شش راه برای جلوگیری از بازی کودک با آتش


خبر – وقتی شان * 15 ساله بود ، دبیرستان خود را به آتش کشید.

تصادف نبود او عصبانی بود که نمرات خوبی نگرفته بود ، احساس نمی کرد که متعلق به اوست ، او را مسخره می کنند. اما او در مورد احساسات خود با کسی صحبت نکرد – و سرانجام آنها به شیوه ای مخرب ظاهر شدند.

شان بیش از 700000 دلار خسارت مالی به همراه داشت و به چهار جنایت محکوم شد. او چندین سال را در زندان گذراند. با این حال ، پس از ثبت نام برای مشاوره و شرکت در برنامه Straight Talk مرکز ترومای سوختگی دانشگاه میشیگان ، که بیش از 20 سال است به نوجوانان پیامدهای سوء استفاده از آتش را آموزش داده است ، توانست رفتار خود را تغییر داده و روابط خود را با او بهبود بخشد. خانواده و حتی کسب و کار خود را راه اندازی کند.

شان در مصاحبه اخیر خود با میشیگان هلث گفت: “شما از دیدگاه عقب انتخابی دارید.” “شما می توانید قبول کنید که این کار را انجام داده اید ، از آن درس بگیرید و بهتر شوید ، یا می توانید ذهنیت قربانی را حفظ کنید. بسیار مفید بود که با Straight Talk دیدید که لازم نیست به این طرز تفکر پایبند باشید – می توانید پیش بروید و زندگی خود را تغییر دهید و تعدادی از افراد در اینجا می خواهند به شما در انجام این کار کمک کنند. “

سوء استفاده از آتش

شان یکی از کودکانی است که از آتش سوزی کرده اند ، چه از روی کنجکاوی و چه از بحران.

انجمن ملی حفاظت از آتش تخمین می زند که بین سالهای 2014 تا 2018 ، به طور متوسط ​​سالانه 8،100 آتش سوزی در ساختمانهای آمریکایی – از جمله خانه ها ، مدارس و سایر ساختمانها – توسط کودکان بازی با آتش در ایالات متحده ایجاد می شد. به طور متوسط ​​50 درصد جوانتر از 18 سال بودند.

فشار اضافی بیماری همه گیر ممکن است این اعداد را بیش از پیش افزایش داده باشد: برنامه UM Straight Talk طی یک سال و نیم گذشته شاهد افزایش مراجعات به واحدهای آتش نشانی جوانان بوده است.

کارلا کلاس ، RN ، مدیر اجرایی پیشگیری از آسیب و خشونت و اطلاع رسانی مرکز سوختگی UM Traum گفت: “این می تواند مربوط به استرس های خانوادگی ، اجتماعی و مالی باشد که باعث همه گیری شده است.” “ما می دانیم که مردم روزهای سختی را گذرانده اند و این قطعاً بر کودکان نیز تأثیر می گذارد.”

Klas متعهد شده است با همکاری با اداره آتش نشانی ایالتی و ائتلاف کاهش خطر ابتلا به MI در سراسر ایالات متحده ، آگاهی خود را در مورد این موضوع افزایش دهد تا اولین ماه پیشگیری از آتش سوزی جوانان در میشیگان در ماه آگوست آغاز شود – یکی از اولین گام ها در ایجاد یک سراسری ابتکار در مورد این موضوع

کلاس می گوید: “راه اندازی آتش نشانی جوانان یک رفتار پرخطر است که تأثیر عمده ای بر ایمنی جامعه و مدرسه دارد.” “از طریق تحقیق و تجربه ، ما می دانیم که بدون مداخله مناسب یا ، مهمتر از همه ، چه زمانی فقط در صورت استفاده از مجازات ، نوجوانانی که از آتش سوء استفاده می کنند ، احتمالاً دوباره این کار را انجام می دهند.

او می گوید: “خبر خوب این است که از طریق پیشگیری ، تشخیص زودهنگام و آموزش حمایتی ، می توانیم تغییر ایجاد کرده و مانع از آتش زدن نوجوانان شویم.”

