اجتناب از غذاهای سرخ کرده – از سندرم دامپینگ بای پس معده جلوگیری کنید

هر کسی که بیدار است می داند که غذای سرخ کرده یک رژیم غذایی سالم نیست. اعتقاد بر این است که رژیم غذایی پرچرب یکی از عوامل دیابت ، بیماری های قلبی ، اضافه وزن و چاقی است. اما آمریکایی ها همچنان بشقاب های خود را با غذاهای سرخ شده پر می کنند زیرا ما طعم آن را پیدا کرده ایم و به این دلیل که تولید کنندگان مواد غذایی محصولاتی را تولید می کنند که طعم خوبی دارند و مقرون به صرفه هستند.

افراد چاق که تحت عمل جراحی کاهش وزن چاقی قرار گرفته اند تا وزن خود را کنترل کنند ، از رژیم غذایی سرشار از پروتئین و چربی و کربوهیدرات کم پیروی می کنند. نشان داده شده است که این روش به طور موثر با جراحی کاهش وزن برای کاهش وزن و کنترل وزن برای مدت طولانی کار می کند. در دنیایی که غذاهای پرچرب در همه جا وجود دارد ، بیمار با کاهش وزن جراحی اغلب وسوسه می شود که از غذاهای سرخ کرده لذت ببرد و اغلب معتقد است که مقدار کمی غذای سرخ کرده بر رژیم غذایی یا سلامتی آنها تأثیر منفی نخواهد گذاشت. با این حال ، خوردن غذاهای سرخ شده ، حتی در مقادیر کم ، می تواند عواقب ناگواری برای کسانی که تحت عمل جراحی معده قرار دارند داشته باشد.

به طور کلی ، غذاهای سرخ شده فقط به دلیل ترکیب تغذیه ای برای ما مضر هستند. موارد زیر را در نظر بگیرید: یک وعده 6 تکه مرغ سرخ شده حاوی 401 کالری است. 16 گرم پروتئین ؛ 8 گرم چربی ؛ 57 گرم کربوهیدرات FDA این مقدار را 3/2 وعده نشاسته / نان و 1 وعده گوشت بدون چربی محاسبه می کند. وقتی در نظر بگیرید که بسیاری از کودکان از بطری تا تکه های مرغ سرخ شده در فست فود از شیر گرفته می شوند ، به آسانی می توان فهمید که چگونه ما تبدیل به یک “ملت چاق” شدیم.

این داده های تغذیه ای نشان می دهد که غذاهای مرغ سرخ شده کربوهیدرات چربی بالایی دارند. اگر فردی که تحت عمل جراحی سوء جذب معده قرار گرفته است ، مانند بای پس معده ، کربوهیدرات های پرچرب مصرف کند ، خطر فوری سندرم دامپینگ وجود دارد. سندرم دامپینگ معده یا تخلیه سریع معده شرایطی است که در آن غذاهای بلعیده شده به سرعت معده را دور زده و تا حد زیادی هضم نشده به روده کوچک می رسند. این سندرم بیشتر با جراحی سوء جذب معده ، به ویژه جراحی بای پس معده همراه است. علائم سندرم دامپینگ می تواند بلافاصله پس از خوردن غذا یا در عرض سه ساعت بعد از غذا خود را نشان دهد. علائم می تواند شامل تهوع ، استفراغ ، گاز ، گرفتگی ، اسهال ، سرگیجه و خستگی باشد. با بازگشت سطح طبیعی انسولین ، علائم کاهش می یابد. بسیاری از بیمارانی که از دامپینگ رنج می برند راحت هستند که دراز بکشند یا از آب غنی شده یا نوشیدنی های انرژی زا که در دمای اتاق سرو می شود بنوشند.

سندرم دامپینگ نه تنها از نظر جسمی ناراحت کننده است ، بلکه می تواند غیرقابل پیش بینی و شرم آور نیز باشد. بسیاری از بیماران دچار تعریق زیاد می شوند که توضیح آن برای کسانی که از این بیماری بی اطلاع هستند ، شرم آور و دشوار است. در مواقع دیگر ، بیمار ممکن است دچار سردرگمی و گمراهی شود ، که ممکن است برای کسی که با علائم و نشانه های سندرم دامپینگ آشنا نیست ، مسمومیت یا بیماری دیابت باشد.

بنابراین ، خوردن غذاهای سرخ شده پس از جراحی کاهش وزن معده دو پیامد دارد: خطر فوری سندرم دامپینگ و خطر افزایش وزن طولانی مدت و بیماریهای مرتبط با رژیم غذایی پرچرب.

بیماران جراحی معده ، به ویژه بیماران بای پس معده ، می توانند با خوردن رژیم غذایی از پروتئین بدون چربی با دقت انتخاب شده همراه با میوه ها و سبزیجات تازه و با قند پایین ، با موفقیت از سندرم دامپینگ جلوگیری کنند. به بیماران توصیه می شود از قندهای ساده ، کربوهیدراتهای ساده و کربوهیدراتهای پرچرب پرهیز کرده و مایعات را همراه غذا میل نکنند. هنگامی که جراحی کاهش وزن آغاز می شود ، به بیماران دستور داده می شود که پس از عمل از رژیم غذایی با پروتئین بالا استفاده کنند.