متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه کسی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذاهای مناسب و ایجاد یک برنامه غذایی سالم ، ایجاد رژیم غذایی مناسب برای بیمار و توصیه های تغذیه ای لازم به بیمار کمک می کند.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند ، عادات غذایی صحیح را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را برای اطمینان از موثر بودن برنامه رژیم غذایی تحت نظر می گیرد و روند نتیجه را گزارش می دهد.
این متخصص بسته به شرایط و نیاز آنها ، گروه تغذیه ای برای گروه های مختلف از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد دارای اضافه وزن و لاغر ایجاد می کند. او برای آنها تعیین می کند که چه نوع غذایی و چه مقدار از آنها در روز می خورند.
بیماران توسط متخصص تحت نظر هستند تا به آنها کمک کند رژیم غذایی مناسب را با توجه به شرایط خاص خود انتخاب کرده و روند درمان را تسریع کنند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی هستند که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

همه کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

هنگامی که احساساتی دارید ، بیش از حد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر کنید

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که برای رژیم غذایی درخواست می کنند تا 20 مارس در نظر گرفته شده است.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور ارزیابی رژیم و برنامه های درمانی چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره.