نردبان سی دی چیست؟


در کنار کولر آبی با پزشکان دیگر ، می توانید مکالمات هیجان انگیزی را درباره سهم بعدی داغ یا نحوه استفاده فرانک از رمزارزها در رادیولوژی برای ارتکاب قتل بشنوید. برخی از سرمایه گذاری ها می توانند هیجان انگیز باشند ، اما به احتمال زیاد هرگز در مورد گواهینامه های سپرده (سی دی ها) با آب سردتر مشاجره نخواهید کرد.

به گزارش Investopedia.com ، CD یک محصول سرمایه گذاری است که توسط موسسات مالی ارائه می شود و تا زمانی که شما موافقت کنید که مبلغ یکجا را برای یک دوره زمانی با آنها کنار بگذارید ، به شما نرخ بهره برتر می دهد. در صورت برداشت پول قبل از موعد مقرر جریمه دریافت می شود. مانند بیشتر سرمایه گذاری های دیگر ، نرخ بهره CD با اقتصاد متغیر است. با این حال ، نرخ موافقت شما هنگام ارسال پول باید تضمین شود.

از آنجا که نمی توانید آینده نرخ بهره CD را پیش بینی کنید ، برخی از برنامه ریزان مالی راه اندازی نردبان CD را توصیه می کنند. همانطور که توسط Bankrate.com مورد بحث قرار گرفت ، این به شما این فرصت را می دهد که از افزایش بالقوه نرخ بهره استفاده کنید و در عین حال دسترسی نسبی به پول خود را حفظ کنید. اینجوری کار میکند.

فرض کنید شما 3000 دلار سرمایه گذاری دارید. شما 1000 دلار در یک سی دی یک ساله با 0.73٪ APY سرمایه گذاری می کنید. شما 1000 دلار در یک CD 2 ساله با APY 0.79 invest سرمایه گذاری می کنید. و شما 1000 دلار در یک CD 3 ساله با APY 0.84 invest سرمایه گذاری می کنید.

بعد از سال اول ، سی دی 1 ساله خود را برداشته و در یک سی دی 3 ساله قرار می دهید. پس از سال دوم ، شما CD 2 ساله خود را برداشته و در یک CD 3 ساله قرار می دهید. 3 سال دیگر ، همه سی دی ها سی دی های 3 ساله خواهند بود که هر سال یک سی دی در اختیار آنها قرار می گیرد.

توجه کنید که وقتی CD برای مدت زمان طولانی تنظیم می شود ، علاقه چگونه افزایش یافته است؟ اگر کل 3000 دلار را در CD 3 ساله قرار دهید ، ممکن است بالاترین نرخ بهره را دریافت کنید ، اما کل مبلغ شما به مدت 3 سال غیرقابل نقد شدن است. حتی اگر نرخ CD 3 ساله در سال بعد افزایش یابد ، شما نمی توانید هیچ یک از این پول را برای سود بردن از این پول منتقل کنید. با تقسیم سی دی ها ، به سرمایه گذاری اولیه 3000 دلاری خود این امکان را می دهید که از قیمت متوسط ​​سی دی در طول سالها به جای اینکه در یک مجموعه گیر کنید ، بهره مند شوید و سالی یک بار به بخشی از وجوه دسترسی دارید.

ایجاد نردبان CD ممکن است هیجان انگیزترین روش برای سرمایه گذاری نباشد ، اما خطر کمی دارد و فرصتی عالی برای تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری شما فراهم می کند.