رژیم غذایی ژاپنی – هرآنچه نیاز است که در رابطه با این رژیم بدانید


رژیم غذایی ژاپنی – هرآنچه نیاز است که در رابطه با این رژیم بدانید

غذای سنتی ژاپنی یک ماده غذایی است که سرشار از ماهی ، غذاهای گیاهی با مقادیر بیشتر افزودنی چربی است. این برنامه ی غذایی مبتنی بر غذاهای سنتی ژاپنی است ، که به “وشوکو” تبدیل می شود وو از غذاهای کم اا لد م تا مود

الگوی خوردن سرشار از مغذی است مزایای سلامتی بیشتر از جمله افزایش طول عمر عمومی را به همراه دشته. مقاله همه موارد را باید در مورد غذای سنتی ژاپنی بدانید ، توضیح دهید.

رژیم غذایی سنتی ژاپنی چیست؟

غذای سنتی ژاپن شامل فصلی بوده غذاهایی در ظرف کوچک خوراکی پایین. این سبک از غذا به جای غذا را انواع سس یا بر روی طعم های طبیعی غذاها تأکید می کند.

این رژیم غذایی سرشار از برنج بخارپز ، نودل ، ماهی ، توفو ، ناتو (یک غذای سنتی ژاپنی از تخمیر سویا موجود است) جلبک دریایی و میوه و سبزیجات تازه ، پخته و یا ترشی است ، اما قند و چربیهای اضافی در این رژیم بسیار بالا است. ممکن است به جای مقداری مرغ ، لبنیات گوشت باشد ، اگر این بخش به طور معمول از این رژیم تشکیل می شود.

غذای سنتی ژاپنی شباهت به رژیم اوکیناوا.

رژیم با غذاهای مدرن که از چین تأیید شده است و بیشتر پروتئین حیوانی و غذاهای آن ، مغایرت زیاد است.

چگونه می توانم از رژیم غذایی سنتی ژاپنی پیروی کرد؟

های غذای ژاپنی به کلی از یک سوپ تشکیل غذای.

 • اصلی: بخار پز یا نودل (غذای ژاپنی که از ریختننودل در داخل سوپ ماهی یا گوشت تهیه کرد) ، نودل ژاپنی.
 • : به طور معمول یک سوپ ترکیبات سبزیجات و غذاهای.
 • اصلی: غذاهای دریایی ، توفو یا مقادیر کمی صورت انتخابی گوشت ، مرغ یا تخم.
 • جانبی: (خام ، بخارپز ، آب پز ، دار شده ، کبابی یا ترشی) ، گیاهان وحشی ، جلبک دریایی میوه های خام یا.

غذاهای ژاپنی به عطر و با عنوان امامی (umami) می شوند ، که به پنجمین طعم توصیف شده است. طعم یک طعم خوشمزه متمایز از طعم های شیرین ، شور ، ترش و تلخ. سبزیجات و سایر غذاها از مواد غذایی ژاپنی ، این طعم را تقویت می کنم.

بصری یکی دیگر از موارد مهم در رژیم غذایی سنتی ژاپن. مقادیر کم از خوراکیهای در ظرفهای کوچک ، هماهنگی در طعم ها ایجاد می.

سبز گرم یا چای سرد نوشیدنی در این رژیم هستند ، در حال حاضر مانند آبجو و شام می. میان وعده ها در رژیم غیرمعمول بوده و به ندرت خورده می.

مزایای بالقوه رژیم غذایی سنتی ژاپنی بر سلامتی

غذای سنتی ژاپن با ای از فواید سلامتی مرتبط.

سرشار از مواد مغذی و ترکیبات مفید است

غذای سنتی ژاپنی به طور طبیعی سرشار از مواد مغذی مقدار از جمله فیبر ، کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم ، آها وها س ن و تویتام. به تراکم مواد مغذی این رژیم را انجام دهید و طبخ آنها را به سویای مزایای آن افزایش دهید. باعث کاهش حجم سبزیجات تقویت طعم شود و مقادیر زیاد را تر می کنم.

رژیم غذایی مقادیر خوبی جلبک دریایی و چای سبز نیز ارائه می. دو منبع عالی آنتی ها هستند ، که از بدن در برابر آسیب و بیماری ها می می باشند. از این گذشته ، بسیاری از غذاهای بر پایه ی جلبک دریایی که در این رژیم دارند ، چربی های امگا چشم و می.

فرایند هضم را بهبود می بخشد

دریایی ، سویا ، میوه و به طور خاص از فیبر هستند ، ماده مغذی که فرایند هضم کمک می کند. نامحلول مواد غذایی را از طریق روده کند و بخش عمده ای و می. غذاها همچنین دارای فیبر هستند که موجود در روده شما را کاهش فضای تکثیر باکتری های مضر کمک می. ، بیماری کرون و کولیت اولسراتیو را کاهش دهید که باکتری های روده فیبر محلول هستند ، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFAs) تولید می کنند که امکان دارد و علائم سندرم روده تحریک (IBS) می دهد.

بر این ، میوه و ترشی که این رژیم خورده می شوند ، عالی پروبیوتیک ها هستند. باکتری های مفید باعث سلامت روده علائم گوارشی گاز ، نفخ ، یبوست اسهال می شود.

