های آنها است.

نسخه کوتاه را می توانید در اینجا پیدا کنید. وکیلان ادوارد تی واترز ، فیلیپ ا. اسکوریازا و رزی داون گریفین از Feldesman Tucker Leifer Fidell ، LLP از واشنگتن دی سی ، وکیل را معرفی می کنند.

دانشمندان بهداشت عمومی که این نامه را امضا کردند با شرایط خود این کار را انجام دادند. نظرات بیان شده متعلق به خود آنها است و نماینده نهادها ، سازمانها یا کارفرمایان وابسته به آنها نیست.

یک پست وبلاگ در مورد جلسه آمیکوس در بهداشت عمومی را در اینجا بخوانید.

-GW-