اضافه وزن؟ اگر وزن زیادی از دست داده اید ، مراقب کاهش خطر ابتلا به قلب خود باشید


نویسنده: استیون رینبرگ

خبرنگار HealthDay


پنجشنبه ، 30 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – بر هیچ کس پوشیده نیست که اضافه وزن برای قلب مضر است. با این حال ، یک مطالعه جدید نشان می دهد که افراد چاق که مقدار قابل توجهی وزن از دست می دهند می توانند خطرات قلبی عروقی مرتبط را معکوس کنند.

محققان دریافتند که شانس ابتلا به فشار خون بالا و کلسترول بالا در بین آمریکایی های چاق سابق که اکنون وزن مناسبی داشتند و افرادی که همیشه سالم بودند مشابه بود.

خطر دیابت – یکی دیگر از همراهان شایع چاقی – نیز افزایش یافته است. به گفته محققان ، اگرچه خطر کاهش وزن کاهش می یابد ، اما در افراد چاق همچنان بالا است.

مایا اسمیت ، محقق در دانشگاه سنت جورج در گرانادا می گوید: “یافته اصلی این مطالعه این است که کاهش وزن برای سلامت قلب و عروق سخت است اما مهم است.”

چاقی در ایالات متحده بسیار گسترده است و بیش از 40 درصد از بزرگسالان آمریکایی چاق هستند (BMI 30 یا بیشتر). تقریباً از هر 10 نفر 1 نفر دارای چاقی شدید است.

در این مطالعه ، محققان عوامل خطرساز قلب و عروق را در بیش از 20200 آمریکایی بررسی کردند و افرادی که قبلاً چاق بودند را با دو گروه مقایسه کردند: کسانی که همیشه وزن طبیعی داشتند و کسانی که در حال حاضر چاق بودند. محققان از داده های نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه در سالهای 1999 تا 2013 استفاده کردند.

بزرگسالان چاق سابق به طور متوسط ​​بزرگتر از کسانی بودند که هرگز چاق نبودند یا در حال حاضر چاق بودند. آنها همچنین بیشتر سیگار می کشیدند.

پس از تنظیم سن ، جنسیت ، سیگار کشیدن و قومیت ، محققان دریافتند که خطرات فشار خون بالا و کلسترول بالا در افرادی که قبلا چاق بودند و کسانی که همیشه وزن خود را حفظ کرده بودند مشابه بود.

با این حال ، در مقایسه با افرادی که همیشه وزن سالم داشتند ، افرادی که قبلاً چاق بودند سه برابر بیشتر از افرادی که هرگز چاق نبودند در معرض ابتلا به دیابت بودند. محققان دریافتند افراد مبتلا به چاقی هفت برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت و سه برابر بیشتر به فشار خون بالا و کلسترول بالا مبتلا هستند.

این گزارش در 27 سپتامبر در مجله منتشر شد دیابت شناسیهمزمان با ارائه نتایج در نشست آنلاین انجمن اروپایی برای مطالعه دیابت.

ادامه

محققان هشدار می دهند که این مطالعه نمی تواند ثابت کند که کاهش وزن خطرات قلبی عروقی را کاهش می دهد ، فقط به نظر می رسد که این دو با هم ارتباط دارند.

اسمیت در بیانیه مطبوعاتی مجله گفت: “تعجب آور نیست که کاهش وزن و حفظ آن دشوار است.” تقریباً همه نمونه های اولیه ما که همیشه اضافه وزن داشتند به همین شکل باقی ماندند. اما ناامید نشوید: اگر بتوانید وزن خود را کاهش دهید ، این امر نه تنها می تواند از مشکلات مهم سلامتی جلوگیری کند ، بلکه معکوس می کند. بهترین زمان برای سلامتی 20 سال پیش است. دومین زمان مناسب اکنون است. “

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده در مورد چاقی اطلاعات بیشتری دارند.

منبع: دیابت شناسی، بیانیه مطبوعاتی ، 27 سپتامبر 2021

اخبار WebMD از HealthDay


حق چاپ © 2013-2020 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.