وندال رنگ خاکستری را روی نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون می پاشد


به گفته NYPD ، تماشاگران و گروه مجسمه ساز ، نیم تنه برنزی 10 فوت جورج فلوید ، که کشته شدن او توسط افسر پلیس در سال گذشته باعث شورش سراسری علیه خشونت پلیس شد ، با رنگ خاکستری در میدان اتحادیه تخریب شد. به

این نیم تنه تنها سه روز پیش در قالب یک برنامه گردشگری که شامل مجسمه هایی از برونا تیلور بود که در مارس 2020 در لوئیزویل ، کنتاکی توسط پلیس کشته شد و جان لوئیس ، نماینده فقید کنگره و فعال حقوق مدنی ، در آن حضور داشت. تابستان ، اندکی پس از کشته شدن فلوید.

سخنگوی NYPD گفت که فیلم های نظارتی حدود ساعت 10 صبح نشان می دهد که مردی روی اسکیت بورد پشت نیم تنه جان لوئیس خم شده است ، چیزی را در یک ظرف مخلوط کرده ، سپس از کنار مجسمه فلوید عبور کرده ، رنگ خاکستری را روی نیم تنه ریخته و آن را دور زده است. تا بعد از ظهر یکشنبه هیچ بازداشتی صورت نگرفت.

پس از آنکه پلیس گزارش یک خرابکاری را در صبح یکشنبه ثبت کرد ، چندین داوطلب و همچنین سازنده نصب شروع به خراش دادن رنگ خاکستری کردند. تماشاگران در اطراف نصب و راه اندازی ، آثار هنری و خرابکاری را جمع کردند.

مردم رنگ خاکستری را که روی نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون پاشیده شده بود ، پاک کردند

فلش

مردم رنگ خاکستری را که روی نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون پاشیده شده بود ، پاک کردند

جان کفرت ، 62 ساله ، ساکن وودساید که سیاه پوست است ، می گوید: “این همان چیزی است که ما هر روز با آن سر و کار داریم.” “رنگ همه چیز را خراب نمی کند.”

مشاور مالی ایسایا برک ، 31 ساله ، گفت که او از ویرجینیا به شهر رفت تا با خانواده خود نصب را ببیند.

برک سیاهپوست می گوید: “من با ماشین رفتم و رنگی را احساس کردم که احساسات فوری را در من ایجاد کرد.” “این نمایندگی از کشوری است که ما در آن زندگی می کنیم. این نژادپرستی ، نفرت و جهل به یکی تبدیل شده است.”

همان مجسمه فلوید هنگامی که در ماه ژوئن در فلاتبوش ، بروکلین به نمایش گذاشته شد ، تخریب شد. مجرمان سپس مجسمه را با یک شابلون برای گروه نژادپرست افراطی سفید افراطی راست جبهه میهن پرست علامت گذاری کردند. همچنین تصور می شد که این گروه عامل خرابکاری مجسمه دیگر فلوید در نیوآرک ، نیوجرسی باشند.

سخنگوی NYPD تأیید کرد که پلیس فیلم های نظارتی از مظنونان حادثه ژوئن را منتشر کرد ، اگرچه تا روز یکشنبه هیچ فرد دستگیر نشده است.

هیچ استنسیل یا نشان در نیم تنه در میدان اتحادیه در روز یکشنبه پیدا نشد.

سه مجسمه هنرمند کریس کارنابوسی و تهیه شده توسط گروه هنر مقابله تا 30 اکتبر در معرض دید عموم قرار گرفته و سپس به شهرهای دیگر منتقل شده و بعداً برای امور خیریه به حراج گذاشته می شود.