علم واقعی COVID


امروز صبح من خبرنامه روزانه NYT را باز کردم (من از خواندن اخبار بسیاری از منابع برای دیدن آنچه جهان فکر می کند لذت می برم) و داستان اصلی آنها درباره COVID بود. آنها در مورد اینکه چگونه موارد ابتلا به کووید از اوایل سپتامبر تقریباً 40 درصد کاهش یافته است صحبت کردند اقدامات کاهش دهنده مانند ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تأثیر کمتری بر رفتار COVID نسبت به آنچه قبلاً تصور می کردیم ، دارد، و ما باید مراقب باشیم افرادی را که واکنش نشان می دهند یا واکنش های متفاوتی نشان می دهند ، تحقیر نکنیم.

این باعث ناامیدی و عصبانیت من می شود.

حقیقت این است که، بسیاری از ما در تمام مدت این را می گفتیم – و اخراج شدیمبه به ما گفته اند به دیگران اهمیت نمی دهیم ، خودخواه هستیم ، ضد علم هستیم. به ما گفته شد که ما لیاقت این را نداریم که بخشی از جامعه باشیم. مردم به دلیل موقعیت ما – بسیار منطقی و معتدل – به دوستی های واقعی پایان دادند.

من فقط می خواهم همه اینها را روشن کنم.

آنچه ما (در واقع) در ابتدا باور داشتیم

هنگامی که COVID برای اولین بار در اوایل سال 2020 شناخته شد ، بسیاری از ما – از جمله خودم – مراقب آن بودیم. تماشا کردیم چه اتفاقی می افتد. ما از تصمیم ماندن در خانه هنگام بیرون رفتن ضروری نبودیم (اگرچه ما از تعطیلی خودسرانه مغازه ها و دستورات دولتی حمایت نمی کردیم).

حقیقت این بود که چیزهای زیادی وجود داشت که ناشناخته بود. باید صبر می کردیم و می دیدیم.

یک بار کمی بیشتر می دانست ما از رویکرد معتدل حمایت کردیم، که شامل:

 • مدارس و مغازه ها را باز نگه دارید
 • تعطیلی خانه های سالمندان و سایر مناطق پرخطر
 • اقدامات احتیاطی اضافی (دستکش ، ماسک و غیره) را در مناطق پرخطر انجام دهید
 • تشویق مردم به ماندن در زمان بیماری
 • شستن بیشتر دست ها
 • تمیز کردن سطوح حساس به لمس (اما نه با مواد ضد عفونی کننده ، که میکروبیوم را از بین می برد)
 • تحقیق درباره کمبود مواد مغذی و داروهای طبیعی که می تواند خطر عفونت جدی را کاهش دهد

ما متوجه شدیم که به محض دسترسی به داده ها افرادی که بیشتر در معرض خطر بودند افراد مسن و کسانی بودند که بیماری های زمینه ای داشتندبه افراد جوان و سالم در تعداد زیادی نمی میرند. یک روش ظریف بیشتر محتاطانه بود.

به همین دلیل ما به عنوان “قاتلان مادربزرگ” و “افراد خودخواهی که فکر می کنند مدل موی جدید مهمتر از زندگی انسان است” مورد تحقیر قرار گرفته ایم.

هرگز در مورد انکار COVID نبود، یا اینکه مردم مریض شده و می میرند. این در مورد توازن خطرات ناشی از COVID با خطرات مشکلات بهداشت روانی ، افزایش خشونت (خانگی و غیره) ، سوء استفاده و بی توجهی ، از دست دادن درآمد (که برای کسانی که درآمد زیادی ندارند ، ویرانگر است) ، از دست دادن تحصیلات فرصت ها و موارد دیگر را به ارمغان بیاورد ارزش تمرکز بر روی یک موضوع و غفلت از سایر موضوعات را ندارد. وقتی شما این کار را بکنید ، خواهیم دید!

و هنوز. این دیدگاه “رادیکال” و “مسخره” تلقی شد. (در حال حاضر اکثر افراد این را رویکرد محتاطانه می دانند.)

انسانها کنترل کمی روی COVID دارند

ویروس ها ویروس هستند. آنها با قوانین انسانی بازی نمی کنند و ما اطلاعات کمی در مورد آنچه باعث افزایش یا محو شدن آنها می شود داریمبه همه قوانین خودسرانه و شدید در آغاز همه گیری (و قوانینی که در حال حاضر در حال اجرا هستند) تلاشی برای کنترل چیزی است که واقعاً قابل کنترل نیست و حتی قابل درک نیست.

موارد در چرخه های دو ماهه افزایش و کاهش یافته است از ابتدا. این امر صرف نظر از ممنوعیت ها ، فاصله گذاری اجتماعی یا رفتارهای نقابدار صدق می کند. تقریباً در هر کشوری اتفاق افتاد. فصلی نبود (یعنی هیچ موردی در ماه های سرد افزایش نمی یابد و در ماه های گرم کاهش می یابد).

