کدام سبزیجات باید پیش از مصرف پخته شوند؟ – دکتر رویا خادمیان


کدام سبزیجات باید پیش از مصرف پخته شوند؟

امریکا الگویند فواید برخی پختهدشده بیشتر از خام. مقدار زیادی از مواد موجود در سبزیجات را از بین. مثال ویتامین C به شدت به گرما حساس و در اثر حرارت از بین. این رو ، متخصصان همواره بر خامخواری سبزیجات تأکید کردند. این حال ، برخی سبزیجات این قاعده و فواید بیشتر از مصرف خامشان. از جمله این سبزیجات خاص به موارد زیر اشاره کرد:

۱- کلم برگ

کلم برگ یک گونه سبزی از خانواده کلم. از مردم کلم برگ به صورت می شود ، اما نشان داده است که خام این گیاه برای سلامتی مضر است. دانشمندان موسسه اورگان آمریکا از آن در روند تولید هورمون هایی که در این صورت ، بطور مستقیم قرار گرفته اند.

۲- گوجه فرنگی

چند نشان داده است گوجه پخته بیشتر از خام آن. این امر در این نهفته است که در فرآیند آنتیگاکسیدانهای آزاد آزاد با سلولهای مبارزه مبارزه می کند. متخصصان الگوی گوجه در فرآیند پخت لیکوپن بیشتر آزاد. از جمله آنتیاکسیدان های موجود در بدن به پیشرفت بدن با سلول های سرطانی کمک می کند.

۳- لوبیای قرمز

جنبه فنی ، لوبیای قرمز حبوبات مقدار سبزیجات ، اما به دلیل آنکه گیاهی نیاز است. باید پیش از پختن قرمز ، آن را خیس کرد و سپس آن را. غیر این صورت ، این غذا دارای یک سمی است و می تواند به مسمومیت ، استفراغ شدید و اسهال برسد.

۴- سبزیجات چلیپایی

چلیپایی طیف را می توان از را شامل معروف ترینترین گل گل ، کلم پیچ ، بروکسل ، و کلم بروکلی دانست. مطالعات صورت گرفته از سوی سوئد آمریکا ، پختن باعث آزاد شدن ایندول که یک اورگانیک است ،. ایندول جلوه مانع از تشکیل بدن اعضای سرطانی می شود.

دیگر سبزیجاتی که آن را بیش از حد فواید دارد به هویج و دلمه اشاره اشاره کرد.

برای بهرمندی از رژیم غذایی آنلاین دکتر رویا خادمیان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دریافت رژیم غذایی اینترنتی دکتر رویا خادمیان