گوجه فرنگی و رژیم غذایی کاندیدا

گوجه فرنگی که زمانی سمی تلقی می شد و فقط برای اهداف تزئینی رشد می کرد ، اکنون یکی از سبزیجات برجسته جهان است. گوجه فرنگی همیشه بخشی از رژیم غذایی من بوده است زیرا من طرفدار زیادی از سس مارینارا و سالسا هستم. خوشبختانه گوجه فرنگی در رژیم کاندیدا که من در حال حاضر از آن پیروی می کنم مجاز است. رژیم کاندیدا ، که به عنوان رژیم ضد کاندیدا یا بدون مخمر نیز شناخته می شود ، سنگ بنای درمان بیماری شناخته شده به نام کاندیدیازیس است. کاندیدیازیس رشد بیش از حد مخمر در بدن است که باعث ایجاد انواع مشکلات بهداشتی به ظاهر غیر مرتبط می شود. تحقیقات نشان می دهد که طیف گسترده ای از مواد غذایی و مواد تشکیل دهنده می تواند این وضعیت را بدتر کند. هدف رژیم غذایی کاندیدا حذف یا کاهش شدید مصرف چنین غذاهایی است.

به نظر می رسد گوجه فرنگی در اکثر بیماران مبتلا به کاندیدیازیس به خوبی تحمل می شود. من معتقدم که استفاده از گوجه فرنگی به شما امکان می دهد طیف گسترده ای از غذاهای خوشمزه را تهیه کنید ، که در رژیم غذایی که غذاهای زیادی را محدود می کند بسیار مفید است. گوجه فرنگی هم به صورت خام و هم به صورت پخته خوشمزه است ، یکی دیگر از دلایلی که آنها ترکیب اصلی بسیاری از غذاها هستند. گوجه فرنگی جزء اصلی بسیاری از غذاهای مورد علاقه من ایتالیایی و اسپانیایی است. طعم و مزه گوجه فرنگی به میزان رسیده بودن و تنوع آن بستگی دارد. گوجه فرنگی های موجود عبارتند از انگور انگور ، استیک گوشت گاو ، گیلاس و آلو. گوجه فرنگی علاوه بر طعم عالی ، منبع عالی ویتامین A و C ، اسید فولیک و پتاسیم است. آنها همچنین منبع خوبی از لیکوپن هستند ، یک آنتی اکسیدان که از انواع خاصی از سرطان ، به ویژه سرطان پروستات محافظت می کند. اعتقاد بر این است که پختن گوجه فرنگی می تواند سطح لیکوپن را افزایش دهد.

چگونه می توانید گوجه فرنگی را در رژیم غذایی کاندیدا قرار دهید؟ گنجاندن گوجه فرنگی در برنامه رژیم غذایی کاندیدا آسان است. می توانید آزادانه از گوجه فرنگی تازه در دستور العمل های خود استفاده کنید. من از گوجه فرنگی تازه در سالاد استفاده می کنم ، به عنوان یک ساندویچ بدون مخمر و برای تهیه سالسا و سوفریتو بدون مخمر. گاهی اوقات یک دستور غذا به کنسرو گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی می گوید و جایگزینی گوجه فرنگی تازه کار نمی کند. هنگام انتخاب کنسرو گوجه فرنگی ، مطمئن شوید که گونه هایی را انتخاب می کنید که حاوی اسید سیتریک یا سایر افزودنی ها نیستند که می تواند برای مبتلایان به کاندیدیازیس مشکل ایجاد کند. به دنبال کنسرو گوجه فرنگی باشید که فقط حاوی گوجه فرنگی است. در حالی که گوجه فرنگی بسیار خوشمزه است و مزایای سلامتی بیشتری دارد ، ممکن است برای همه مناسب نباشد. گوجه فرنگی یک محرک رایج آلرژی است. بسیاری از افراد مبتلا به کاندیدیازیس در طول این سالها دچار حساسیت و حساسیت غذایی شده اند و گوجه فرنگی می تواند یکی از آنها باشد. در کل ، من معتقدم که گوجه فرنگی گزینه های خوبی برای رژیم غذایی کاندیدا است.