ما شاهد افزایش موارد در ایالات متحده (دوباره) در اوایل ژوئیه امسال بودیم. هر کشوری با شیوع مشابه و بزرگتر که زودتر شروع شده بود ، پس از حدود دو ماه عقب نشینی کرده بود. ما هر دلیلی داشتیم که باور کنیم این اتفاق در اینجا نیز رخ می دهد.

اما زمان وقوع شیوع بیماری همزمان با روزهای مدرسه و ماههای پاییز بود. نظریه پردازان معتقدند که ما باید ماسک ها و فاصله گذاری اجتماعی را دو برابر کنیم ، اما باید انتظار داشته باشیم موارد حتی بیشتر شود.

این اتفاق نیفتاد. موارد در اوایل سپتامبر کاهش یافت، و در حال حاضر تقریبا 40 fallen کاهش یافته است (از هفته دوم اکتبر). این نشان می دهد که ویروس واقعاً با اعمال انسان ارتباط چندانی ندارد ، همان کاری را انجام می دهد و ما دقیقاً نمی فهمیم چرا.

همچنین با نرخ واکسیناسیون ارتباطی ندارد. برخی از کشورها با بالاترین میزان واکسیناسیون بیشترین موارد را داشته اند ، برخی دیگر با نرخ پایین واکسیناسیون بسیار کمتر. این تردیدهای جدی در مورد تمرکز منحصر به فرد بر روی واکسیناسیون به عنوان راه حلی برای همه گیری ایجاد می کند.

حقیقت محض این است: این چیزی است که ما نمی توانیم کنترل کنیمبه این یک ویروس است. کاری را که انجام می دهد انجام می دهد. ما می توانیم با دوبار ضربه زدن به انگشتان خود و گذاشتن ماسک سوم هنگام خروج از خانه ، به تفکر جادویی بپردازیم و وانمود کنیم که ایمن هستیم ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد.

علم پیچیده است

ما علم را توضیح می دهیم انجام دادن می تواند بسیار بیشتر از یک پست وبلاگ باشد. در اینجا یک خلاصه بسیار کوتاه از آنچه در آنجا وجود دارد:

 • افرادی که سطح ویتامین D ، روی و سلنیوم پایینی داشتند بیشتر در معرض ابتلا به کووید یا مرگ بودند (منبع ، منبع ، منبع ، منبع ، منبع ، منبع)
 • تقریباً همه موارد و مرگ های جدی در افراد بالای 65 سال و / یا با شرایط زمینه ای متعدد رخ داده است
 • گیاهان دارویی و داروهای طبیعی برای COVID وجود دارد که می تواند علائم را تسکین داده و خطر مرگ را کاهش دهد که در سایر کشورها مورد مطالعه قرار گرفته اند اما در ایالات متحده وجود ندارند (منبع ، منبع ، منبع ، منبع ، منبع ، منبع … و خیلی چیزهای دیگر وجود دارد) خیلی بیشتر)
 • کودکان تقریباً در همه جا به عنوان یک سرماخوردگی شدید و یا حتی بدون علامت دچار شده اند (کمتر از 1000 کودک در سراسر کشور در طول 2 سال بر اثر بیماری کووید فوت کرده اند)
 • واکسن کووید نسبت به سایر واکسن ها در یک دوره 10 ساله موارد گزارش عوارض جانبی بیشتری دارد (منبع)
 • ایمنی واکسن COVID به سرعت در حال کاهش است و کمتر از حد انتظار است
 • فشارهای طولانی مدت جامعه از سیاست های ناعادلانه و خودسرانه COVID شدید است (افزایش خشونت با اسلحه ، خشونت خانگی و کودک آزاری ، بحران های بهداشت روانی ، از دست دادن شدید دستاوردهای تحصیلی ، از دست دادن درآمد و بی خانمانی ، اختلال در بازار کار و لوازم و موارد دیگر) )
 • استفاده صحیح از ماسک ها در شرایط خاص اگر درست انجام شود ، مفید است ، اما استفاده بیش از حد از ماسک ها و شستن نامناسب / تعویض ماسک ها می تواند باعث عفونت های پوستی و دهانی و سایر مشکلات شود.

