با افزایش تیراندازی های جمعی ، تعداد زیادی از آمریکایی ها بیماران روانی را خشن می دانند


جدیدترین اخبار سلامت روان

نویسنده: امی نورتون
خبرنگار سلامت روز

دوشنبه ، 7 اکتبر 2019 (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که آمریکایی ها به رغم شواهد علمی برعکس ، به طور فزاینده ای به افراد مبتلا به بیماری های روانی به عنوان یک تهدید خشونت آمیز نگاه می کنند.

به گفته کارشناسان ، پوشش رسانه ای تیراندازی های دسته جمعی می تواند عاملی برای تغییر نگرش ها باشد.

محققان دریافتند در مقایسه با 10 تا 20 سال پیش ، اکنون بیشتر آمریکایی ها معتقدند که افراد مبتلا به اسکیزوفرنی یک تهدید خشونت آمیز برای دیگران هستند. تا سال 2018 ، بیش از 60 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه معتقد بودند که این مورد وجود دارد – و درصد مشابه معتقد بودند که افراد مبتلا به این اختلال باید در بیمارستان بستری شوند.

در همین حال ، بسیاری از آمریکایی ها افراد مبتلا به افسردگی شدید یا الکلیسم را نسبت به دیگران خشن می دانند – اگرچه این اعداد نسبت به چند سال گذشته تغییر چندانی نکرده است.

به گفته کارشناسان ، مشکل این باورها این است که آنها اشتباه هستند: اکثریت قریب به اتفاق افرادی که دارای اختلالات روانی هستند نسبت به دیگران خشونت آمیز نیستند ، و تعداد کمی از جنایات خشونت آمیز را می توان در ایالات متحده به آنها نسبت داد.

Bernice Pescosolido ، استاد جامعه شناسی در دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون می گوید: “این یک افسانه است که افراد مبتلا به بیماری های روانی خشونت بارتر از بقیه ما هستند.”

وزارت بهداشت ایالات متحده تخمین می زند که تنها 3 تا 5 درصد اعمال خشونت آمیز توسط افراد مبتلا به بیماری های روانی شدید انجام می شود.

چرا بسیاری از آمریکایی ها این اختلالات را با خشونت یکی می دانند؟ بث مک گینتی ، استادیار سیاست و مدیریت سلامت در دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور می گوید: رسانه ها – از جمله پوشش تیراندازی های دسته جمعی – احتمالاً نقشی ایفا می کنند.

مک گینتی ، که در این مطالعه شرکت نداشت ، در مورد سلامت روان ، مصرف مواد مخدر و خشونت تحقیق می کند.

در مطالعه ای در سال 2016 ، او دریافت که حدود 40 درصد از پیام های مربوط به بیماری های روانی با رفتارهای خشونت آمیز ارتباط دارد. و این در سالهای اخیر بیشتر و بیشتر رایج شده است.

شعارهای سیاسی به این روند پیوند خورده است. مک گینتی گفت: “شناخته شده است” که لابی اسلحه این ایده را ترویج می کند که خشونت با اسلحه باید توسط سیستم بهداشت روانی مبارزه شود.

پسکوسولیدو اشاره به بیماری روانی دو پیامد بزرگ دارد ، گفت: انگ زدن ناعادلانه به افراد مبتلا به بیماری های روانی و ایجاد تصور غلط در مردم که مراقبت بهتر از سلامت روان پاسخ به مشکل خشونت در کشور است.

“آیا دوست دارم سیستم سلامت روان ما بهبود یابد؟” گفت پسکوسولیدو “بله – لطفا. اما این مشکل خشونت با اسلحه را حل نمی کند.”

علاوه بر این که اکثر بیماران روانی غیر خشونت آمیز هستند ، یک نکته مهم دیگر نیز وجود دارد: برخلاف تصور رایج ، روانپزشکان نمی توانند پیش بینی کنند که کدام بیمار نسبت به دیگران خشونت آمیز خواهد بود.

نتایج در 7 اکتبر در مجله منتشر شد سلامتی اهمیت دارد، بر اساس یک نظرسنجی ملی انجام شده در سه موج – 1996 ، 2006 و 2018 است. از بزرگسالان در ایالات متحده خواسته شد تا به تصاویر مختلف اشاره کنند که به فردی مبتلا به اسکیزوفرنی ، افسردگی ، الکلیسم یا صرفاً “مشکلات روزانه” اشاره می کند – مانند مشکلات با عصبانیت – نشان دهنده کنترل – اما نه یک اختلال روانی. در هر موج حدود 1100 تا 1500 شرکت کننده حضور داشت.

در سال 2018 ، پاسخ دهندگان بیشتر از سالهای گذشته می گفتند که فرد مبتلا به اسکیزوفرنی برای دیگران خطرناک است. بسیاری همچنین معتقد بودند که افراد مبتلا به افسردگی یا اعتیاد به الکل تهدیدی برای دیگران نیز هستند – اگرچه آنها احساس می کردند خطر آسیب به خود بیشتر است.

همچنین حمایت گسترده ای از “درمان اجباری” ، به ویژه برای افراد مبتلا به اسکیزوفرنی ، وجود داشت. اما حتی وقتی صحبت از فرد فرضی با “مشکلات روزمره” می شد ، حدود یک پنجم آمریکایی ها در سال 2018 از داروهای اجباری یا بستری شدن در بیمارستان حمایت می کردند.

پسسکوسولیدو می گوید: “این یکی از ترسناک ترین درک هاست.”

مک گینتی موافقت کرد. “من فکر می کنم این نشان دهنده ترس عمومی است.”

در مورد این استدلال که شخصی برای انجام یک جنایت وحشتناک مانند تیراندازی دسته جمعی باید بیمار روانی باشد ، چطور؟

مک گینتی تاکید کرد که مرتکبین به وضوح از نظر روانی سالم نیستند. اما این بدان معنا نیست که آنها دارای اختلال روانی قابل تشخیص هستند.

پسکوسولیدو موافقت کرد. او گفت: “این اقدامات بسیار وحشتناک است ،” مردم نمی توانند آن را دریافت کنند. آنها می گویند که این شخص باید “بیمار” باشد. “

در عوض ، پسکوسولیدو گفت ، عاملان جنایت اغلب می توانند تحت تأثیر مواردی مانند خشم و انزوای اجتماعی – که بیماریهای روانی نیستند – قرار گیرند.

Pescosolido خاطرنشان کرد: اکثر تیراندازان دسته جمعی مردان جوان و سفیدپوست هستند. او می گوید: “ما باید بهتر بفهمیم چرا آنها اینقدر از جامعه به خاطر این کار عصبانی می شوند.”

اخبار پزشکی
کپی رایت © 2019 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.پرسش

اسکیزوفرنی ناتوان کننده ترین بیماری روانی است.
پاسخ را ببینید

منابع

منابع: Bernice Pescosolido ، Ph.D.، M.Phil. ، پروفسور ، جامعه شناسی ، مدیر ، کنسرسیوم تحقیقات خدمات بهداشت روان ایندیانا ، دانشگاه ایندیانا ، بلومینگتون ؛ بث مک گینتی ، دکترا ، دانشیار ، سیاست و مدیریت سلامت ، دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ ، بالتیمور ؛ اکتبر 2019 ، سلامتی اهمیت دارد