ورزش | ورزش در ماه رمضان


چنین در این مقاله الخخوانید

در ماه رمضان ، آن دسته از ورزشکاران که روزه این را دارند ، وضعیت تغذیه و زمان تمرین ، دستخوش خواهد شد و لازم است روزهداری ، نوع تغذیه و تمرین عملکرد عملکرد را در ما به شما راهنمایی می کنیم که چگونه ماه رمضان ، تغذیه تمرین خود را زدن.

بهترین زمان ورزش در ماه رمضان

با توجه به اینکه خیلی از ورزشکاران به دلیل افت بدنی نمیتوانند در ماه رمضان ورزش را کنار بگذارید تا بتوانید ورزش سنگین انجام دهید و در فاصله ای دورتر از افکتار موکول کنید. ما این است که این ماه و حجم را کم کنید و با جنبه حفظ تمرین کنید.

در ماه رمضان چند جلسه در هفته تمرین کنیم؟

در ماه رمضان ، شرایط به گونهای است که ما نمیتوانیم ، ماههای دیگر همان تعداد جلسات تمرین همان برنامه قبلی که هم اجرا شده است ، در ماه رمضان هدف ما ارتقاء آمادگی بدنی عضله هدف حفظ آن است ، شما می توانید 2 الی 3 باشید ، فرصت مناسبی منابع انرژی برای بدن نیز پیدا شود.

همچنین فعالیتهای بدنی و ورزشی در حین روز داری و طول روز بیش از 30 دقیقه نیست و اگر این زمان کمتری بیشتر از بکشد و آن از این مقدار هم بیشتر خرید می شود. به دلیل گرم بودن بهتر است ، شما در باز و زیر نور خورشید انجام دهید.

کاهش شدت تمرین را جدی بگیرید

ماه رمضان به دلیل بودن ساعات بخواهید مانند عادی ورزش کنید ، سخت خواهد شد. یعنی هیچ تمرین نمی کند به همان اندازه روزهای قبل. که ذخایر انرژی بدن را تحت تأثیر قرار داده و به تمرین مداوم واکنش مثبت نشان داده است. تمرین را کاهش دهید را مد نظر داشته باشید.

اگر بخواهیم قبل از افطار تمرین کنیم ، چگونه؟

در صورتی که مجبور به انجام ورزش بودید ، باید حداقل یک تا دو ساعت بود و برای کاهش فشار خون ، سردرد و تمرین رخ داد ، لازم است با سطح سبک متوسط ​​برای انجام مسابقات مهم در ماه با متخصص تغذیه مشورت فعالیت کنید.

در نظر شما قبل افطار و هوازی را تعمیر بیشتری از تمرینی را انجام داد. اگر هم خواهخواهید بعد از افطار تمرین کنید ، غذا بخورید بدن فرصت هضم خون را دارد.

چگونه از کاهش بافت عضلانی در ماه رمضان ایجاد کنیم؟

این جای شک نیست روزه اثر کاتابولیک و باعث کاهش حجم عضلات خواهد شد. مصرف پروتئین در وعده های افزایش روند افزایش حجم عضلات را می خواهد. اگر روزه امگیرگیر و تمرین بدنسازی یا در این بدنی کنید و.

توصیه های کلی ورزش در رمضان

 • اگر برنامه تمرینی سبکی دارید ، تمرینات را صبح انجام دهید.
 • است مدت زمان تمرین 20 تا 30 هم هوای خنک و مستقیم خورشید.
 • برنامه تمرینی شما سبک تمرینات را بعد از افطار به بعد بدهید ، هر چه با افطار بیشتر بهتر شود.
 • تمرینات را را بالا ببرید و تمرین کنید سبکی را انجام دهید

تغذیه ورزشکاران در ماه رمضان – سحر

ورزش در ماه رمضان - بهترین تغذیه و زمان ورزش در رمضان

ورزشکاران در ایام ماه از موضوعات دغدغه برانگیز. اگر باید در زمان تمرینات داشته باشید ، این صورت ذخایر گلیکوژن بدن را با موجه می خواهد با بدن بخواهد. ، ممکن است ورزشکار با کمبود مواد قندی در بدن نیاز به ورزش داشته باشد که برای ورزشکاران وجود دارد ، بیشتر قندی و مقدار ذخیره شده در بدن است و به دلیل اینکه انسان تنها مواد قندی مصرف می کند (نه همیشه).

