پس از دو سال تاخیر ، MTA برنامه زمانبندی قیمت تراکم را اعلام می کند


MTA و دولت بایدن برای آغاز یک بازبینی طولانی مدت زیست محیطی در مورد برنامه قیمت گذاری تراکم نیویورک به توافق رسیدند-تقریباً یک فرآیند دو ساله برای شروع کشیدن عوارض در قلب منهتن آغاز شد.

در بیانیه ای روز جمعه ، MTA اعلام کرد که از تأیید فدرال برای بررسی 16 ماهه محیط زیست برخوردار شده است. به گفته یانو لیبر ، رئیس فعلی MTA ، این روند شامل “سطح بی سابقه ای از روابط عمومی” خواهد بود. قرار است 20 جلسه عمومی در هفته های آینده آغاز شود.

پس از اتمام فرایند ، بر اساس منابع آشنا با برنامه ، ارائه دهنده تقریبا 10 ماه فرصت دارد تا فناوری عوارض را نصب کند.

اولین برنامه قیمت گذاری تراکم کشور به عنوان بخشی از بودجه دولت در سال 2019 تصویب شد. این منطقه عوارضی جدید در زیر خیابان 60 ایجاد می کند ، به استثنای FDR Drive و بزرگراه وست ساید ، با هدف جمع آوری 1 میلیارد دلار بودجه سالانه برای MTA و کاهش آلودگی هوا و خاموشی ترافیک. این برنامه که ابتدا برای اوایل سال 2021 برنامه ریزی شده بود ، در دولت ترامپ متوقف شد.

کارت با قیمت تراکم

(کلاریسا دیاز ، WNYC / Gothamist)

هم مقامات محلی و هم ناظران بودجه در ماه های اخیر تلاش کرده اند تا این پروژه را تسریع کنند زیرا ترافیک در شهر بدتر شده و MTA “سونامی مالی” را پیش بینی می کند. در گزارشی این هفته ، گروه دولتی خوب Reinvent Albany هشدار داد که راه اندازی آهسته می تواند برنامه تعمیر و ارتقاء سیگنال 55 میلیارد دلاری MTA را تهدید کند.

هم شهردار بیل دی بلاسیو و هم حسابرس جدید برد لندر برنامه 16 ماهه را مضحک و غیر ضروری خوانده اند.

با این حال ، کارشناسان حمل و نقل می گویند که MTA تا حد زیادی توسط یک قانون فدرال متعلق به 1970 که برای جلوگیری از تخریب پروژه های بزرگراه تصادفی – مانند بزرگراه کراس برونکس – فلج شده است ، فلج شده است. از آنجا که عوارض از جاده هایی دریافت می شود که دلار فدرال دریافت می کنند ، MTA از تعیین هزینه هزینه تا زمانی که نعمت اداره بزرگراه فدرال را دریافت نکند ، جلوگیری شد.

بیشتر بخوانید: کاهش قیمت تراکم “نمونه درخشان” نقص عملکرد دولت است

دنی پرلشتاین از اتحاد سواران می گوید: “این بسیار کنایه آمیز است که لایحه محافظت از جوامع در برابر آسیب های زیرساختی اساساً توانایی خود نیویورک در کاهش ترافیک و بهبود حمل و نقل را به تأخیر می اندازد.”

به گفته موافقان ، بررسی طولانی همچنین برای متقاعد کردن نیویورکی ها در مورد مزایای سیستم جدید عوارض ضروری خواهد بود.

صاحبان خودروهای منهتن که زیر خیابان 60 زندگی می کنند و سیاستمداران حومه که می خواهند با رای دهندگان خود امتیاز کسب کنند ، در حال حاضر خواستار استثنا هستند.

کتی هوچول ، که دوشنبه پس از استعفای کومو فرماندار می شود ، این هفته ابروهای خود را بالا انداخت و پیشنهاد کرد که باید به ارزیابی حمایت قبلی خود از برنامه ادامه دهد.

اما تام رایت ، رئیس و مدیر اجرایی انجمن برنامه های منطقه ای ، گفت که انتظار دارد روند ارزیابی محیط زیست بسیاری از تردیدکنندگان را متقاعد کند.

رایت افزود: “وقتی مردم از من می پرسند مهمترین کاری که می توانیم برای مقابله با تغییرات آب و هوایی انجام دهیم چیست ، من قیمت ترافیک را به آنها می گویم.” از آنجا که نیویورک اولین شهر در آمریکا است که این کار را انجام داده است ، مهم است که ما آن را به درستی انجام دهیم. “