به گفته کارشناسان ، برنامه اریک آدامز برای ایجاد 25000 واحد مسکونی قابل اجرا است ، اما هنوز موانعی در پیش است.


در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه ، اریک آدامز ، نامزد دموکرات ها برای شهردار ، طرحی را معرفی کرد که 25000 اتاق هتل رها شده را به مسکن و اداره دائمی و مقرون به صرفه تبدیل می کند.

حامیان مسکن و مقامات منتخب از این پیشنهاد به عنوان گامی بیشتر در گسترش سهام مسکن آسیب پذیرترین افراد شهر و ارائه امکانات رفاهی برای تثبیت رفاه آنها استقبال کردند. این طرح همچنین نیاز به صنعت هتل های بی ثبات با عرضه اتاق بیش از تقاضا ، به ویژه در دوران همه گیری را برآورده می کند.

آدامز این طرح را “فرصتی یکبار در زندگی” توصیف کرد که می تواند به “خروج مردم نیویورک از خیابان ها و کاهش فشار از پناهگاه ها و مسکن ارزان قیمت” کمک کند.

برخی از بودجه برای اجرای این پیشنهاد از طریق قانون مسکن همسایگان ما با عزت دولت تأمین می شود که 100 میلیون دلار سرمایه برای سازمان های غیر انتفاعی بالقوه حمایت از مسکن تأمین می کند. تغییرات تأکید شده از کمپین آدامز را می توان “به سرعت” در یک بیانیه مطبوعاتی فعال کرد. بر اساس این کمپین ، برخی از تبدیل ها می توانند در 100 روز اول در دفتر آدامز منتشر شوند.

اما در حالی که آدامز ، که وعده داده است که از خط قرمزهای شهر بکاهد ، بر روند سریع تبدیل واحدهای هتلداری فشار می آورد ، که انجمن هتل های نیویورک تخمین می زند 20 درصد از موارد خالی صنعت را نشان می دهد ، اما کارشناسان مسکن می گویند این طرح یک برنامه است. با موانعی روبرو می شوید که می تواند روند را بکشد. آنها از تغییرات در قوانین منطقه بندی هتل ها گرفته تا تجدید نظر در قوانین ساختمانی عجیب شهر نیویورک ، که اجرای آنها می تواند زمان بر باشد ، بدون ذکر دخالت آلبانی.

لری وود ، مدیر مرکز اجتماعی گودارد ریورساید ، یک سازمان غیر انتفاعی می گوید: “شما فقط نمی توانید به دنبال آن بروید.”

کدهای ساختمان دقیق شهر ، واحدها را ملزم به رعایت مقررات متعدد ، از جمله روشنایی طبیعی مناسب و هوای لازم برای زندگی دائمی ساکنان می کند. به گفته یکی از مقامات ارشد سابق اداره ساختمان این شهر ، تغییرات در قانون ساختمان مستلزم تایید شورای شهر نیویورک است.

افسر سابق که می خواست نامش فاش نشود گفت: “شما نمی توانید در مکانی بدون نور طبیعی زندگی کنید. شما فقط در یک جعبه زندگی می کنید.” “مقررات ساختمان می تواند تغییر کند و توسط شورای شهر قابل تغییر است ، اما این امر الزام رعایت مقررات مربوط به نگهداری مسکن در قانون خانه های چند خانواده را آزاد نمی کند.”

قوانین خانه های چند خانواده ، که اندازه واحدهای مسکونی با حمام و آشپزخانه را تعیین می کند ، توسط قانونگذاران ایالتی تهیه شده است. مقررات شامل ساخت آشپزخانه و حمام ، برخلاف واحدهای یک اتاق است ، که فقط می توانند حمام و آشپزخانه مشترک را ارائه دهند.

این شهر نمی تواند قانون مسکن چند خانواده ایالت را دور بزند – مگر اینکه قانونگذاران تغییراتی ایجاد کنند – این بدان معناست که هر سازمان غیر انتفاعی که می خواهد هتل بخرد باید فضای کافی برای آشپزخانه ایجاد کند. برخی از این هتل ها می توانند تبدیل شوند زیرا برخی در ابتدا به عنوان ساختمان مسکونی ساخته شده اند.

اما حتی اگر یک موسسه غیرانتفاعی املاک آماده تبدیل را شناسایی کند ، وود گفت که مرحله اولیه حداقل یک سال به طول می انجامد.

وقتی ساختمانها به اصلاح نیاز دارند و برخی از این تغییرات در واقع هستند [a] تغییر برخی از کد یک فرآیند طولانی است ، اما یک فرایند ارزش آن را دارد [having]وود گفت: “من می خواهم اریک آدامز را با این ایده تحسین کنم که ما باید این کار را انجام دهیم و آن را در اسرع وقت انجام دهیم ، به هر معنا که باشد.

اما در مورد تغییرات کد ساختمان ، وود گفت: “شما نمی توانید فقط با آن کار کنید.”

سام استاین ، تحلیلگر مسکن در انجمن خدمات اجتماعی ، از طرح آدامز حمایت می کند ، اما از خود می پرسد که چگونه دولت آدامز آینده می تواند به سرعت وظایف منطقه را تغییر دهد. طبق قوانین جاری ، هتل های مناطق صنعتی که به آپارتمان تبدیل می شوند باید به منطقه مسکونی تبدیل شوند. و این تغییرات یک فرایند بازبینی عمومی را طی می کنند که ممکن است شش ماه تا یک سال به طول انجامد.

در حالی که سازمان های غیرانتفاعی می توانند از طریق هیئت استانداردها و تجدیدنظرهای شهر درخواست معافیت کنند تا طرح منطقه را بدون بررسی عمومی به روز کنند ، وود گفت که این معافیت ها می تواند موضوع دعوای گروه های NIMBY باشد.

یک مشاور کمپین آدامز به Gothamist / WNYC گفت که به دنبال تغییرات اساسی در قوانین ساختمان نیست که باید از طریق شورای شهر نیویورک انجام شود. به گفته مشاور ، مقررات به احتمال زیاد توسط بخش حقوقی شهر متفاوت تفسیر می شود. آدامز به عنوان شهردار این اختیار را دارد که یک مشاور تجاری تعیین کند.

با وجود موانع احتمالی ، لورا ماسکوچ ، مدیر اجرایی شبکه مسکن حمایتی نیویورک ، این ابتکار را ارزشمند دانست زیرا بر اساس برنامه های موجود برای افزایش سهام مسکن حمایتی عمل می کند.

ماسوچ در مورد پیشنهاد آدامز گفت: “من فکر می کنم این ابزاری است که ما در اختیار داریم.”

نگرانی ها در مورد سرعت تبدیل واحدهای هتلداری در چند ماه اول مبارزات انتخاباتی وقتی نامزدهای شهرداری ، از جمله آدامز ، برنامه های مشابهی را برای تبدیل هتل ها با استفاده از همان استراتژی نشان دادند ، مطرح شد. این امر باعث شد تا بشا گرهاردز ، نایب رئیس سیاستگذاری در هیئت املاک نیویورک ، پیشنهادات را “بسیار ساده” توصیف کند.

گرهاردز در آوریل سال جاری گفت: “شما ممکن است درک درستی از تمام سطوح مقررات و آنچه برای ایجاد آپارتمان های قابل سکونت و سکونت لازم است نداشته باشید.”