آینده نامشخصی برای برنامه نیویورک برای ارتقاء آپارتمانهای زیرزمینی خطرناک


طوفان گرمسیری ایدا نشان داد که قوانین ساختمانی در نیویورک یک امر مرگ و زندگی است. اینز بارون ، مشاور ، که در بروکلین نماینده بخش بزرگی از شرق نیویورک است می گوید. او به تازگی داستان خانواده ای در همسایگی خود را با یک آپارتمان زیرزمینی که پسرش در آن زندگی می کند ، بیان کرد.

هنگامی که آیدا بارش بی سابقه باران را بر روی نیویورک کاهش می داد ، آنها آبهای سطحی را پیدا کردند که هیچ جایی برای ریختن به زیرزمین آنها نداشت.

بارون می گوید: “آنها به طرف آپارتمان دویدند و پسرشان در یک اتاق خواب بود و نمی توانست در را باز کند.” “این تنها راه خروج او بود ، بنابراین آنها مجبور شدند در را از بیرون باز کنند تا او را به سلامت برسانند.”

همه خوش شانس نبودند.

یازده نفر در شرایط مشابه در طوفان ایدا جان باختند. این فاجعه تمرکز خود را به برنامه آزمایشی بازسازی خانه زیرزمین تغییر داده است که برای رسیدگی به موضوع ظریف ایمن سازی چنین خانه هایی طراحی شده است. این برنامه در سال 2018 تصویب شد ، اما Covd هنگام شروع به کار کرد. در نتیجه ، بودجه سال 2019 شهر 92 درصد خلبان را کاهش داد ، از نزدیک به 12 میلیون دلار به 90 هزار دلار.

بارون می گوید: “این ناامید کننده بود ، به ویژه با توجه به طوفان ایدا که این خانه ها را تهدید کرد.”

واحدها به دلایلی وجود دارند. ساکنان آن اغلب نیویورکی های بدون سند هستند که کمتر از حداقل دستمزد کار می کنند. بارون می گوید: “درآمد متوسط ​​در منطقه من 37000 دلار برای یک خانواده سه نفره است.” “اما افرادی که در این آپارتمان ها هستند حتی زیر این آستانه هستند – یا بیکار هستند و به شدت به دنبال یک آپارتمان هستند.”

دنی هونگ هنگامی که در 2 سپتامبر 2021 به آپارتمان زیرزمینی خود در خیابان 153 در فلاشینگ ، کوئینز آسیب دید ، آب کجا بود.

فلش

دنی هونگ هنگامی که در 2 سپتامبر 2021 به آپارتمان زیرزمینی خود در خیابان 153 در فلاشینگ ، کوئینز آسیب دید ، آب کجا بود.

مری آلتافر / AP / Shutterstock

ائتلاف گروه های ذی نفع تخمین می زند که 114000 زیرزمین در شهر به آپارتمان قانونی تبدیل می شود. آنها بیشتر در خانه های یک یا دو طبقه در حومه یافت می شوند. اما رساندن آنها به رمز و راز یک رمز و راز است. اگر صاحبخانه پول خود را صرف ایجاد یک آپارتمان امن تر و قابل زندگی کند ، احتمالاً مجبور است اجاره خانه را افزایش دهد. این معمولاً به این معنی است که مستاجران مجبور می شوند در شهرهای دیگر با کمبود شدید مسکن مناسب به دنبال محل اقامت باشند.

این برنامه آزمایشی به مالکان مسکن با خانه های غیرقانونی حمایت مالی و تخفیف مقررات ارائه می دهد. خانه ها با افزودن ارتقاء مانند زهکشی مناسب ، سیستم آبپاش اتوماتیک و خروجی اضافی قانونی می شوند. حامیان مسکن امید زیادی به خلبان داشتند – اگر مفید واقع شود ، ممکن است به تمام 131،000 خانه زیرزمینی غیرقانونی شهر منتقل شود.

اما این امیدها تقریباً به صفر رسیده است. بازرسان ساختمان شهر 8000 خانوار را در شرق نیویورک شناسایی کردند که واجد شرایط این برنامه هستند. به 3000 صاحبخانه مراجعه شد و 1000 نفر از آنها علاقه نشان دادند. اما با کاهش بودجه ، این برنامه به کمک تنها 8 مالک برای ارتقاء کاهش یافته است.

جسیکا کاتز ، مدیر اجرایی شورای مسکن و برنامه ریزی شهروندان ، گفت که بوروکراسی به اندازه هزینه صاحبان خانه که سعی می کنند آپارتمان های زیرزمینی خود را به روز کنند ، مانعی بزرگ است.

او در مورد بوروکراسی شهری آنقدر غلیظ گفت که “این یک معامله گران است” ، که اغلب برای شکستن آن به وکلا و معماران نیاز است. “در حالت ایده آل ، شما در عوض یک چارچوب نظارتی دارید که در آن شخص غیر شخصی می تواند از نوار چسب برای پاسخ به س questionsالات مانند” آیا سقف من به اندازه کافی بلند است؟ آیا پنجره من به اندازه کافی بزرگ است؟ آیا درب من به اندازه کافی گسترده است؟ چه چیز دیگری برای ایمن سازی زیرزمین من لازم است به طوری که من مجبور نیستم 20 مشاور استخدام کنم تا قضاوت کنند که آیا ارزشش را دارد؟ ”

ادامه خواندن: چرا نیویورک برای طوفان ایدا آماده نبود؟

آلدرمن برد لندر حامی اصلی لایحه ای بود که برنامه آزمایشی را ایجاد کرد. او گفت که در حالی که نتایج ناچیز است ، اما امیدوار است که این امر منجر به تلاش در سطح شهر برای قانونی شدن آپارتمان های زیرزمینی و در عین حال مقرون به صرفه نگه داشتن آنها شود. او می خواهد آن را بر اساس قانون Loft 1982 شهر ، که به صاحبان خانه زمان می دهد تا خانه های غیرقانونی خود را با قوانین ساختمان شهر تطبیق دهند ، مدل کند.

وی گفت: “در حالی که واحدهای انبار ایمن تر شده بودند ، هیچ کس به خیابان پرتاب نشد.” این قانون یک هیئت مدیره را برای نظارت بر تبدیل طولانی مدت فضای تجاری و تولیدی به واحدهای مسکونی با اجاره که دارای حداقل استانداردهای ایمنی و حفاظت از آتش سوزی است ، ایجاد کرد.

لندر گفت که شهر باید برنامه مشابهی را برای زیرزمین های غیرقانونی اجرا کند. “بیایید این خانه ها و ساکنان آنها را در کتاب ها قرار دهیم و اقدامات فوری اما مقرون به صرفه ای را برای ایمن سازی آنها انجام دهیم – مانند هشدار آتش و جلوگیری از جریان برگشت برای جلوگیری از جاری شدن سیلاب باران.”

وی افزود که چنین برنامه ای از مزایای ارائه حقوق اولیه برای مستاجران مانند حفاظت در برابر تخلیه ناگهانی برخوردار خواهد بود. “علاوه بر این ، شهر همچنین می داند که آپارتمان ها کجا هستند تا بتوانیم مستاجران را در مورد طوفانی مانند ایدا هشدار دهیم. بنابراین بسیاری از مردم نباید بمیرند. ”