آیا ورزش با عفونت سینوس بی خطر است؟

بسیاری از مکاتب فکری وجود دارند که می گویند ورزش و تعریق بهترین راه برای مقابله با بیماری است. ایده پشت این کار این است که هر گونه عفونی را که به شما آسیب می رساند عرق کنید. با این حال ، اگر سیستم ایمنی بدن شما در حال حاضر دچار مشکل شده است ، آیا واقعا ورزش با نوعی عفونت بی خطر است؟ در مورد تمرینات همراه با سینوزیت یا بیماری های دیگر صحبت می کنم.

گاهی اوقات هنگامی که شما در پایان سرماخوردگی یا موارد مشابه هستید ، ورزش می تواند واقعاً چیز خوبی باشد. دفع بقیه سرما از بدن می تواند بسیار مفید باشد. با این حال ، این تنها در صورتی است که وزنه های سنگین را بلند نکنید و فقط به تمرینات قلبی سبک بپردازید. شاید دوچرخه سواری کنید یا پیاده روی سریع داشته باشید.

مشکل بلند کردن وزنه های سنگین یا حتی وزنه زدن برای عفونت سینوسی این است که … سیستم ایمنی بدن ما از قبل تحت فشار است و به مرور زمان برای کمک به سینوزیت به ما کمک می کند. وقتی وزنه های سنگین را بلند می کنیم ، در واقع اشک ریز در عضله ایجاد می کنیم. ما به این ترتیب ماهیچه می سازیم. عضله سازی کار خوبی است! اما نه در حالی که مریض هستیم. وقتی وزنه می زنیم و ماهیچه را پاره می کنیم ، سیستم ایمنی بدن ما مشغول ترمیم ترک های کوچک است. این بدان معناست که وقتی عفونت داریم ، سیستم ایمنی بدن ما تحت فشار زیادی قرار می گیرد و سپس وقتی وزنه زدن را اضافه می کنیم ، بهبودی ما هم برای سینوزیت و هم برای عضلات پاره شده وجود ندارد. بهتر است استراحت خوبی داشته باشید. بنابراین ، من تمرینات سنگین یا ورزش های سنگین را در حین عفونت سینوسی توصیه نمی کنم.

با این حال ، کسی که از سرطان یا سایر بیماری های جدی بهبود می یابد ، ممکن است از یک برنامه ورزشی جدید سود ببرد. همیشه قبل از شروع هر کار جدید با پزشک خود مشورت کنید. البته ، من غواصی را با تمرینات سخت و شدید توصیه نمی کنم ، اما خوب است که به آرامی و به آسانی شروع کنید. هنگامی که پزشک شما را برای انجام ورزش تأیید کرد ، می توانید با مربی شخصی محلی خود تماس بگیرید تا بدانید از کجا شروع کنید.

باز هم ، اگر در انتهای سرماخوردگی یا عفونت سینوسی هستید ، ورزش ملایم می تواند مفید باشد. اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب شیرین می نوشید تا سیستم شما را از هر چیزی که باعث ناراحتی شما می شود پاک کنید. حرکت مانند هر علم دیگری است و شما همیشه مزایای جدیدی را کشف می کنید. حتما بخوانید و از سلامت شخصی خود مطلع شوید.