CSU از پناهندگان افغان در کالیفرنیا حمایت می کند


خبرساز – CSU سابقه طولانی در دلسوزی برای نیازمندان دارد و هنگامی که فرماندار کالیفرنیا ، گوین نیوزوم ، در اوایل سپتامبر اعلام کرد که این ایالت برای کمک به مهاجران افغان اقدام خواهد کرد ، پردیس های CSU به سرعت راهی برای کمک به کسانی که از این بحران رنج می برند پیدا کردند. در افغانستان

م Instituteسسه حقوق بشر ایالت سن خوزه با دانشگاه کالیفرنیا ، مرکز حقوق بشر برکلی و انجمن دانشجویی برکلی بریتانیا همکاری کرده است تا صندوق اضطراری افغانستان با بودجه جمعی بیش از 250،000 دلار ایجاد کند ، از جمله این مبلغ 50،000 دلار از دفتر رئیس جمهور و دفتر SJSU.

حلیمه کاظم استوژانویچ ، عضو اصلی هیئت علمی موسسه حقوق بشر SJSU و مدرس در بخش روزنامه نگاری پردیس ، همچنین شبکه ای از بیش از 15 کالج و دانشگاه ایجاد کرده است تا دانشمندان ، دانشگاهیان ، فعالان و روزنامه نگاران افغان را به دانشگاه ها معرفی و به دانشگاه ها بیاورد. تدریس در ایالات متحده

“ما در تلاش هستیم تا به آنها کمک کنیم تا به اینجا برسند و کاری را که انجام داده اند انجام دهند و بتوانند این دانش را به اشتراک بگذارند. ویزای تحصیلی خارجی J1 یکی از راه هایی است که می توانیم پیش برویم.” کاظم-استوژانویچ.

ایالت ساکرامنتو ، که به جمعیت زیادی از دانشجویان افغان خدمت می کند ، برای تامین منابع برای پناهندگان و کمک به دولت های محلی و ایالتی در جهت جابجایی ، کمک های مردمی را آغاز کرده است.

رابرت اس. نلسن ، رئیس ایالت ساکرامنتو در پیامی به جامعه پردیس آنجا گفت: “ایالت کالیفرنیا ، شهر ساکرامنتو و ایالت ساکرامنتو به استقبال مهاجران افغان و کمک به آنها در انتقال آنها به ایالات متحده ادامه خواهند داد.” نیاز زیادی به مسکن ، آموزش زبان و موقعیت شغلی دارد و برای برآوردن این نیازها از ما خواسته می شود مراقبت دلسوزانه ای را که خانواده هورنت ما را مشخص می کند ، نشان دهیم.

کال پلی پومونا همچنین به فرار مهاجران افغان از کشور کمک می کند و مقامات ایالت استانیسلاوس با جاش هاردر نماینده کنگره دیدار کرده و برنامه ریزی برای ورود پناهندگان را آغاز کرده اند. Cal State East Bay و Cal State Long Beach نیز مترجم ارائه می دهند.

از منابع اضافی می توان برای کمک به مهاجران افغانستانی که به کالیفرنیا می رسند استفاده کرد ، از جمله کمک و پذیرش احتمالی برای دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل هستند ، خدمات ترجمه ، کلاسهای انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) ، پشتیبانی بنیاد و بودجه انبوه.

انتظار می رود کالیفرنیا حدود 5200 نفر از مهاجران افغان را پذیرش کند ، بیش از هر ایالت دیگر ایالات متحده ، و CSU آماده است تا به آنها در ادامه ورود کمک کند.