افسانه COVID-19: جاب باعث ناباروری مردان و اختلال عملکرد جنسی می شود


با توجه به عدم تمایل واکسن برای نگرانی اصلی مردم در سراسر جهان ، کارشناسان و مقامات بهداشتی افسانه واکسن COVID -19 – که بر عملکرد جنسی مردان و باروری تأثیر می گذارد – را رد کردند.

سال گذشته ، با ترس از همه گیری ویروس کرونا ، اطلاعات غلط نیز انجام شد. اینترنت و سایر رسانه ها مملو از اسطوره ها و اطلاعات غلط شده است ، با افسانه اخیر COVID-19 که در شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر ارتباط بین واکسن ها و اختلال نعوظ.

در حالی که این یکی از دلایل اخیر تردید در مورد واکسن ها است – اینکه واکسن COVID -19 می تواند بر باروری مردان تأثیر بگذارد – در حقیقت هیچ مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد. در عوض ، تحقیقات نشان داده است که ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، برای هر دو بیماری خطر ایجاد می کند.

افزودن به اطلاعات غلط ، اظهارنظرهای افراد مشهور است ، مانند توییت اخیر در مورد واکسن های کووید -19 توسط خواننده خواننده فوق ستاره نیکی میناژ که در سراسر جهان هیاهو ایجاد کرد. این خواننده رپ در مورد عوارض جانبی واکسن ادعا کرد و گفت وقتی دوست پسر عمویش واکسن دریافت کرد ، بیضه هایش متورم شد و او ناتوان شد.

همه ادعاها را جدی بگیرید

ترنس دیالسینگ ، وزیر بهداشت ترینیداد ، به سرعت این افسانه COVID-19 را رد کرد و گفت که مقامات “همه ادعاها را جدی می گیرند”.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در حال حاضر ، هیچ عارضه جانبی یا عوارض جانبی تورم بیضه در ترینیداد گزارش نشده است … و هیچ موردی که در هیچ کجای جهان آن را می شناسیم وجود ندارد.”

در حالی که محققان تحقیقات کمی در مورد تأثیر ویروس و واکسن ها بر سیستم تولید مثل مردان انجام داده اند ، تحقیقات اخیر پزشکان و محققان دانشگاه میامی ارتباط روشنی بین عفونت COVID-19 و سلامت جنسی مردان نشان داد.

رنجیت راماسامی ، مدیر برنامه اورولوژی باروری در دانشکده پزشکی میلر دانشگاه میامی ، و تیمش بافت کالبد شکافی بیضه های شش مرد را که بر اثر عفونت های کووید -19 جان باخته بودند ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این مطالعه نشان داد که ویروس COVID-19 در بافت یکی از مردان ظاهر شده و تعداد اسپرم در سه نفر کاهش یافته است. بیمار دیگری که COVID-19 را شکست داده بود ، سه ماه پس از فروکش عفونت کووید -19 ، بیوپسی بیضه داشت. بیوپسی نشان داد که ویروس کرونا هنوز در بیضه های وی وجود دارد.

“واکسن ها بی خطر هستند”

به گفته راماسامی ، تیم او کشف کرد که COVID-19 آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهد. این تیم بافت آلت تناسلی دو مرد را که ایمپلنت آلت تناسلی دریافت کرده بودند ، تجزیه و تحلیل کردند ، که نشان می داد این ویروس هفت تا نه ماه پس از تشخیص کووید -19 در آنها وجود دارد. یکی از این افراد علائم خفیف کووید -19 داشت در حالی که دیگری در بیمارستان بستری بود ، اما به دلیل عفونت که باعث کاهش خونرسانی به آلت تناسلی شد ، هر دو مرد دچار اختلال نعوظ شدند. این نشان می دهد که حتی در موارد جزئی COVID-19 ، ویروس می تواند باعث اختلال نعوظ شدید پس از بهبود شود.

این تیم تحقیقات بیشتری انجام داد که نشان می داد واکسن های mRNA Pfizer و Moderna برای سیستم تولید مثل مردان بی خطر است. این گروه نمونه های مایع منی 45 مرد 18 ساله و بالاتر را قبل از دریافت واکسن Pfizer / BioNTech یا Moderna و بیش از 70 روز پس از دوز دوم جمع آوری کردند.

راماسامی می گوید: “این دلیل دیگری برای واکسیناسیون است – برای حفظ باروری و عملکرد جنسی مردان.”

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، واکسیناسیون COVID-19 برای همه افراد 12 ساله و بالاتر توصیه می شود ، از جمله افرادی که در حال حاضر سعی دارند باردار شوند یا در آینده ممکن است باردار شوند ، و همچنین شرکای آنها به

هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد واکسن ها ، از جمله واکسن های COVID-19 ، باعث مشکلات باروری در زنان یا مردان می شوند. – اخبار سلامت