این جدی است. بسیاری از مطالعات در اینجا پیوند داده شده است. اگر به قسمتهای مربوط به کمبودهای تغذیه ای و داروهای طبیعی موجود نگاه کنید ، مشخص می شود که ما درست کردیم، ما ساختیم نه از همه ابزارهای موجود در اختیار ما استفاده کنیدو دهها هزار نفر از افرادی که نمرده اند به خاطر آن چنین کرده اند. آیا با قتل غیرقابل مقایسه است؟ صادقانه بگویم ، اگر چیزهایی داشته باشیم که می تواند نتایج را تغییر دهد اما سودآور نبوده یا توسط جریان اصلی ایالات متحده جدی گرفته نشده است ، آیا این مشکلی نیست؟ آنها نمی توانند ادعا کنند که وقتی از استفاده از ابزارهای ارزان قیمت و در دسترس خودداری کردند که می توانست نتیجه را برای بسیاری از افراد تغییر دهد ، واقعاً مربوط به “نجات جان افراد” بود.

و از آنجا که بسیاری از مردم معمولاً از این امر آگاه نیستند و از ترس عمل می کنند ، اهانت به افرادی که به آنچه جریان اصلی می گوید عمل نمی کنندبه مردم به خاطر آن به روابط خود پایان دادند.

به علاوه، بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی سانسور شده یا ممنوع شده اند برای ارائه حقایق قابل تأیید ناسازگار با روایت اصلی. برخی از وب سایت ها به معنای واقعی کلمه مقالات مجلات پزشکی را مسدود کرده اند! مردم حتی نمی دانند که دستکاری می شوند و تمام حقیقت را نمی بینند.

این باعث نفرت بی وجدان در جامعه شده و پیشنهادات بسیاری مبنی بر اینکه کسانی که از جریان اصلی خارج می شوند نباید تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرند ، از مشاغل اخراج شده و از فضاهای عمومی کنار گذاشته شوند. در برخی مناطق کشور این اتفاقات در واقع در حال رخ دادن است….

چرا مهم است

این خسته است ، و می تواند احساس کند که من فقط چیزها را گرم می کنم. اما باید برای کسانی که آن را می بینند و احساس تنهایی می کنند ، و همچنین برای کسانی که آن را نمی بینند و ادامه محرومیت از حقوق مردم را منطقی می دانند ، باید گفت.

بسیاری از ما از این موضوع آگاه هستیم که موضوع پیچیده ای است همیشه – و اینکه ما گزینه هایی برای محافظت از سلامتی خود داریم که ماسک و واکسن نیستند. ما می دانستیم که زوایای زیادی برای بررسی وجود دارد به طوری که علم گاهی با آنچه جریان اصلی می گوید متناقض یا ناسازگار است که پاسخ به طور کلی باید دارای تفاوت ظریف و با پیام امید و وحدت باشد.

وقتی می بینی چقدر همه چیز وحشتناک بود و چگونه واکنش برخی در جامعه مشکلات بیشتری را ایجاد کرده است، تو تنها نیستی. ناامید کننده بود که ما را به عنوان قربانی قربانی بداند و بیاموزیم که ما احمق ، مسخره و رقت انگیز هستیم (حتی وقتی تحصیلکرده های ما به بهترین شکل می توانستند ببینند چه اتفاقی می افتد).

صادقانه بگویم ، همین بود یکی از ناامیدکننده ترین زمانهابه این فقط خود ویروس و عدم قطعیتی نیست که نشان می دهد. این واکنش جامعه نسبت به آن بود. نحوه برخورد مردم با یکدیگر. واکنش دلخواه و متنوع دولت. مقامات دولتی که سرزنش می کردند و نفرت داشتند. خشونت علیه کسانی که متفاوت فکر می کنند. نامگذاری افراد به عنوان “تروریست های داخلی” و گروه های نفرت انگیز که سعی دارند صدای خود را بلند کرده و در نهایت شنیده شوند.

هرگز فکر نمی کردم چنین چیزی را تجربه کنم.

ولی، کمی نور وجود داردبه حتی اگر رسانه (و رسانه های اجتماعی) مملو از افرادی باشد که خشن و بی ادب و نفرت انگیز هستند ، دنیای واقعی چنین نیست. من با بسیاری از مردم صحبت می کنم که درک می کنند این یک وضعیت ظریف است و خیلی بیشتر از آنچه به ما گفته می شود اتفاق می افتد. اینکه پیچیده است. که سلامت طبیعی بخشی از راه حل است. مردم بیشتری هستند ببینم اینجا چه خبر است و این اشکالی ندارد.

ما باید همچنان به بیان عقاید خود بپردازیم و این حقایق را به اشتراک بگذاریم و علم واقعی و حمایت از آزادی پزشکی. حالا بیشتر از همیشه. ما کسانی هستیم که حق با ماست و آنهایی که به دیگران احترام می گذاریم و آنچه را که باید انجام دهند انجام می دهیم. ما کسانی هستیم که باید در این مبارزه برای کنترل جامعه زنده بمانیم – زیرا ما سعی نمی کنیم دیگران را کنترل کنیم.

کل وضعیت COVID را چگونه ارزیابی می کنید؟

در مورد واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. سوالات خود را با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت به جای ترس پاسخ دهید.