آیا رژیم کتوز خطرناک است؟

من بارها نام رژیم کتوزیس را شنیده ام ، مطمئنم برخی از شما نیز در مورد آن شنیده اید. اما آیا می دانید دقیقاً چیست؟ آیا خطرات و فواید آن را می دانید؟ بنابراین اجازه دهید همه چیز را در مورد آن به شما بگویم.

رژیم کتوزیس یک رژیم غذایی مبتنی بر وضعیت بدن انسان به نام کتوز است. کتوز زمانی اتفاق می افتد که بدن از کربوهیدرات تهی شده و برای انرژی خود به پروتئین ، چربی و ماهیچه ها تکیه می کند. به عبارت دیگر ، رژیم کتوز یک رژیم کم کربوهیدرات / بدون کربوهیدرات است.

در این حالت ، مغز به بدن شما می گوید که گلوکز را فقط در مواقع ضروری ذخیره کنید. این به این دلیل است که مغز درک می کند که گلوکز کافی دریافت نمی کند زیرا شما کربوهیدرات کافی نمی خورید. بنابراین ، مانند هر فرد رژیم غذایی ، مغز شروع به استفاده از ذخایر چربی برای تمام نیازهای فوری خود به انرژی می کند. خوب به نظر می رسد نه؟

چیزی که من هنوز به شما نگفته ام این است که بخش بزرگی از جامعه پزشکی کتوز را به عنوان یک بحران فیزیکی در نظر می گیرند. بنابراین قبل از شروع هرگونه رژیم کتوز زودتر بخوانید. وضعیت کمبود کربوهیدرات نه تنها خطرناک نیست ، بلکه یک بحران فیزیکی محسوب می شود. این امر برای ممنوعیت مادام العمر این رژیم کافی خواهد بود. اما اگر برای شما کافی نیست ، به عوارض جانبی آن نگاه کنید.

عوارض جانبی اساسی رژیم کتوز عبارتند از خستگی مداوم و خستگی عمومی و نقص های فیزیکی مشابه که به سادگی به دلیل نداشتن گلوکز کافی در بدن شما ایجاد می شود. به غیر از این ، با این حال ، می تواند منجر به آسیب کبدی و نابودی بافت ماهیچه ای شود. من مطمئنم که شما هیچ کدام از اینها را نمی خواهید. اما صبر کنید ، چیزهای بیشتری وجود دارد.

با توجه به اثرات رژیم کتوز ، شما به احتمال زیاد حتی ساده ترین رژیم ورزشی را رعایت نخواهید کرد. و همانطور که همه می دانیم ، ورزش بخش مهمی از کاهش وزن است. بنابراین شما دائماً خسته هستید ، نمی توانید ورزش کنید زیرا انرژی کافی ندارید ، محدودیت های زیادی در مورد آنچه نمی توانید بخورید دارید و بدن شما از چربی خود به عنوان آخرین راه حل برای انرژی استفاده می کند.

خانم ها و آقایان ، به این می گویند گرسنگی. گرسنگی از بسیاری جهات یک نوع بیماری است. این بیماری می تواند آسیب طولانی مدت به بدن شما وارد کند و تلاش های رژیم غذایی آینده را نیز تحت تأثیر قرار دهد. لطفاً قبل از شروع یک رژیم جدید “خوش یمن” دوبار فکر کنید. در مجموع ، رژیم کتوز یک فرایند چندان لذت بخش نیست.

شما جایگزین های زیادی دارید ، رژیم های سالم بسیاری که شیوه زندگی بهتری را ارائه می دهند. نباید تسلیم رژیم کتوز شدید و خطرناک شوید.