راهنمای خرید شیر | قسمت دوم


راهنمای خرید شیر

این مقاله از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، از قسمت قبل (راهنمای کامل خرید محصولات لبنی | قسمت 1) ما هزینه می کنیم تا محصولات لبنی را تا انتها نزد خود داشته باشیم.

جدول تغذیه:

درج جدول تغذیه بر روی برچسب بسته بندی طبق قوانین کشور ما اختیاری است. با این حال ، تولید کنندگان با وارد کردن این جدول اطلاعات بیشتری به مصرف کننده می دهند. نکته قابل توجه مفید بودن این جدول است. متأسفانه ، معلوم می شود که تولیدکنندگان عوامل نامربوطی را که برای شما مفید نیستند در این جدول وارد می کنند. به عنوان مثال ، کسر ماده خشک یک عامل تغذیه ای نیست ، اما در استانداردهای غذایی میزان ماده خشک یا رطوبت به عنوان یک عامل کیفیت برای جلوگیری از تقلب در نظر گرفته شده است و تولید کنندگان نمی توانند محصولاتی با محتوای ماده خشک کمتر از استاندارد و شامل آن تولید کنند. در این جدول بی فایده است همچنین برخی از تولیدکنندگان مقدار نمک را به جای سدیم نشان می دهند که باید اصلاح شود و گاهی جدول به زبان انگلیسی درج شده است که ممکن است برای همه در دسترس نباشد. در هر صورت ، قرار دادن یک میز تغذیه می تواند راهنمای شما در انتخاب محصول مناسب غذایی باشد.

بسته بندی:

بسته بندی نقش مهمی در جذب مشتری و بازاریاب دارد. بسته بندی باید از غذا در برابر تأثیرات خارجی محافظت کند و از نفوذ رطوبت ، گاز و تأثیرات خارجی جلوگیری کند. اطلاعات روی بسته بندی مهم و گاهی حیاتی است. تاریخ تولید و استفاده ، شرایط نگهداری و گاهی توصیه های مصرف بر روی بسته بندی از نکات مهمی است که باید توسط مصرف کننده رعایت شود.گاهی تولید کننده یک جدول تغذیه قرار می دهد که به عنوان راهنمای مصرف کننده برای کنترل رژیم غذایی عمل می کند. شکل بسته بندی و سهولت استفاده از آن فاکتور مهمی در هنگام خرید محصول است. هنگام خرید محصول ، اطمینان حاصل کنید که اندازه بسته بندی و حجم یا وزن محصول نیاز شما را برآورده می کند ، زیرا محصولات لبنی دارای تاریخ مصرف محدودی هستند و می توانند قبل از مصرف منقضی شوند.

راهنمای خرید شیر |  متخصص تغذیه اصفهان

کیفیت:

کیفیت درجه ای است که الزامات با توجه به ویژگی های خاص محصول برآورده می شوند. الزامات و مقررات مشتری الزامات را تعیین می کند. بنابراین ، محصول غذایی باید دارای ویژگی ها و ویژگی هایی باشد که یک محصول باید داشته باشد. کلیه محصولات تولیدی باید دارای استاندارد ملی ایران باشند. این توسط موسسه استاندارد و وزارت بهداشت نظارت می شود. محصولات لبنی موجود در بازار پاستوریزه یا استریل می شوند. این محصولات معمولاً عاری از باکتری های بیماری زای خطرناک هستند. با این حال ، عملکرد صحیح تجهیزات عملیاتی ، بسته بندی ، ذخیره سازی ، حمل و تحویل به مشتری بر کیفیت شیمیایی و میکروبی آنها تأثیر می گذارد.

محصولاتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرند ، ویتامین ها و مواد مغذی خود را از دست می دهند و چربی آنها خراب می شود. بسته بندی محصول باید سالم و عاری از ترک یا آسیب باشد. دمای یخچال در مراکز عرضه باید مطابق توصیه سازنده باشد. با بررسی صفحه نمایش یخچال که دما را نشان می دهد ، می توانید صحت آن را بررسی کنید. برخی از کارخانه ها از اصطلاح HACCP بر روی بسته بندی خود استفاده می کنند. این عبارت به معنای تضمین سلامت و ایمنی غذا از مواد اولیه یا از مزرعه و از گاو تا میز است. در ایران ، برخی از کارخانه ها این گواهی را برای برخی از این مراحل اخذ کرده اند ، بنابراین سلامت محصول تنها در برخی مراحل مانند مواد اولیه یا خط تولید تضمین می شود.

بنابراین شایسته است اطلاعات لازم را با توضیحات بیشتر در اختیار مصرف کننده قرار دهید و از گمراه شدن مصرف کننده جلوگیری کنید.


دکتر. رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر. رضا آتیمانی می تواند با ارائه روشهای اساسی رژیم غذایی و همچنین میزان و نوع غذا ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای دیدن دکتر اینجا را کلیک کنید رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان.


مطالب پیشنهادی:

حساسیت غذایی

غذاهای مفید و مضر برای حساسیت غذایی

مصرف هندوانه و چاقی

مصرف زیاد گوشت قرمز ممنوع است

راهکارهای کنترل گرسنگی