تبدیل به داشتن وزن سالم می شود

غذای سنتی ژاپنی سرشار سبزیجات است ، آن پایین است و به طور معمول قند و چربی نیز دارد. این عوامل همه در کاهش کالری نقش دارند. علاوه بر این ، فرهنگ ژاپنی خوردن را تا 80٪ فرد فرد توصیه می کند. امر مانع از پرخوری شود و کاهش به کاهش وزن کمک می کند.

به جز این ، آزمایش نشان می دهد که سویا و سوپ در رژیم غذایی ژاپنی کاهش اشتها و افزایش یافته است. همچنین حاکمیت از آن تنابی که در وعده های غذایی باعث می شود در هر وعده غذایی مواد غذایی ایجاد شود.

از شما در برابر برخی از بیماریهای مزمن محافظت می کند

غذای سنتی ژاپن ممکن است از شما بیماریهایی مانند نوع 2 قلبی محافظت کند. این رژیم به طور طبیعی از ماهی ، و سبزیجات چربی و می می. حقیقت ، خطر ابتلا به چند قلبی وجود غیر منتظره ای دارد.

در یک مطالعه 6 هفته ای بر روی 33 مرد که از خوردن غذا پیروی کردند ، 91٪ کاهش قابل توجه در زمینه خطر دیابت نوع 2 ، از جمله اضافه وزن و سطح بالای کلسترول بد اتفاق افتاد. مصرف زیاد چای سبز در این می شود ، از بیماری پارکینسون و برخی از سرطان ها ایجاد شده است.

ممکن است این رژیم به افزایش طول عمر کمک کند

یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان را داراست و متخصصین حوزه را به رژیم غذایی سنتی نسبت می دهند. حقیقت ، جزیره اوکیناوا ژاپن منطقه آبی گرفته منطقه ای با عمر بسیار. توجه داشته باشید که اوکیناوا به سیب زمین شیرین متمرکز شده است و رژیم غذایی سنتی ژاپن از ماهی کمتری اقدام کرده است.

یک دلیل این افزایش طول را با غذای سنتی ژاپنی و مصرف و می.

خوراکی های آزاد در رژیم غذایی سنتی ژاپنی

رژیم غذایی سنتی ژاپنی سرشار از غذاهای زیر است:

 • ماهی و غذاهای دریایی: ماهی و غذاهای دریایی می توان در این رژیم. را می توان بخارپز ، کباب شده یا (سوشی و ساشیمی) مورد.
 • فرآورده های سویا: رایج ترین آنها سس سویا ، توفو ، ناتو و… می شوند.
 • میوه و سبزیجات: میوه ها به صورت و ترشی به صورت ترشی ، بخارپز ، آب دار شده ، همراه با سوپ مصرف می.
 • دریایی: سبزیجات دریایی بخش بزرگی از رژیم غذایی سنتی ژاپن. و معمولاً به صورت خام یا خشک خورده می.
 • برنج و نودل: بخارپز یکی از خوراکی های اصلی رژیم های غذایی ژاپنی. گزینه های محبوب عبارت: نودل چینی ، نودل ژاپنی و… که به صورت سرد یا سوپ گرم سرو می شود.
 • ها: داغ سبز و چای سرد نوشیدنی های اصلی. است گاه آبجو و به همراه شام ​​سرو.

کمی گوشت قرمز ، مرغ ، مرغ و لبنیات ممکن است در این رژیم گنجانده شود. این غذاهای خیلی در رژیم غذایی سنتی ژاپن جایگاهی.

خوراکی هایی که در رژیم غذایی سنتی ژاپنی محدود و یا ممنوع هستند

 • : کره ، شیر ، ماست ، بستنی ، پنیر و غیره …
 • گوشت قرمز و ماکیان: گوساله ، خوک ، مرغ ، اردک و غیره …
 • مرغ: آب پز ، نیمرو ، املت و غیره …
 • چربی ها ، روغن ها و سس های اضافی: مارگارین ، روغن های پخت و پز ، سس های غنی از چربی و غیره …
 • خوراکی های تنوری شده: نان ، کلوچه ، پای ، کروسانت ، مافین ، نان پیتا و غیره …
 • خوراکی های توسعه یافته و شیرین: غلات صبحانه ، گرانول ، آب نبات ، نوشابه و غیره…

بر این ، میان وعده در این معمار هستند ، که ذاتاً میان وعده مانند چیپس ، کورن ، کراکر را می. ممکن است در رژیم سنتی ژاپن اما به جای قندهای اضافی از مانند میوه خمیر لوبیا قرمز می.

در پایان

غذای سنتی ژاپنی روی فصلی و مواد مغذی مصرف حداقل غذاهای متمرکز شده است. نظر غذای دریایی ، سبزیجات میوه بسیار و گوشت ، و میان وعده را محدود می. موضوع ممکن است مدیریت وزن بخشد ، به شما در زندگی متوقف می شود و شما در موارد مختلف محافظت می کنید.

می توانید در مورد غذای سنتی بدانید ، کتابهای زیاد را در این زمینه پیدا کنید. جستجو در دنبال کتابهایی که به آنها توجه کرده اند و از دستورهایی که با غذاهای غربی ارائه شده است استفاده کنید.

: سیدحمیدرضا ناجی

:

healthline.com