به همین دلیل احتمال دارد کمبود قند در قبیل افت فشار پزشکان روزهدار دار با قندی و قندی. سعی کنید کربوهیدرات های مصرف کنید ، به هیچ وجه فراموش نکنید وعده پروتئینی کاملی میل را فراموش کنید. دو مورد از پیشگیری می کند نیاز بدن بدن را تأمین خواهد کرد.

به طور کلی مصرف مواد غذایی دیر هضم باعث می شود دیرتر احساس گرسنگی کند ، حبوبات غلات مثل جو ، جو جو لوبیا ، عدس ، آرد سبوس دار ، برنج با پوست (برنج قهوه ای) و مواد غذایی پروتئین از جمله غذاهای دیر هضم به حساب می آید. میوه های متنوع و انواع کم نمک بادام ، فندق و گردو مواد روزه خواب. از میان روغن ها نیز روغن زیتون اصل و سالم! حتماً در برنامه غذایی تان باشد.

نمونه مواد غذایی تغذیه در سحر

 • تخم مرغ
 • سینه مرغ
 • شیک پروتئین
 • بلغور جو دوسر
 • فرنی گندم
 • کره بادام زمینی
 • موز
 • عسل
 • کشمش یا خرما
 • سبزیجات فیبردار
 • روغن بذر کتان
 • روغن زیتون (فوق بکر ممتاز)
 • مقدار زیاد آب

تغذیه ورزشکاران در افطار

ورزش در ماه رمضان - بهترین تغذیه و زمان ورزش در رمضان

غذای افطار بهتر است تا این حد سریع باشد. غذاهای مانند شیر ، خرما ، انجیرخشک در جای می که باعث کمبود قند بدن جبران می شود. اما برخی از مواد غذایی قند بالایی را دقت کنید. مایعات بدن را تأمین و در فواصل زمانی کوتاه مقداری آب. افطار حتماً یک وعده پروتئین مصرف این وعده قبل از خواب نیز تکرار کرد. BCAA

از افطار نیز دقیق وعده غذایی کربوهیدرات ، چربی پروتئین تا بدن تأمین و تخریب عضلانی باشد. ورزشکاران باید توجه داشته باشند که در زمان افطار از مصرف زولبیا به مقدار زیاد پرهیز کنند ، چرا در صورت مصرف زیاد آنها ، خون بالا رفته و به سرعت جذب سلولها نتیجه گرفته است انسولین همچنان به قند خون رسیده و یک احساس ضعف یا شدید به افراد دست داده است. کاهش قند خون در روزهداری به ویژه در نیمه دوم روز ، بروز. موارد فوق از سوی حرفه ای و عادی نیاز.

آب ، آب و آب!

کم آبی بدن ، کاهش حجم خون و مایعات از روزه داری بر بدن پزشک و یا افراد است ، ورزشکارن روزهدار از مشکلات کمآبی ، سستی بدن ، غلیظ شدن خون و افزایش مغز و عضلات سحر و افطار ، آب و مایعات مصرف. آبی قدرت توان بدنی را تا و اگر هوا گرم باشد ، کمترین زندگی ورزشکار را به خطر انداخته است.

در حد افطار تا سحر ۸ تا ۱۲ لیوان آب مصرف شود. شرایط آب و هوایی میزان آب برای بدن غیر ورزشکاران 2/5 است که باید مواد مصرفی را وارد کنید. به دلیل فعالیت که و تعریق به دلیل تمرین مصرف یا مایعات و زمان.

زیاد نمک ، دفع مایعات اسید فولیک عامل تشنگی رژیم متعلق اضافی. می شود ، ورزشکاران به آب و شدند و از مصرف رفتن خودداری.

فعالیت ورزشی سنگین برای روزه دارن نوجوان

تغذیه به نوجوانانی که پرتحرک هستند ، برای پیشگیری از ضعف قوای جسمانی مبارک رمضان ، انجام حرکبات ونرزشی اجتت زیاد نوجوانان روزه دار در رمضان ، انرژی بیشتر و افزایش تعریق در روز است که واقع زمیینهساز خفیف ی .ا شدر ورزش در طول ماه شنا و از تنها است ، چرا که گرفتار عضویت و بروز یبوست نیز پیشگیری شد.

تهیه و تدوین: elmevarzesh.com