تحقیقات VUMC به اولین قرص COVID-19 کمک کرد ، که اکنون در حال بررسی است


اخبار – غول داروسازی آمریکایی Merck & Co روز جمعه ، 1 اکتبر ، اعلام کرد که پس از یک مطالعه بالینی نشان می دهد که خطر بستری شدن یا مرگ در صورت مصرف به نصف کاهش می یابد ، اولین قرص ضد ویروسی خوراکی را برای درمان COVID -19 ارسال می کند. برای افراد در معرض خطر در هنگام عفونت.

این دارو ، معروف به مولنوپیراویر ، برای اولین بار در آزمایشگاه مارک دنیسون ، MD ، در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت و همکاران آنها در پزشکی دانشگاه واندربیلت ، در برابر ویروس های کرونا از جمله ویروس COVID-19 SARS-CoV-2 م beثر بود. مرکز دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل.

این دارو که در ابتدا توسط موسسه Emory for Drug Development (EIDD) در آتلانتا توسعه یافته بود ، سپس EIDD -1931 نام گرفت (فرم خوراکی ، EIDD -2801) – بعداً مجوز Merck and Ridgeback Therapeutics ، مستقر در میامی را دریافت کرد ، که نتایج آن کارآزمایی بالینی فاز 3 امروز

دنیسون ، یک مقام زیست شناسی شناخته شده در سطح بین المللی که سرپرست ادوارد کلایبورن استلمن ، رئیس فیزیولوژی کودکان است ، می گوید: “در حالی که ما منتظر بررسی مطالعات و نتایج دقیق هستیم ، خوشحالیم ، اما تعجب نمی کنیم که مولنوپیراویر در انسان بسیار خوب عمل کرده است.” و متابولیسم سلولی در VUMC.

وی گفت: “تمام مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی انجام شده توسط گروه های ما نشان داد که مولنوپیراویر می تواند یک ضد ویروس خوراکی بسیار مثر باشد.” “بسیار دلگرم کننده است که مطالعات به دلیل مزایای واضح زودهنگام متوقف شوند.”

در نوامبر 2019 ، گروه دنیسون گزارش داد که EIDD-1931 مانع از تکثیر چندین ویروس کرونا در آزمایشات آزمایشگاهی می شود و از ایجاد مقاومت ویروس ها در برابر آن جلوگیری می کند. این کار با همکاری دانشمندان UNC Ralph Baric ، PhD ، Timothy Sheahan ، PhD و همکاران آنها انجام شد.

آندریا پروایسرس ، دکترای سابق ، دانشمند ارشد ضد ویروس در آزمایشگاه دنیسون که اکنون در مرک است ، اولین شواهد از فعالیت قوی خود علیه SARS-CoV-2 را ارائه کرد.

اگر نتایج آزمایش بالینی توسط یک بررسی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید و پشتیبانی شود ، “ما معتقدیم که این می تواند تأثیر عمده ای بر درمان و پیشگیری از بیماریها نه تنها برای COVID-19 ، بلکه برای سایر موارد نیز داشته باشد. کروناویروس های انسانی یا ویروس های جدید در حال ظهور “. “گفت دنیسون.

گروه دنیسون همچنین به توسعه Remdesivir کمک کرد ، اولین داروی مورد تأیید FDA برای استفاده در بیماران بستری شده با COVID-19.

Remdesivir به صورت تزریق داخل وریدی در اکتبر 2020 پس از سه مطالعه بالینی نشان داده شد که علائم آن را بهبود بخشیده و سرعت بهبودی را افزایش داد. نتایج مطالعات اخیر نشان می دهد که درمان با رمدسیویر در صورت ابتدای عفونت در بیماران مبتلا به کووید -19 پرخطر ، اقامت و مرگ بیماران را تا 87 درصد کاهش می دهد.

علاوه بر این ، محققان VUMC به توسعه واکسن COVID-19 Moderna کمک کردند ، که در دسامبر 2020 تأیید اضطراری FDA را دریافت کرد. آنها توانایی واکسن را برای تحریک پاسخهای ایمنی قوی به SARS-CoV-2 در یک مرحله در یک مطالعه بالینی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

بسیاری از تحقیقات کروناویروس توسط موسسه ملی بهداشت (NIH) پشتیبانی شده است.

پروایسرس ، مدیر علمی پزشکی منطقه ای – واکسن های ویروسی در مرک گفت: “ما از حمایت مستمر NIH در توسعه پیش بالینی داروها در برابر ویروس های دارای پاندمی قدردانی می کنیم.” بدون این بودجه ، نه رمدسیویر و نه مولنوپیراویر با سرعت بی سابقه ای توسعه نمی یافتند. “

دنیسون افزود: “ما به آزمایش و کشف داروهای ضد ویروسی جدید در برنامه های تحقیقاتی تحت حمایت NIH و شرکت های جدید توسعه دارو ادامه می دهیم.

وی گفت: “ما معتقدیم ادامه تحقیقات اساسی در زمینه زیست شناسی کرونا برای یافتن نقاط ضعف آن و توسعه بسیاری از داروهای ضد ویروسی مختلف است که می تواند به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد.” ما باید این کار را ادامه دهیم ».