پخت غذا ترکیب باکتری های روده را تغییر می دهد


دوشنبه ، 7 اکتبر 2019 (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که طبخ غذا تأثیر اساسی بر روی باکتری های موجود در روده شما دارد.

آزمایشگاه ما و دیگران بررسی کرده اند که چگونه رژیم های مختلف – مانند رژیم های گیاهی در مقابل گوشت – بر میکروبیوم تأثیر می گذارد. [gut bacteria]”پیتر ترنبو ، نویسنده اصلی مطالعه ، استادیار میکروبیولوژی و ایمونولوژی در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو گفت.

وی در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه افزود: “ما شگفت زده شدیم که هیچ کس این سوال اساسی را بررسی نکرده است که چگونه آشپزی خود ترکیب اکوسیستم های میکروبی را در روده ما تغییر می دهد.”

در موش ها ، محققان دریافتند که گوشت خام یا پخته هیچ تاثیری بر باکتری های روده آنها ندارد. با این حال ، سیب زمینی شیرین خام و پخته تأثیر قابل توجهی بر میکروبیوم حیوانات داشت.

محققان این یافته را با تغذیه دیگر سبزیجات خام و پخته به موش ها تأیید کردند.

نویسندگان این مطالعه تفاوت های مشاهده شده را به توانایی روده کوچک در جذب بیشتر غذاهای پخته نسبت می دهند که باکتری های پایین روده را از بین می برد.

به گفته محققان ، سبزیجات خام حاوی ترکیباتی هستند که به نظر می رسد میکروب های خاصی را آسیب می رسانند.

تورنباگ می گوید: “ما از دیدن این تفاوت ها نه تنها به دلیل تغییرات متابولیسم کربوهیدرات ها بلکه به دلیل مواد شیمیایی موجود در گیاهان تعجب کردیم.” “برای من ، این واقعاً اهمیت در نظر گرفتن سایر اجزای رژیم غذایی ما و نحوه تأثیر آنها بر باکتری های روده را نشان می دهد.”

محققان همچنین دریافتند که موش ها از خوردن غذاهای خام وزن کم کردند ، اما وقتی میکروب های آن موش ها را به موش های دیگر پیوند زدند ، این حیوانات وزن خود را افزایش دادند – پارادوکسی که هنوز توضیح داده نشده است.

در یک مرحله جداگانه ، محققان گروهی از داوطلبان انسانی را با غذاهای خام و پخته تغذیه کردند. محققان دریافتند که این رژیم ها در انسان میکروبیوم هر شرکت کننده را تغییر داد.

تورنباگ می گوید: “دیدن اینکه اثرات آشپزی که در جوندگان می بینیم برای انسان ها نیز بسیار هیجان انگیز است ، اگرچه جزئیات نحوه تأثیر آن بر میکروبیوم بین این دو گونه متفاوت بود.” “ما علاقه زیادی به انجام مداخلات و مطالعات مشاهده ای بزرگتر و طولانی تر بر روی انسان داریم تا اثرات تغییرات رژیم غذایی طولانی مدت را درک کنیم.”

تورنباگ گفت که درک اینکه رژیم چگونه بر میکروبیوم تأثیر می گذارد ، بر نحوه تأثیر میکروب های روده بر افزایش وزن و سایر زمینه های سلامتی تأثیر دارد.

او گفت که این مطالعه همچنین س questionsالاتی در مورد چگونگی تکامل میکروب های انسان ایجاد می کند و آیا این می تواند بر سلامت کلی بدن تأثیر داشته باشد.

این گزارش در 30 سپتامبر در مجله منتشر شد میکروبیولوژی طبیعیبه

– استیون رینبرگ

اخبار پزشکی
کپی رایت © 2019 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

غذاهای مضر رژیم غذایی: اسموتی ، لات ، پاپ کورن و موارد دیگر در تصاویر
نمایش اسلاید را ببینید

منابع

منبع: دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ، بیانیه مطبوعاتی ، 30 سپتامبر 2019