کتی هوچول ، فرماندار جدید نیویورک می گوید که این ایالت پناهجویان افغان را می پذیرد


ستوان فرماندار کتی هوچول ، که به زودی موفق می شود فرماندار اندرو کوئومو را به عنوان مدیر اجرایی نیویورک منصرف کند ، روز چهارشنبه گفت که امپایر استیت برای کمک به مهاجران افغان “متعهد” است.

هوچول می گوید: “وقتی در کنگره خدمت می کردم ، هنگام سفر به کشورشان با بسیاری از افغان ها ملاقات کردم.” توییت کرد صبح پنجشنبه. “شما برای ما آنجا بودید ، اکنون زمان آن است که به شما کمک کنیم. نیویورک متعهد است که وظیفه خود را برای استقبال از پناهندگان از افغانستان انجام دهد. ”

وی افزود: “مجسمه آزادی بازوهایش را باز کرده است.”

هوچول هفته آینده جایگزین کیومو رسوایی شده می شود ، که اخیرا پس از افشای تحقیقات دادستان کل در مورد سوء رفتار جنسی سریالی اش استعفای خود را اعلام کرد.

کتی هوچول توییت کرد که اکنون است "وقت کمک است" فرار افغانها از طالبان
والی جدید در توئیتر خود اعلام کرد که زمان کمک به فرار افغان ها از طالبان فرا رسیده است.
توییتر

روز پنجشنبه ، گروهی از قانونگذاران ایالت نیویورک از جو بایدن ، رئیس جمهور این کشور درخواست کردند تا از پناهجویانی که در افغانستان پس از عقب نشینی نیروهای آمریکایی پس از دو دهه قدرت را در دست گرفتند ، استقبال کنند.

“نیویورک همیشه متعهد بوده است که برای مهاجران و پناهندگان یک ایالت فراگیر و استقبال کننده باشد.” حرف خطاب به رئیس جمهور ، با امضای 40 نماینده قانونگذار ایالت.

“با پیشرفت وضعیت افغانستان ، ما به شما به عنوان مقامات منتخب ایالت نیویورک می نویسیم که ما از پناهجویان و پناهندگان از افغانستان استقبال می کنیم و آماده هستیم تا زمانی که آنها در اینجا هستند به آنها کمک کنیم.”

سربازان آمریکایی پشت سیم خاردار ایستاده اند در حالی که افغان ها در آگوست.
ایالات متحده اخیراً افغانستان را ترک کرد ، که منجر به تسلط سریع طالبان شد.
معاون کوهسار / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

این نامه پس از آن منتشر شد که جمال بومن (D-Westchester) نماینده مجلس در اوایل این هفته از دولت فدرال خواست تعداد پناهجویانی را که از افغانستان به ایالات متحده می روند افزایش دهد.

قانونگذار در الف توییت دوشنبه “با انجام این کار ، ما باید انسانیت و ظرفیت حمل و نقل مرز کاخ سفید را برای ورود پناهندگان ارزیابی کنیم – و در صورت لزوم از این خط عبور کنیم.”