پیشگیری از آتش سوزی در نوجوانان

همه کودکان در خطر استفاده غیر ایمن از آتش هستند. این نکات را که Klas برای انجمن ملی پیشگیری از آتش تهیه کرده است رعایت کنید تا اقلام خطرناک را از کودکان دور نگه دارد و به آنها در درک خطرات آتش کمک کند.

 1. کبریت و فندک را در ارتفاع زیاد دور از دسترس کودکان ، ترجیحاً در کمد قفل شده نگهداری کنید.

 2. به کودکان توجه زیادی داشته باشید و مطمئن شوید که آنها را از سایر منابع آتش مانند شمع ، سیگار ، آتش سوزی و اجاق گاز دور نگه دارید.

 3. ناگفته نماند که کودکان خردسال باید کنجکاو باشند و درباره آتش سوالات بپرسند ، با ماشین های آتش بازی بازی کنند یا تظاهر کنند که در حال پختن غذا هستند. از این فرصت ها برای آموزش ایمنی آتش سوزی استفاده کنید.

  • توضیح دهید که آتش بسیار سریع حرکت می کند و با لمس آن می تواند آسیب برساند. به آنها بگویید که به همین دلیل است که کبریت و فندک تنها وسیله ای برای بزرگسالان است.

  • به کودکان خردسال بیاموزید که هرگز به کبریت یا فندک دست نزنند. در صورت یافتن کبریت یا فندک باید به یک بزرگسال اطلاع دهید.

  • قوانین و پیامدهای روشنی را برای استفاده بدون نظارت و غیر مجاز از آتش ایجاد کنید.

 4. مثال خوبی باشید! همیشه از منابع آتش – کبریت ، فندک ، شمع ، شومینه و آتش سوزی – به شیوه ای ایمن استفاده کنید. هرگز با آنها به عنوان اسباب بازی رفتار نکنید یا ممکن است کودکان از آنها تقلید کنند.

 5. با کودکان در مورد کارهایی که دوستانشان یا سایر کودکان با آتش انجام می دهند صحبت کنید. آنها در بازی های ویدئویی ، تلویزیون ، فیلم ها و رسانه های اجتماعی به صورت آنلاین چه می بینند؟ روشهای خاصی را برای مقاومت در برابر فشار همسالان برای سوء استفاده از آتش به آنها آموزش دهید.

 6. ستایش برای احترام و رفتار مسئولانه و مناسب سن با آتش.

شناسایی زودهنگام کودکانی که از آتش سوء استفاده می کنند

اگر کودکی بین هشت تا 17 سال دارید که با کبریت یا فندک بازی کرده است ؛ استفاده از شتاب دهنده ، آتش بازی یا بمب های بطری ؛ یا آتش زدن ، با استفاده از این فرم آنها را به برنامه Straight Talk ارجاع دهید.

نوجوانانی که کودکان دیگر را با آتش بازی مشاهده کرده اند یا علاقه زیادی به آتش نشان داده اند نیز می توانند مشارکت کنند. اگر فرزند شما کمتر از هشت سال سن دارد و از آتش سوزی سوء استفاده کرده است ، لطفاً برای اطلاع از گزینه های دیگر با مرکز تروما و سوختگی UM تماس بگیرید.

حمل و نقل حمایتی

برنامه Straight Talk یک دوره یک روزه رایگان هر ماه دیگر است. (در طول همه گیری همه گیر ، دوره به صورت آنلاین انجام شد و کارکنان به ارزیابی زمان بازگشت امن به قالب شخصی ادامه می دهند.)

همه از آتش نشانان و مددکاران اجتماعی تا آتش سوزان و بازماندگان آتش سوزی با یکدیگر متحد می شوند تا به جوانانی که از آتش سوزی در مورد پیامدهای پزشکی ، اجتماعی ، حقوقی و مالی اقدامات خود سوء استفاده می کنند با استفاده از تکنیک های تعاملی که باعث ایجاد محیط امن و مانع آسیب می شود ، آموزش دهند. شان همچنین یک سخنران معمولی بود.

* به دلایل حفظ حریم خصوصی ، فقط از نام شان برای این داستان استفاده شد.